Reklama

Na pivo, víno a nově i ústřice míří gurmeti do pražské ulice Míšeňská

Na pivo, víno a nově i ústřice míří gurmeti do pražské ulice Míšeňská
Stanislav Šulc/Newstream.cz
Petra Jansová

Do Míšeňské nedaleko Karlova mostu netáhne jen barokní architektura, do turisticky atraktivní ulice míří i milovníci dobrého piva. A nově si tam přijdou na své i ti, kteří dávají přednost vínu.

V Míšeňské ulici na Malé Straně se před týdnem otevřel nový podnik s názvem Tucet. „Jmenuje se podle jednoho pařížského bistra, kam jsem chodil na ústřice,“ vysvětluje majitel a mimo jiné i známý český válečný reportér Radan Šprongl.

S myšlenkou založit si bistro si pohrává už deset let. A protože je rodilý „malostraňák”, už jeho pradědeček provozoval v nedaleké Mostecké ulici řeznictví a do vedlejšího Lokálu Bílá Kuželka chodí na pivo, padla jeho volba logicky právě na tuto lokalitu. 

Chtěl také rozšířit škálu podniků. „Míšeňská ulice je krásná se vším všudy. Na pivo se chodí do Kuželky, a když se zavřel Vinograf, bohužel, byl bych rád, kdyby tu zůstal, chtěl jsem prostě lidem nabídnout i dobré víno,“ vysvětluje Šprongl. 

Základem jejich menu jsou ústřice a slávky. „Dovážíme je dvakrát týdně čerstvé. Jezdíme si pro ně do Berlína,“ dodává nadšeně začínající podnikatel v gastrobyznyse. Denní nabídku má Šprongl v plánu do budoucna rozšiřovat třeba o kvalitní sýry nebo grilovaná masa. „V gastronomii jsem nováčkem, podobné to ale bylo i s počátky mojí novinářské kariéry,“ usmívá se.

Reklama

Postupem času hodlá rozšiřovat i svůj tým, zatím se o hosty ve zkušebním provozu bistra, starají tři. Rodinná a přátelská atmosféra je v Tuctu proto cítit téměř na každém kroku.

Přízemí Domu u Beránka, tak se památkově chráněný barokní dům jmenuje, už v minulosti fungovalo jako gastroprovoz. To pomohlo snížit vstupní investice. K některým úpravám i stavebním zásahům přesto došlo. Majitel zrekonstruoval dřevěnou palubu na dvorku, okno do ulice je nově otevírací a přibyly i vnější okenní parapety. 

„Nápad vzešel od kamarádů architektů, kteří mi radili. Páry na rande prý vyhledávají místa, kde mohou sedět vedle sebe a naše nové parapety jsou k tomu jako stvořené,“ usmívá se Šprongl. Veškeré zařízení v podniku má zatím v pronájmu od předchozích majitelů a nájem zaplacený do října. 

Prostor v atraktivní lokalitě se uvolnil zřejmě i díky pandemii. „Byla to souhra náhod a možná i díky pandemii jsem si mohl pronajmout prostor, kam se ‚normální’ člověk v minulosti nedostal,“ uzavírá Šprongl.

Antonio Sandev velí kuchyni.

Poznávejte chutě světa: Tentokrát se vydejte za Středomořím do centra Prahy

Denně čerstvá ryba, pljeskavica nebo burek. Kousek Balkánu můžete ochutnat v Bistru Antonia Sandeva na Skořepce. Navíc za velmi příjemné ceny.

Přečíst článek

Pizza Nuova.

Pražská Pizza Nuova je v padesátce nejlepších pizzerií v Evropě

Internetový gastronomický průvodce 50 Top Pizza zveřejnil žebříček nejlepších pizzerií mimo Itálii. Do výběru se dostala i pražská Pizza Nuova patřící do sítě Ambiente.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme