Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Obyčejný byznys: Vinotéky to mají v konkurenci hospod na Žižkově těžké, ale stále se rozvíjejí

Vinotéky to mají v konkurenci hospod na Žižkově těžké, ale stále se rozvíjejí
iStock
Michal Nosek

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na Newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme na pražský Žižkov na skleničku vína.

Reklama

Na brněnské technice studoval tři roky a po odchodu ze školy přemýšlel o dalším životě. Dnes jednatřicetiletý Tomáš Krchňáček se rozhodl pro vinařství, ke kterému má od dětství blízko. Narodil se totiž v centru moravských vinohradů. „Naše rodina měla vinohrad ve Valticích a druhý v nedalekém Sedleci u Mikulova i se sklípkem. Když zemřel otec, bylo mi patnáct let, a všechna práce zůstala na mě,“ vzpomíná na své začátky s vínem.  

Velká dojezdová vzdálenost ho ale donutila sklep i vinohrad v Sedleci prodat, zůstal mu tedy jen ten ve Valticích. „Patnáct arů, tedy zhruba 600 hlav, jsem spravoval až do roku 2016. To už jsem ale již žil v Praze,“ dodává ke stěhování do metropole a startu svého tour po vinotékách. Ta vyvrcholila před necelým rokem otevřením vlastního podniku - Vinotéka Seifertka - v Praze na Žižkově. 

Vinárník Tomáš KrchňáčekVinárník Tomáš Krchňáček Michal Nosek/Newstream

Vraťme se ale na start jeho pražské kariéry. První zastávkou byl v listopadu 2015 koncept Jiřího Fajtla, který vlastnil vinotéky Žižkov, Karlín a Křižík. Svou první směnu prožil právě ve Vinotéce Žižkov. „Tehdy jsem si řekl, že na Žižkov už nikdy víc nechci. Následující léta jsem pracoval zejména na pobočce v Karlíně, až se v lednu 2019 naskytla možnost odkoupit právě Vinotéku Žižkov. Můj vztah k této čtvrti tak nabral nový směr,“ popisuje kariérní růst s tím, že vinotéku nakonec odkoupil kamarád a zároveň její dvorní dodavatel sudového i lahvového vína Jan Zapletal. Ten Tomášovi nabídl, aby mu ji řídil. Mladý muž kývl a řekl si, to bude výzva.

„Od té doby jsem byl ve vinotéce jako provozní a zajišťoval celkový chod. Během prvního roku jsem se do Žižkova zamiloval. Je to kouzelné místo, a hlavně jedna velká komunita, kde každý pomůže každému,“ prozrazuje posun ve svém vnímání proslulé pražské čtvrti. 

Ondřej Stratil ve svém bistru Golden Egg

Obyčejný byznys: Bistro Golden Egg, přezdívané Žižkovský kurník, se rozhodlo uživit na vejcích. A jde jim to

Restaurace na rohu ulice, opravna, kadeřnictví. V Česku je řada zajímavých podniků a provozů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Budeme je představovat na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys.  

Přečíst článek

V březnu 2020 mohl Tomáš vinotéku sám odkoupit, ale přišel Covid-19. „Situace byla nepřehledná, a tak mi nabídli známí výpomoc a vinotéku jsme koupili společně. Nařízení byla všelijaká, chvíli zavřeno, otevřeno,“ popisuje. V té době vinotéce velice pomohlo, že za dobu co se Tomáš pohybuje po vinotékách nasbíral mnoho kontaktů a víno tak rozvážel po celé Praze i za ní. Čas ale běžel, a jak se říká, v podnikání jeden je málo, dva jsou moc, tak následně došlo na rozchod spolumajitelů

Na jaře 2022 tak vinař a vinárník potřeboval novou výzvu. „Vinotéku Žižkov jsem měl rád, stalo se z ní místo setkávání sousedů, ale byla limitována kapacitou dvacet osob a chyběla zahrádka. Tudíž jsem svůj podíl odprodal a udělal si konečně dovolenou. Lidé co pracují v gastru, určitě vědí, o čem mluvím. Člověk se za celé ty roky v podstatě nezastaví,“ vzpomíná na chvíle před začátkem svého úplně vlastního podniku. Chvíli volna si ale užil jen měsíc.

Srpnové ceny v gastronomii byly oproti roku 2019 vyšší o 36 procent

Gastro za pár let zdražilo o desítky procent. Lidé si připlatí za guláš i burger

Srpnové ceny v české gastronomii byly oproti roku 2019 vyšší o 36 procent. Vyplývá to z takzvaného gastroindexu společnosti Dotykačka, který analyzuje data z pokladních systémů. Index obsahuje 50 položek včetně jídel a nápojů z různých typů provozoven. Oproti minulému roku byly ceny podle indexu o osm procent vyšší.

Přečíst článek

Znenadání Tomáše kontaktoval známý s tím, že k poslednímu červnu 2022 končí podnik Vinný Šenk U Pádivce. „Vinotéku jsem znal dlouhá léta, ale nikdy jsem v něm nebyl. Tak jsem vyrazil na obhlídku. Asi se moc nebudeme bavit, jak to tam za poslední léta vypadalo a jak kvalitní víno bylo. Prostor ale splňoval všechny mé požadavky a to: být na hlavní ulici, mít přední část na prodej s sebou, samostatný salonek a největší předností byla zahrádka ve vnitrobloku. Byl to velice hektický červen, ale vše se dotáhlo a 1.července jsem dostal klíče a hurá do rekonstrukce. Původně jsem si říkal, že budou potřeba jen kosmetické úpravy, ale jak už to při rekonstrukcích bývá, vždy se najde další a další zádrhel, a tak to dopadlo celkovou rekonstrukcí. První představa o otevření byla září, že ještě stihnu burčáky,“ směje se tomu Tomáš, protože nakonec byl rád za částečné otevření přední části na svatého Martina - tudíž 11.11.  

Vinotéky to mají na Žižkově, který vyniká velkým počtem hospod, vcelku těžké. „Přece jen se říká, že Žižkov je ráj piva. Proto mě těší, že se i přes tento handicap daří,“ hodnotí prvních deset měsíců provozu. Ten zatím táhne sám a je to náročné. „V podstatě jsem tu denně od jedenácti dopoledne do půlnoci, ale přítelkyně je vstřícná a pomáhá, když máme větší akce, jako například cimbálová muzika. Ta je u nás každý měsíc a to je hukot, sejde se tak 80 lidí všech věkových kategorii a je to silný zážitek, tancuje se, a béká,“ uzavírá mladý vinař svůj dosavadní příběh. 

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Foie gras, delikatesa, která budí vášně

Foie gras. Delikatesa nebo kulinární snobismus? Král Karel III. i gastroinfluencer Pavel Maurer mají jasno

Přečíst článek
Richard Beneš

Lanýž je v Česku byznys budoucnosti. Máme k němu blíž než Francouzi, říká jeho pěstitel

Přečíst článek
Začíná pivní slavnost Oktoberfest

FOTOGALERIE: Tuplákem na Oktoberfestu za 369 korun to jen začíná. Za talíř ředkviček už dáte tisíce

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme