Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde
Michal Nosek

Michal Nosek

články autora

V Praze vznikne největší dřevěný bytový dům v Česku, Radlický dřevák

Dřevostavby naberou výšku i v Česku. Ta přesáhne dosud limitní čtyři patra

Bariéra dvanácti metrů výšky, která nyní limituje dřevostavby v České republice, má od příštího roku padnout. Odborníci již přichystali nové normy a legislativu, která má umožnit jejich výstavbu až do 22,5 metrů, tedy více než čtyři patra. 

Přečíst článek
Jiří Anderle začíná práci v koruně stromu

Obyčejný byznys: V arboristice jsem zázračně omládl, říká pětašedesátiletý kaskadér v korunách stromů

O tom, že fyzicky náročnou práci jde zvládnou i po šedesátce, je přesvědčený florista Jiří Anderle. Žije v Mladé Boleslavi a na sklonku zaměstanecké kariéry pro něj už bylo obtížné sehnat dobře placenou práci. Proto se zamyslel, co ho baví, a začal podnikat jako florista, který se zabývá kácením stromů v extrémních podmínkách. Musí na dřevinu nejprve vylézt a pak ji postupně odřezávat motorovou pilou. Jiří nám do redakce zaslal svůj inspirativní příběh živnostníka.

Přečíst článek
Detail brizolitové fasády

Brizolit aneb Černý mor stavebnictví se vrací. Pracovat s ním ale umí málokdo

Brizolit byl v době před rokem 1989 velmi oblíbeným povrchem nových domů i rekonstruovaných fasád. Módní trend však v devadesátých letech vymizel a mnozí jej z domů začali odstraňovat a nahrazovat modernějšími materiály, které se na trh s otevřením trhu dostaly. Navíc jej památkoví architekti a další odborníci začali označovat jako "černý mor historických fasád". Nanesením brizolitové omítky se totiž často řešilo poškození často historicky a architektonicky hodnotné štukované zdobené fasády. Brizolit v těchto případech představoval rychlé a jednoduché řešení. Starou štukovanou omítku tak stačilo místo složitého restaurování osekat až na základní zdivo a omítnout touto minerální škrábanou omítkou. 

Přečíst článek
Štefan Margita a Eva Čerešňáková
video

Opera mě v mládí vůbec nezajímala. Začal jsem vlastně náhodou, říká Štefan Margita

Moderátorka Eva Čerešňáková v novém formátu pořadu VIP Eva Talks na Newstream TV zpovídá české celebrity. Před kamery tentokrát přišel Štefan Margita. Ten poradil mladým zpěvákům, jak si nezničit hlas a rozpovídal se o své čtyřicetileté kariéře na operních scénách. Také nechal diváky nahlédnout do byznysu spojeném s operou.

Přečíst článek
Přívaly sněhu. Lyžařská sezona startuje již tento víkend

Lyžařská sezóna startuje. Skiareály hlásí nejlepší podmínky za poslední roky

Horská střediska v Česku a na Moravě zahajují tento víkend lyžařskou sezonu. „Na začátek sezony to vypadá nádherně. Je tady hromada přírodního sněhu,“ uvedl k začátku sezony vlekař Jiří Hartl z Pece pod Sněžkou. 

Přečíst článek
Interiér nové haly na Chomutovsku

Progresus vstoupil do oblasti industriálních budov. U Chomutova dokončil centrum za půl miliardy

Mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří otevřelo nové logistické a průmyslové centrum za 520 milionů korun. Výstavba projektu Garbe Park Klášterec II, o pronajímatelné ploše přes 18 tisíc metrů čtverečních, byla dokončena za osm měsíců.  

Přečíst článek
Rekonstrukce bytů v Praze se nevyplatí, říká elektrikář

Obyčejný byznys: Rekonstrukce bytů v Praze se nevyplatí, říká elektrikář

V Česku je mnoho zajímavých provozů, podniků, firem, prodejen a trhů, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys.

Přečíst článek
Eva Čerešňáková a Lucie Křížková
video

Vše se rychle vrací do normálu, říká o návratu manžela z vězení Lucie Křížková

Eva Čerešňáková, moderátorka, bývalá modelka a Česká vicemiss v novém formátu pořadu VIP Eva Talks na Newstream TV zpovídá české celebrity. Před kamery tentokrát přišla Lucie Křížková. Bývalá Miss, dnes úspěšná moderátorka a občasná modelka hovoří o návratu svého muže z vězení.  

Přečíst článek
Branislav Papp, manažer Simplcity

Praha získá prověřenou informační aplikaci pro místní i turisty. Využívá umělou inteligenci

„Po amerických městech vnímáme Prahu jako velmi zajímavé evropské město,“ říká Branislav Papp, manažer vývojářské firmy Simplcity. Cílem projektu je usnadnit život jak pražským rezidentům, tak turistům. Dnes, když návštěvník přiletí do Prahy, tak před ním stojí řada otázek. Hned první je, jak se dostane z letiště. Kde se ubytuje, co navštíví a kam se půjde pobavit. „Do konce roku chceme prozatím v Praze spustit turistický mód, upgrade ve formě rezidenčního by měl následovat,“ odkrývá plány Papp.

Přečíst článek
Kominíků v Česku pomalu přibývá, stoupá i počet jejich zakázek

Obyčejný byznys: Pozor na revize, podvodníci jsou i mezi kominíky, říká mistr řemesla

Mám málo času, říká kominík Milan Černý, když přibuchuje dveře svého postaršího fordu Transit a zapaluje si cigaretu. S časem to má poslední dobou opravdu těžké. Zpřísnění požárních předpisů a povinnost pravidelných revizí kominíkům přihrálo množství nových zakázek.  

Přečíst článek
video

Vybudovat si dobré renomé trvá někdy dlouho, říká poradce freelancerů Robert Vlach

Robert Vlach je český podnikatel, poradce a popularizátor podnikání na volné noze. V roce 2011 získal za Moravskoslezský kraj ocenění Živnostník roku 2011. Napsal v Česku první knihu pro nezávislé profesionály v češtině Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové. A mnoha freelancerům pomohl k výraznému zvýšení tržeb či nárůstu počtů klientů. 

Přečíst článek
Zájem o tradiční foukané vánoční ozdoby roste, říká zakladatelka Koulieru

Obyčejný byznys: Zájem o tradiční foukané vánoční ozdoby roste, říká zakladatelka Koulieru

V Česku je mnoho zajímavých provozů, manufaktur, prodejen a trhů, servisů i samostatných živnostníků, které zákazníci milují a majitelé pro ně dělají maximum. Představujeme je na newstream.cz v novém seriálu Obyčejný byznys. Tentokrát se vydáme za Kateřinou Šrámkovou do sklářské manufaktury Koulier, která se připravuje na třetí předvánoční sezonu.

Přečíst článek
Pražská centrála skupiny MTX

Metalimex ze skupiny MTX Group zdvojnásobil zisk na 950 milionů korun

Komoditní tradingová společnost Metalimex ze skupiny MTX Group miliardáře Petra Otavy v dosáhla v loňském roce celkových tržeb 38,7 miliardy korun a hospodářského výsledku před zdaněním 950 milionů korun. 

Přečíst článek
Kuřáci opět na pranýři. Stát zasáhne i proti alternativnímu užívání nikotinu

Kuřáci opět na pranýři. Stát zasáhne i proti alternativnímu užívání nikotinu

Nahřívaný tabák jako alternativu pro kouření klasických cigaret do letošního března stát podporoval tím, že byl oproštěn od spotřební daně. Historicky první, kdo v červenci 2017 přivedl nahřívaný tabák na trh, byl Philip Morris, následován dalším gigantem JT International. Poté s obdobným produktem následovaly další firmy a tato forma konzumace nikotinu se jako alternativa ke klasickému kouření během šesti let značně rozšířila. 

Přečíst článek
Terapeutka ve svém vinohradském království

Obyčejný byznys: Naturopatie není ezo, ani šamanismus, říká Karolína Kunftová

K léčebnému oboru naturopatie, a vlastní soukromé klinice přišla oklikou, vlastně náhodou, přitom na ně nevěří. Dlouhé roky Karolína Kunftová pracovala jako HR manažerka ve velkých počítačových korporacích. „Celou tu dobu mě to příliš nebavilo a nesedělo mi, že dělám právě tohle. Proto jsem po večerech dělala fyzioterapii, cvičila jsem s lidmi a táhlo mě to ke zdraví,“ vzpomíná na tehdejší pracovní rozpolcenost.   

Přečíst článek

News box

Pokud Česká národní banka sníží do konce roku úrokové sazby, učiní tak pomalu a rozvážně a bude dál chránit ekonomiku před inflací. Poslancům z rozpočtového výboru to řekl guvernér ČNB Aleš Michl. Nejbližší měnové zasedání Bankovní rady ČNB, kde se bude jednat o sazbách, se očekává 21. prosince. Číst více

Meziroční pokles tržeb v maloobchodě 🛒 v říjnu zmírnil, reálně tržby poklesly o 1,4 procenta, meziměsíčně vzrostly o 0,6 procenta. Vyplývá to ze statistik ČSÚ. 

Číst více
Minimální mzda by měla od ledna vzrůst 📈 o 1600 korun na 18 900 korun. Do pár let by se měla ustálit na 45 procentech průměrné mzdy. Od roku 2025 by se měla začít zvedat podle vzorce, který upraví zákoník práce. Zvýšit by se měly celkem čtyři z osmi stupňů zaručených mezd, uvedl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Návrh projedná příští týden vláda. Číst více
Členové amerických hereckých odborů schválili dohodu s filmovými 🎞 studii, která ukončila čtyřměsíční stávku v Hollywoodu. S tříletou smlouvou souhlasilo 78 procent odborářů, uvedla agentura AP. Herecký protest spolu se stávkou scénáristů letos ochromily americký zábavní průmysl. Číst více
V pařížské pobočce aukční síně Sotheby's se dnes večer bude dražit rozměrný surrealistický obraz 🖼 českého malíře 🖌🎨 Jindřicha Štyrského Trauma zrození. Jeho cena se odhaduje až na pět milionů eur (více než 120 milionů korun).  Číst více
Od dnešního poledne bude v pražském kostele Maltézských rytířů Panny Marie pod řetězem na Malé Straně vystavena rakev bývalého šéfa diplomacie, poslance a senátora Karla Schwarzenberga. Veřejnosti bude místo přístupné do 22:00 a následně ve stejný čas ve čtvrtek a v pátek. 
USA přidaly na sankční seznam 7️⃣ Bělorusů a 1️⃣1️⃣ běloruských společností včetně státních firem, které podporují režim Alexandra Lukašenka a ruskou válečnou kampaň. Na svém webu to oznámilo americké ministerstvo financí. Postihy se týkají společností z oblasti elektroniky, zpracovatelského průmyslu nebo obrany. 
Prodej nových elektromobilů 🔌🚗 v Česku se vyrovná odbytu vozů s konvenčními spalovacími motory v roce 2032, což je zhruba o čtyři roky později, než se prodejní křivky protnou v Evropě. Vyplývá to z nové prognózy Škody Auto. Firma chce do roku 2030 dosáhnout 70procentní podíl elektromobilů na celkových prodejích v Evropě. Letos se v Česku prodá asi 220 tisíc nových osobních aut, z toho budou elektromobily tvořit zhruba 3️⃣ procenta.
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme