Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Letní koupaliště v Praze: Kde se dá vykoupat nejlevněji?

Biotop Lhotka
Biotop Lhotka
Věra Tůmová

Vyrazit na celý den na plovárnu může být ideální způsob, jak příjemně přežít horké letní dny v rozpáleném hlavním městě. Na výběr je v Praze řada oficiálních koupališť pod otevřeným nebem a spousta dalších vodních ploch, kde se ani vstupné neplatí. Víte, kde se v hlavním městě vykoupete nejlevněji a kde jako rodina s dětmi necháte za jeden koupací den přes sedm set korun? Podrobnosti najdete v naší fotogalerii.

Chcete-li se v Praze v letošních tropických teplotách ochladit u vody, máte na výběr minimálně sedmnáctku nejznámějších koupališť. Najdete mezi nimi jak rybníky, 35hektarovou přehradní nádrž či přírodní biotopy, tak i plovárny s bazény a dětskými brouzdališti. U těch nejpopulárnějších byste přitom měli dorazit ráno, co nejdříve, protože mají vzhledem ke své kapacitě omezení na počet návštěvníků. Jakmile je tento limit naplněn, což je většinou možné sledovat i na webu koupaliště, návštěvníci musí čekat ve frontě až někdo odejde. A to může být v exponovaných dnech i hodinu a déle. Počty návštěvníků takto omezují například přírodní biotopy Radotín a Lhotka nebo Koupaliště Petynka a Koupaliště Čakovice.

Na kterých koupalištích v Praze zaplatíte nejvíce

K těm nejdražším pražským koupalištím patří jednoznačně ty s bazény, které vyžadují drahou údržbu. V Praze si tak nejvíce za vstupenky zaplatíte v Plaveckém stadionu Podolí s několika vnitřními i venkovními bazény, které díky svým parametrům umožňují i mezinárodní plavecké soutěže. Vstupné do 15 hodin zde dospělého přijde na 300 korun, do 18 hodin je za 230 korun. Snížené je zhruba o stokorunu levnější. Rodina s dvěma dětmi pak v Podolí zaplatí do třetí hodiny odpolední 745 korun a pak 610 korun.

Druhým nejdražším koupalištěm v metropoli je i Plavecký stadion Slavie. Dospělí zde zaplatí 270 korun za den, snížené vstupné je pak 190 korun a rodinu s dvěma dětmi přijde vstupenka na 730 korun. O třetí místo podle ceny vstupného se dělí Koupaliště Petynka a Kolovraty. Na Petynce je celodenní vstupné 250 korun pro dospělého, snížené 150 korun a 600 korun je rodinné vstupné. Pro návštěvníky je zde nejen bazén, dětské brouzdaliště a různá hřiště, ale i velký tobogán. Počet návštěvníků v areálu je nicméně omezen na 1600, což v těch nejparnějších dnech bývá rychle zaplněno. V Kolovratech stojí vstupenka pro jednotlivce 240 korun, snížená 165 korun a rodina s dvěma dětmi tu zaplatí dokonce více než na Petynce a to 625 korun.

Ostatní pražská koupaliště či biotopy s placenými vstupy mají vstupné kolem dvou set korun pro dospělého, snížené 150 korun pro důchodce a ZTP a rodiny s dvěma dětmi v nich zaplatí nejčastěji mezi 450 až 550 korunami.

Kolik zaplatíte na pražských koupalištích:

Nejlevnější varianty pražských koupališť

Nejlevnějším areálem pro letní i vodní radovánky jsou v Praze podle ceny vstupného Žluté lázně, které nabízejí množství aktivit. Dospělí zde za vstup zaplatí stokorunu, děti do jednoho roku 50 korun a rodina s dvěma dětmi pak 300 korun. Areál si ale klade na svém webu podmínky, že si tam nesmíte přinést vlastní pití a občerstvení. Pokud tak toto nařízení dodržíte, musíte si ke vstupence připočítat i útratu za jídlo a nápoje.

Cenově příznivé je i vstupné na poklidné přírodní koupaliště Motol, kde dospělý za celý den zaplatí 140 korun a snížené vstupné je 70 či 80 korun. A i celosezónní permanentka zde vyjde jen na 1900 korun. Vzhledem k tomu, že se jedná o rybník, je třeba počítat i s tím, že se kvalita vody při mnoha horkých dnech může zhoršit. A prakticky zdarma, jen za symbolických dvacet korun, je také otevřeno koupaliště Džbán na Praze 6. Nejedná se však o to historické na vzdálenějším břehu, ale o nově upravené naproti na druhém břehu. Současný majitel chátrajícího areálu chtěl totiž tento prostor zastavět a protože se mu nepodařilo svůj záměr prosadit, už několik let blokuje rekonstrukci a otevření původního koupaliště, takže Praha 6 nyní nově usiluje o získání areálu zpět.

Nejen na venkově, ale dokonce i v Praze, najdete příjemná místa, kde se dá vykoupat zdarma nebo jen za pár korun. Pochopitelně ale u takovýchto vodních ploch nebývá tobogán ani hřiště a půjčovny pro různé sporty a ani mnoho stánků s občerstvením a dalším zázemím. A na mnoha těchto místech navíc není ani plavčík, takže koupání je zde jen na vlastní nebezpečí. Mezi takovéto populární vodní plochy patří například kunratický rybník Šeberák na Praze 4, rybníček Terezka v Liboci pod Oborou Hvězda na Praze 6, popřípadě pro otužilce i řeka Vltava s oblíbeným přístupem v blízkosti Trojského kanálu či u některých pražských ostrovů jako je třeba Štvanice.

Přírodní koupaliště

V Liberci mají novou a krásnou plovárnu. Přispěli na ni i místní, vyšla na 10 milionů

Liberečtí architekti ze studia Mjölk postavili plovárnu. Nejenom že ji navrhli a sehnali peníze, zároveň přiložili ruku k dílu. Jednoduchá dřevostavba vyšla na 10 milionů korun.

Přečíst článek

Druhou přezdívku polské Maledivy si vysloužil vodní ráj Zakrzówek rovněž nedaleko Krakova. Stejně jako Gródek nabízí vstup zdarma a kromě zatopeného lomu je zde i veřejné koupaliště pro tisíc osob

Polsko má hned dvoje Maledivy kousek od Ostravy. Zatopené lomy připomínají oceán

Gródeckému parku se říká polské Maledivy oprávněně. Sluneční svit dává zdejší vodě intenzivní, azurovou barvu, která evokuje barvu oceánu. Pod hladinou tamního jezera zůstaly těžební stroje, tak je též rájem potápěčů. Jinak se ve vodě dá chodit po lávce, ale ne koupat. Druhé, již koupací polské Maledivy, jsou nedaleko Krakova v areálu Zworek

Přečíst článek

Projekt Re.Start Petynka

U koupaliště Petynka vyroste devítipatrový bytový komplex

Developerská společnost Geosan Development plánuje výstavbu bytového domu v Praze 6 v blízkosti Břevnova a Hradčan. Projekt Re.Start Petynka u stejnojmenného koupaliště bude po dokončení stát 2,4 miliardy korun a bude mít 283 bytů. Předpokládané zahájení výstavby je podle firmy naplánováno na začátek příštího roku. Dokončení stavby má firma v plánu o dva a půl roku později.

Přečíst článek

Koupaliště Dachova u Hořic

Jako z Vančurovy novely. Sedm nejkrásnějších plováren, kam stojí za to vyrazit

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným,“ říká v ikonickém filmu Jiřího Menzela z roku 1967 s názvem Rozmarné léto Jan Hrušínský v dlouhých pruhovaných plavkách, když stojí v řece Olši s doutníkem a začíná krápat. Tato průpovídka už ale za více jak padesát let od uvedení filmu a téměř sto let od vydání románové předlohy Vladislava Vančury zcela zlidověla. Pro filmové fajnšmejkry navozuje poněkud romantizující atmosféru starých dobrých časů, kterou ale můžete díky mnoha nadšencům, kteří takové plovárny provozují, tak trochu zažít dnes i vy. Prohlédněte si naši fotogalerii „rozmarných“ prvorepublikových plováren, které stojí za návštěvu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

ilustrační foto

Biohacking: Choďte se v létě koupat ven. Má to měřitelné pozitivní dopady na zdraví

Přečíst článek
Doporučujeme