Málo peněz. Zaměstnanci hotelů Marriott, Hilton a Hyatt v USA stávkují

Deset tisíc zaměstnanců hotelů ve Spojených státech vstoupilo do stávky za zvýšení platů poté, co se vedení odborů nedohodlo s provozovateli sítě hotelů Marriott, Hilton a Hyatt.
Stávka začala o prodlouženém víkendu, na dnešek totiž v USA připadá svátek práce. Informovala o tom televize CNN s tím, že do stávky se možná připojí další hotelový personál.
Odbory Unite Here, které sdružují asi 280 tisíc zaměstnanců hotelů, kasin či restaurací ve Spojených státech a Kanadě, uvedly, že do stávky se zatím zapojilo 24 hotelů v osmi městech, včetně San Franciska, San Diega, Honolulu, Boston či Seattlu. Stávka by měla trvat asi tři dny.
Na pražském realitním trhu se objevilo hned několik luxusních hotelů na prodej. Celkově může jít o miliardové transakce.
Výprodej luxusních hotelů v Praze. Najdou kupce?
Reality
Hotelový personál si stěžuje, že zatímco turistika a ubytování v hotelích se už vrátily na úroveň před pandemií covidu-19, jejich platy se nezvýšily. Zaměstnavatelé podle nich také využili omezení cestovního ruchu během pandemie ke snížení počtu personálu i omezení hotelových služeb.
"Hotelový průmysl se od pandemie už zotavil a ceny pokojů jsou na rekordních maximech," uvedla Gwen Millsová, šéfka odborů Unite Here. "Zaměstnanci hotelů si ale nemohou dovolit žít ve městech, kde hotely vítají své hosty. Příliš mnoho hotelových zaměstnanců musí mít dvě a někdy i tři zaměstnání, aby vyžili," dodala.
Paříž se chlubí mnoha luxusními pětihvězdičkovými hotely. Na nabídku toho opravdu nejlepšího se klient musí řádně finančně připravit.
Luxus v Paříži. Nocleh v olympijské metropoli může stát hodně přes milion
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.