Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

FOTOGALERIE: Bondův Aston Martin, kostýmy, hodinky. Christie´s chystá výroční aukci pro charitu

Aston Martin Jamese Bonda z filmu Není čas zemřít z roku 2021
Christie´s, s laskavým svolením
Dušan Kütner

Skalní a také movití příznivci příběhů Jamese Bonda si mohou k letošnímu nadcházejícímu 60. výročí premiéry prvního filmu Dr. No pořídit suvenýr. V on-line aukci bude Christie´s dražit šedesátku předmětů, které se pojí s filmy o agentovi 007 a jejich tvůrci. Nejdražším předmětem sbírky, jejíž celková nabídková cena činí několik milionů liber, je jeden z osmi kultovních vozů Aston Martin použitých při natáčení zatím posledního, loňského filmu Není čas zemřít.

Reklama

Aukce se budou konat ve dvou formách. První je online a potrvá od 15. září do 28. září. Ve stejném termínu se v londýnských galeriích Christie´s koná předprodejní výstava, na které bude možné si dané artefakty prohlédnout. 28. září pak celá výroční bondovská akce vyvrcholí živou dražbou v Londýně. „Výtěžek z živých a online aukcí bude věnován 45 charitativním organizacím,“ uvedla Christie´s na svých webových stránkách

Land Rover Defender Bond Edition

Do aukce míří bondovský Land Rover Defender

V pondělí 20. prosince se v Autosalonu Dajbych v pražském Motole bude dražit Land Rover Defender Bond Edition. Limitovaná série off-roadu vyrobená u příležitosti uvedení nejnovějšího dílu filmové série o agentu 007 Jejího Veličenstva Jamesi Bondovi čítá 300 kusů.

Přečíst článek

Celkem 60 položek pokrývá všech dosavadních 25 bondovek, největší pozornost je ale věnována té poslední, loňské Není čas zemřít. Mezi draženými předměty je několik automobilů, speciální obleky agenta Jejího Veličenstva, hodinky, fotoaparát Leica, filmové plakáty či podepsané hudební partitury a filmové klapky použité při natáčení. Šest z nabízených položek pak reprezentuje každého ze šesti herců, kteří Bonda ztvárnili – Seana Conneryho, George Lazenbyho, Rogera Moora, Timothyho Daltona, Pierce Brosnana a Daniela Craiga.

Podívejte se, co je ve výroční bondovské aukci Christie´s k prodeji:

Hlavním bodem prodeje je ikonický stříbrný Aston Martin DB5 (na snímku) – jediný kaskadérský vůz z Není čas zemřít, který byl uvolněn k veřejnému prodeji. Právě jeho dražba bude vrcholem živé aukce v Londýně 28. září. Automobil je jedním z pouhých osmi vyrobených speciálně pro dosud poslední bondovku. Značka Aston Martin je ovšem spjata s franšízou Jamese Bonda přes padesát let a dosud se objevila ve třinácti filmech.

Jako důkaz, že nyní prodávaný vůz byl použit pro natáčení, slouží imitace poškození na boku auta. Kaskadérské auto DB5 je vybaveno moderním 3,2litrovým řadovým zážehovým motorem spolu s manuální šestistupňovou převodovkou, díly karoserie jsou z uhlíkových vláken.

Paul Allen, spoluzakladatel Microsoftu

Aukce sbírky spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena zřejmě prolomí rekordy

Sbírka uměleckých děl zesnulého spoluzakladatele společnosti Microsoft Paula Allena půjde v listopadu v New Yorku do dražby. Aukční síň Christie’s očekává více než miliardu dolarů (asi 24,7 miliardy korun), což by byl absolutní rekord, uvedla agentura AFP s odvoláním na aukční síň.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Vrcholem podzimní aukční sezóny bude Picassův obraz Žena s hodinkami. V aukci Sotheby´s by mohl vynést až 120 milionů dolarů (asi 2,7 miliardy korun).

Vrcholem podzimní aukční sezóny bude Picassův obraz Žena s hodinkami. Za téměř tři miliardy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme