Reklama

služby - informace o tématu

Stavba, ilustrační foto

Zdražování u výrobců už konečně alespoň zpomaluje

Také v prvním prázdninovém měsíci pokračoval meziroční růst cen všech výrobců. V průmyslu a zemědělství ale oproti červnu zpomalil. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Přečíst článek

Tržby ve službách rostly napříč odvětvími, nejvíc ve službách napojených na turistiku

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Pivo za 70? Tak to budeme pít doma aneb Hospody čeká boj o zákazníky

Přečíst článek
Vazební věznice Brno, pohled z ulice Kamenice

Vězňové na zákaznických linkách. Vydělají si jen kapesné, ale práce jim pomáhá, říkají odborníci

Přečíst článek
Jak chutná v pražské restauraci Bruxx.

Restart cestovního ruchu nakopl služby. Zhoubou může být inflace

I když samotný březen byl pro služby slabším měsícem, za celé čtvrtletí se reálné tržby odvětví služeb zvýšily o 1,2 procenta. Meziročně dosáhlo tempo růstu dokonce o 12,5 procenta, avšak stále je třeba vzít v potaz nízký srovnávací základ z loňského úvodu roku, kdy probíhal rozsáhlý lockdown ekonomiky, komentuje výkon odvětví služeb Petr Dufek, hlavní ekonom banky Creditas.

Přečíst článek
ilustrační foto

Aerolinky začínají koketovat s nabízením bezplatného internetu v průběhu letu

Zůstat online během dlouhého letu má stále punc nedostupného luxusu, ale cena za možnost zůstat připojený i ve dvanácti kilometrech nad zemí a oceánem je dostupná každému, kdo má na letenku.

Přečíst článek
průmyslová výroba, ilustrační foto

Ceny výrobců letí raketově vzhůru. V průmyslu nejrychleji za posledních 30 let

České ceny průmyslových výrobců drtivě překonaly veškerá očekávání, když namísto trhem vyhlížených 13,2 přidaly meziročně 19,4procenta, tedy nejvíce v historii samostatné České republiky. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. Kromě průmyslu se ceny výrazně zvýšily i u zemědělců.

Přečíst článek
Američané kupují v době rekordní inflace dražší věci, ale v horší kvalitě, zjistila studie.

Inflace v USA je vyšší než oficiálních 7,5 procenta. Lidé kupují dražší věci v horší kvalitě, říká studie

Lednová inflace v USA podle oficiálních statistik dosáhla 7,5 procenta, to je nejvíce od roku 1982. Výzkumníci z University of Michigan ale tvrdí, že je ještě vyšší – v době stoupajících cen totiž již několik let klesá kvalita nemalé části amerických výrobků a služeb, takže Američané kupují horší zboží a ještě za vyšší cenu.

Přečíst článek
Automobilový průmysl, ilustrační foto

Optimismus v české ekonomice opadá. Na vině je zdražování

Důvěra v českou ekonomiku se v srpnu meziměsíčně snížila o 1,1 bodu na 98,6 bodu. Klesla podruhé v řadě, v červenci to ale bylo o 4,3 bodu.

Přečíst článek
Evropská centrální banka, ilustrační foto

Podnikatelská aktivita v eurozóně roste nejrychleji za 21 let

Podnikatelská aktivita v eurozóně v srpnu pokračuje v silném růstu, jeho tempo jen mírně zpomalilo z 20letého maxima dosaženého v červenci, uvedla organizace IHS Markit. Rychlé tempo očkování umožňuje dalším podnikům obnovovat aktivity a poskytuje větší volnost spotřebitelům.

Přečíst článek
Reklama

News box

Studie: V ČR se průměrně spotřebuje podle odhadů zhruba 50 milionů jednorázových plastů využívaných jako obaly pro rychlé občerstvení a 340 milionů kelímků🥤 na kávu. Spotřeba plastových zátek, víček a dalších uzávěrů se pohybuje okolo 25 milionů kilogramů za rok.
Reuters: Kuba pošle 497 lékařů👩‍⚕️ s různými specializacemi do italské Kalábrie, kde je jich nedostatek. Výpomoc je součástí širšího programu, který posílá zdravotníky👨‍⚕️ z komunistického ostrova do zahraničí. Za pandemie covidu-19😷 působili ve 40 zemích.
Reuters: Španělská elektrárenská společnost💡 Iberdrola hodlá přestat dodávat elektřinu tisícům francouzských maloobchodních zákazníků🏚. Zdůvodňuje to prudkým nárůstem cen⬆ a vyzývá zákazníky k přechodu k jinému dodavateli.
Reklama
Reklama
Doporučujeme