Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Obyčejný byznys - informace o tématu

Jiří Anderle začíná práci v koruně stromu

Obyčejný byznys: V arboristice jsem zázračně omládl, říká pětašedesátiletý kaskadér v korunách stromů

O tom, že fyzicky náročnou práci jde zvládnou i po šedesátce, je přesvědčený florista Jiří Anderle. Žije v Mladé Boleslavi a na sklonku zaměstanecké kariéry pro něj už bylo obtížné sehnat dobře placenou práci. Proto se zamyslel, co ho baví, a začal podnikat jako florista, který se zabývá kácením stromů v extrémních podmínkách. Musí na dřevinu nejprve vylézt a pak ji postupně odřezávat motorovou pilou. Jiří nám do redakce zaslal svůj inspirativní příběh živnostníka.

Přečíst článek

Obyčejný byznys: Naturopatie není ezo, ani šamanismus, říká Karolína Kunftová

Přečíst článek
Ladislav Rosička má zálibu i jízdě na silných motorkách

Obyčejný byznys: Na otevření nového servisu potřebujete nejméně milion, říká automechanik

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, prodejen a trhů či servisů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme do autoservisu Scuderia Strašnice Ladislava Rosičky.

Přečíst článek
Obyčejný byznys: Za květinovou výzdobu dali svatebčané i čtyřicet tisíc. Nyní šetří, říká floristka

Obyčejný byznys: Za kytky na svatbu dali Češi i čtyřicet tisíc. Nyní šetří, říká floristka

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, prodejen a trhů či varen, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme na ekologickou květinovou mikrofarmu, kterou na Vysočině založila Nela Keroušová. 

Přečíst článek
Linda Kamarádová, zakladatelka manufaktury MarmeLinda

Obyčejný byznys: Marmeláda je dřina, ale dala mi svobodu, říká MarmeLinda

Škoda, že na webové stránky zatím nejdou vložit chutě a vůně. To jsou totiž hlavní atributy produktů pocházejících z manufaktury MarmeLinda. Tu před osmi lety vytvořila Linda Kamarádová.

Přečíst článek
Milan Úbl ve svém království, které je plné audiotechniky

Obyčejný byznys: Opravám televizorů se roky vyhýbám, říká elektrotechnik

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, prodejen a trhů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme za odborníkem na opravy a instalace audiotechniky a majitelem firmy DJ Servis Milanem Úblem. 

Přečíst článek
Jiří Blažek prodává zeleninu z farmy

Obyčejný byznys: Brambory budou brzy vzácnost, říká farmář

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, prodejen a trhů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme mezi farmáře a prodejce domácí zeleniny.

Přečíst článek
Vinotéky to mají v konkurenci hospod na Žižkově těžké, ale stále se rozvíjejí

Obyčejný byznys: Vinotéky to mají v konkurenci hospod na Žižkově těžké, ale stále se rozvíjejí

V Česku je mnoho zajímavých provozů a podniků, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na Newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme na pražský Žižkov na skleničku vína.

Přečíst článek
Ondřej Stratil ve svém bistru Golden Egg

Obyčejný byznys: Bistro Golden Egg, přezdívané Žižkovský kurník, se rozhodlo uživit na vejcích. A jde jim to

Restaurace na rohu ulice, opravna, kadeřnictví. V Česku je řada zajímavých podniků a provozů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Budeme je představovat na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys.  

Přečíst článek
Reklama

News box

Slovenská vláda schválila návrh na zvýšení některých daní, poplatků a zdravotních odvodů, zvláštní daň by měly nově platit banky. Stát si od těchto opatření slibuje, že v příštím roce získá 1,5 miliardy eur, v přepočtu 36,5 miliardy korun. Vyplývá to z  vyjádření premiéra Roberta Fica.

 

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) se na jednání se zástupci obchodních řetězců 🛒 a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) nesetkal s pochopením svého návrhu na vytvoření aplikace, která by srovnávala ceny potravin 🥔🥩🍩. Bez dat od obchodníků ale případná aplikace nemá velký smysl, řekl Výborný
Španělská telekomunikační společnost Telefónica hodlá do roku 2026 zrušit  ve Španělsku 5100 pracovních míst, což je zhruba čtvrtina pozic. S odvoláním na odbory o tom informovala agentura Reuters. Telefónica redukci pracovní síly zdůvodnila snižováním ↘ nákladů a tím, že chce velikost společnost přizpůsobit trhu. 
Kamiony 🚚, které se snaží dostat z Polska na Ukrajinu, čekají teď na hraničním přechodu Hrebenne-Rava Ruska 🔟 dnů. Ode dneška se pro prázdné kamiony ve směru z Ukrajiny do Polska otevřel přechod Uhryniv-Dolhobyczów, který běžně slouží jen pro autobusy 🚌 a osobní auta. 
Potraviny 🥐🥛🍗​​​​​​​ od ledna zdraží, přestože klesne sazba. Ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) o tom informovali zástupci obchodních řetězců 🛒. Ministr to řekl po jednání se zástupci největších obchodníků a Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR). 
Vicepremiér Ivan Bartoš chce na lednovém jednání stranického celostátního fóra usilovat o pokračování ve funkci předsedy Pirátů . Uvedl to v kandidátské řeči na pirátském fóru, ve kterém usiluje o nominaci středočeské organizace. Kandidaturu na šéfa Pirátů oznámil před měsícem i hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.
Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Vojtěch Novotný rezignoval ✍ na funkci ze zdravotních důvodů, uvedla fakulta na svém webu. Akademický senát fakulty řešil letos návrh na jeho odvolání. Důvodem bylo mimo jiné to, že fakulta dala výpověď historikovi Tomáši Petráčkovi, který veřejně kritizoval konzervativní Alianci pro rodinu a vystupoval smířlivě k manželství 👰 pro všechny. 
Asociace španělských médii AMI zažalovala 👩‍⚖️ americkou společnost Meta Platforms o 550 milionů eur, v přepočtu 13,4 miliardy korun. Odvolává se přitom na nekalou soutěž na trhu s reklamou. Asociace .zastupuje 83 španělských médií.
Německo prodlužuje hraniční kontroly 👮 s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem do 15. prosince, řekl mluvčí spolkového ministerstva vnitra Maximilian Kall. Nevyloučil, že Německo bude v kontrolách pokračovat i po tomto datu, zejména pak na německo-polské hranici.
Policie zahájila v kauze investiční společnosti Xixoio stíhání dvou lidí a jedné firmy za podvod. Škodu způsobenou klientům vyčíslila na nejméně 3️⃣5️⃣3️⃣ milionů korun, poškozených zákazníků eviduje 2931. Obviněným lidem hrozí až deset let 🔒 vězení.  Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme