Reklama

víno - informace o tématu

Miroslava Kučeráková z J&T Wine Fund

Miroslava Kučeráková se stará Patriku Tkáčovi o vína. Teď fond otevřeli i pro veřejnost

J&T otevírá nový fond, který investorům nabízí investovat do těch nejkvalitnějších vín. Jeho hlavním motorem je Miroslava Kučeráková, která se o vinařské aktivity Patrika Tkáče stará již od jejich počátků. „Proinvestovali jsme již více než tři a půl milionu eur a v současnosti máme ve fondu již více než devět tisíc lahví,“ prozrazuje Miroslava Kučeráková v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Přístroj nahradí degustátora, měl by pomoci bránit padělání vína a uchovat jeho chuť i do budoucna

Přečíst článek
Vinařský dům v Kurdějově navrhl architekt Aleš Fiala.

Morava táhne. Mají tam další krásnou budovu, samozřejmě vinařství

Tuzemské víno je čím dál lepší, stejně tak i vinařství, v nichž se moravská a česká vína rodí. Zejména pak na jižní Moravě v poslední době vyrostla krásná vinařství. Za zmínku stojí i to nejnovější, v Kurdějově, které navrhl architekt Aleš Fiala.

Přečíst článek
Majitel karlovarské Becherovky, společnost Pernod Ricard, zvažuje prodej divize vín včetně značky Jacob´s Creek.

Majitel Becherovky Pernod Ricard zvažuje prodej divize vín. Za miliardu dolarů

Druhý největší výrobce lihovin na světě a majitel karlovarské Becherovky, skupina Pernod Ricard, zvažuje prodej své divize vín. Odhadovaná cena činí miliardu dolarů.

Přečíst článek
Zájem o víno klesá, Francie platí vinařům v Bordeaux za rušení vinic

Zájem o víno dramaticky klesá. Francie platí vinařům v Bordeaux statisíce za rušení vinic

Dokonce i „nektar bohů" podléhá klimatickým změnám a mánii po řemeslných pivech. Vinaři v prestižním francouzském regionu Bordeaux se chystají vytrhat i s kořeny tisíce hektarů vinic, protože změna spotřebitelských návyků a globální oteplování zasáhly jeden z korunních klenotů francouzského zemědělství, upozornil server Politico.

Přečíst článek
Francouzští vinaři zápasí s extrémy v počasí. Svět může nadobro přijít o chuť pravého šampaňského

Francouzští vinaři zápasí s extrémy v počasí. Svět může nadobro přijít o chuť pravého šampaňského

Svěží, kyselkavá chuť šumivého vína z Champagne se může už brzy a nadobro změnit. Na vině je změna klimatu, která způsobuje rychlejší dozrávání hroznů. Podle některých znalců vín se to již děje. Šampaňské, které pili lidé před desítkami let, nechutná stejně jako to dnešní. A za pár desítek let je dost možné, že Francie o svou chloubu přijde úplně.

Přečíst článek
vesnice Cartizze v oblasti DOCG Prosecco

Supermarkety degradovaly prosecco. Nejlepší vinaři se názvu raději vzdali

Ne každé Prosecco musí stát do stovky, mít šroubovací uzávěr a pocházet ze supermarketu. Takové Prosecco vytáčí producenty kvalitnějšího a dražšího Prosecca do běla, protože podle nich degraduje jméno tohoto oblíbeného šumivého alkoholu. Někteří z nich už kvůli tomu z lahví odstranili nápis Prosecco.

Přečíst článek
Alkohol škodí zdraví. Irsko jako první na světě zavede varovné nápisy na lihovinách i vínu

Irové jako první na světě zavedou varovné etikety na alkoholu. Naštvali tím nejen Italy

Irsko se patrně stane první zemí na světě, která po vzoru varovných nápisů na cigaretových krabičkách zavede povinnost výrobců mít na lahvích s alkoholem podobná varování o škodlivosti alkoholu na lidské zdraví. Platit začne od roku 2026, uvedla BBC. Opatření vyvolalo nelibost výrobců i tradičních zemí vyrábějící alkoholové nápoje.

Přečíst článek
Whisky z portfolia Wine Managementu

Investice do burgundského nebo „královské” whisky téměř odolávají inflaci, říkají experti

Portfolio fondu kvalifikovaných investorů Wine Management se opět rozrostlo. Kromě lahví burgundského a šampaňského vína i o další dvě whisky láhve z limitovaných edic k 70. výročí panování Alžběty a korunovace nového britského krále Karla III. Česko se dostalo na světovou mapu whisky, říkají zakladatelé fondu.

Přečíst článek
Vánoční svařák v Praze podražil, stojí 90 korun.

Svařák ze zlata. Inflace tvrdě zasáhla i vánoční nápoj

Při pohledu na letošní ceny svařeného vína na pražských vánočních trzích se dá radovat jen z toho, že svařené víno není ve spotřebním koši, kterým Český statistický úřad měří inflaci. Kdyby tam bylo, meziroční růst jeho ceny by překonal i často omílaná vejce, mléko, mouku či máslo. Ještě před rokem se svařák v centru Prahy prodával za 50 korun, letos je to korun 90. To je meziroční nárůst o 80 procent.

Přečíst článek
Moët Hennessy (ilustrační foto)

Luxus se vším všudy. Emirates koupily exkluzivitu na šampaňské Dom Pérignon

Dubajská aerolinka Emirates vypálila rybník konkurenci. Na několik let dopředu si koupila exkluzivní práva na servírování několika nejznámějších značek šampaňského.

Přečíst článek
Francouzští vinaři zkoušejí skleněné sudy

Francouzští vinaři experimentují se skleněnými sudy. Víno z nich je jako skvělý steak bez přidaného koření

Skleněné sudy v Bordeaux boří vinařské tradice. Víno si v nich zachovává svěžest a čistotu, pochvalují si vinaři. Tradiční dubové sudy jsou ale zatím nezastupitelné zejména v případě zrání červených vín.

Přečíst článek
Reklama

News box

Skupině Footshop, která se zaměřuje na prodej streetwearové obuvi a oblečení, loni podle předběžných výsledků stouply tržby o tři procenta na zhruba 1️⃣,0️⃣7️⃣ miliardy korun. Footshop v roce 2023 zvýšila ukazatele ziskovosti. 
Evropská komise navrhla vznik nového programu na podporu evropského obranného průmyslu s 1️⃣,5️⃣ miliardy eur (38 miliard korun), který bude financován z rozpočtu EU v letech 2025 až 2027. 
Rozpočet školství by mohl být v letošním roce podle ministra školství Mikuláše Beka (STAN) o 1️⃣1️⃣ miliard korun 📈 vyšší než loni. Nyní je v porovnání s loňským rokem vyšší o osm miliard korun, další peníze se bude snažit Bek vyjednat. Navýšení o další tři miliardy je podle něj pravděpodobné, řekl to dnes na setkání k auditu vzdělávacího systému neziskové organizace EDUin. 
Obohacování uranu pro 🏭 jadernou elektrárnu v Dukovanech bude nově zajišťovat francouzská firma Orano. Dosud měl tuto službu na starosti ruský TVEL.Společnost ČEZ uzavřela dohodu při dnešní návštěvě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v České republice. Oznámil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. 
Skupina Aures Holdings, pod kterou patří autobazary AAA Auto, Mototechna a Driverama, do konce února 📈 zvýšila meziročně prodej o 13 procent na rekordních 16 500 aut. Za posledních 12 měsíců tak překročila hranici 100 tisíc prodaných ojetých vozů. 
Soudní dvůr Evropské unie  zrušil rozsudek soudu nižší instance v případu ochrany dat slovenského podnikatele Mariana Kočnera v souvislosti se zveřejněním informací po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky v roce 2018. Soud v rozsudku uvedl, že Kočner musí prokázat jen to, že bylo zasaženo do jeho soukromí, a nikoliv to, zda to zavinil Europol nebo slovenské orgány. 
Čtyři bývalí vysoce postavení manažeři americké internetové společnosti Twitter zažalovali miliardáře Elona Muska. Tvrdí, že jim dluží odstupné v celkové výši přes 1️⃣2️⃣8️⃣ milionů dolarů (zhruba tři miliardy korun). Informovala o tom agentura Reuters. Musk předloni v říjnu firmu Twitter koupil za 44 miliard dolarů a následně ji přejmenoval na X.
Prodej smartphonů od společnosti Apple se v Číně v prvních šesti týdnech letošního roku 📉 snížil o 24 procent. Americká firma se tak mezi prodejci chytrých telefonů propadla na čtvrté místo. Apple čelí zvýšené konkurenci místních výrobců, jako je Huawei. 
Průměrná mzda v Česku se v loňském čtvrtém čtvrtletí zvýšila meziročně o 6️⃣,3️⃣ procenta na 46 013 korun, tedy o 2734 korun. Po započtení inflace, která ve stejném období dosáhla 7,6 procenta, se ale mzda reálně snížila o 1,2 procenta. Klesla tak podeváté za sebou.
Skupina Kofola ČeskoSlovensko  může koupit většinový podíl ve firmě Pivovary CZ Group, která vyrábí piva značek Holba, Zubr a Litovel a společnost Fontána, který na území Česka prodává alkoholické i nealkoholické nápoje. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Reklama
Reklama
Doporučujeme