Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

služby - informace o tématu

Zdraví, wellness, biohacking

Globální trh s wellness službami pokračuje v prudkém růstu

Globální tržby na trhu s wellness službami v loňském roce stouply o osm procent na 5,6 bilionu dolarů. Od roku 2013 však stouply již téměř o 65 procent a výrazný růst se čeká i v příštích letech. Do roku 2027 se očekává nárůst tržeb na 8,5 bilionu dolarů, což je přibližně dvakrát více než hrubý domácí produkt Německa. Vyplývá to ze studie Global Wellness Institute (GWI), na kterou upozornila agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Netflix, ilustrační foto

Netflixu došla trpělivost. Zavádí poplatek za sdílení přístupu mimo domácnost

Streamovací služba Netlix oznámila, že uživatelé v některých zemích budou muset nově platit za sdílení přístupu ke službě s lidmi mimo jejich domácnost. Týká se to uživatelů ve Spojených státech a asi stovce dalších zemí, píše agentura AFP. Poplatek za sdílení se bude v různých státech lišit, v USA si budou muset lidé připlatit osm dolarů měsíčně (176 korun).

Přečíst článek
Data ze služeb. HORECA se na předcovidovou úroveň ještě nedostala

Petr Dufek: Čísla ze služeb. Není to žádná tragédie, ale důkaz skvělé kondice odvětví taky ne

První kvartál nedopadl ve službách zrovna nejlépe. Mezikvartální i meziroční pokles o jednu desetinu procenta není žádná tragédie, ale není ani důkazem skvělé kondice odvětví, která by měla brzy začít táhnout českou ekonomiku nahoru, komentuje aktuální data Českého statistického úřadu hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek.

Přečíst článek
Nejezte blbě s Pavlem Maurerem

Někde povinnost, jinde urážka. Jaké dýško je slušné nechat v New Yorku, Dubaji či Tokiu

„Dobrý den, já se jmenuji John a jsem zcela okouzlen tím, že vás dnes mohu během celé vaší večeře obsluhovat.” Tak to je fráze, kterou v různých obměnách můžete slyšet téměř v každé americké průměrné restauraci. Nebojte se, John není ani trochu okouzlen, v podstatě ho vůbec nezajímáte. Připouštím, že takového Johna může jeho práce možná, někdy, alespoň malinko, bavit, ale většinou je vnitřně spíše naštvaný, že musí být v práci dvanáct i více hodin denně a poslouchat stížnosti a nejrůznější požadavky hostů.

Přečíst článek

V reklamě lžete, osočil Novozélanďan Emirates. A letěl zadarmo

Novozélandský lékař byl rozčarovaný, že jeho sedadlo v byznys třídě na letu z Aucklandu do Dubaje nešlo sklopit do vodorovné polohy, přestože reklama společnosti Emirates mu slíbila komfort plnohodnotné postele. Spor dohnal až k soudu, který vyhrál. Částka, kterou musí aerolinky nespokojenému cestujícímu vyplatit, převýšila sumu, kterou žalobce za letenky zaplatil.

Přečíst článek
kurýr Woltu v Praze

Neklid ve Woltu pokračuje. Firma zvýší odměny, část kurýrů bude znovu stávkovat

Rozvážková společnost Wolt navýší minimální odměnu za objednávku, kterou v ČR dostávají její kurýři. Informovala o tom mluvčí společnosti Jana Jarošová. Částka by se měla navýšit o deset až 20 procent podle toho, v jakém regionu pracují. Vedení firmy to uvedlo po úterním jednání s kurýry, kterého se zúčastnili i zástupci organizátorů protestu z minulého týdne.

Přečíst článek
turisté v Praze

Tržby ve službách rostou. Dařilo se cestovkám, pohoršili si filmaři a hudebníci

Tržby ve službách v Česku ve třetím čtvrtletí letošního roku meziročně stouply o 6,9 procenta. Rostou tak už šest čtvrtletí v řadě. Zvýšení tržeb zaznamenala všechna hlavní odvětví služeb kromě ubytování a stravování. Oznámil to Český statistický úřad (ČSÚ). Nadále se velmi dařilo cestovním agenturám a kancelářím, kterým stouply tržby skoro na dvojnásobek.

Přečíst článek
restaurace, ilustrační foto

Petr Dufek: Firmy až na výjimky čekají slabší zakázky

Aktuální průzkum Evropské komise nepřekvapivě potvrzuje zesilující obavy z vývoje v dalších měsících, a to jak v průmyslu, tak ve službách, píše ve svém komentáři hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek.

Přečíst článek
Stavba, ilustrační foto

Zdražování u výrobců už konečně alespoň zpomaluje

Také v prvním prázdninovém měsíci pokračoval meziroční růst cen všech výrobců. V průmyslu a zemědělství ale oproti červnu zpomalil. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Přečíst článek

Tržby ve službách rostly napříč odvětvími, nejvíc ve službách napojených na turistiku

Tržby ve službách v letošním druhém čtvrtletí meziročně stouply o 12,1 procenta, rostly tak pátý kvartál za sebou. Dařilo se většině odvětvím, nejvíce ale službám souvisejícím s turistikou. Mezičtvrtletně byly tržby ve službách po očištění o sezonní vlivy vyšší o 2,4 procenta. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Přečíst článek
Rhodos

REPORTÁŽ: Jel jsem do Řecka a stejnou chybu už neudělám

„Super jídlo a pohostinní lidé,“ vyskočí na mě, když otevřu nějakého turistického průvodce o jakémkoliv řeckém ostrově. Dovolím si nesouhlasit. Strávil jsem týden projížděním řeckého ostrova Rhodos ve snaze nalézt nějaké pohostinné lidi. Viděl jsem vše od velmi chladné obsluhy, přes naprosto apatickou (nejčastěji) až po tu agresivní, když se vám něco nelíbí.

Přečíst článek
Reklama

News box

Strakonická textilní firma Moira 👕 letos čeká obrat 135 milionů korun, meziročně je to asi o deset milionů víc. Zisk jí ale klesne, kvůli vyšším nákladům. Firma dodává funkční prádlo mimo jiné izraelské i ukrajinské armádě. 
Celková ekonomická nálada podnikatelů a spotřebitelů na Slovensku se v listopadu dostala na nejvyšší 🔝 úroveň od letošního jara a byla také lepší než před rokem. Vyplývá to z údajů slovenského statistického úřadu. Také v České republice důvěra v ekonomiku stoupla.
Sokolovská uhelná v roce 2024 zdraží teplo, které vyrábí v kombinátu ve Vřesové a v elektrárně Tisová. Cenový nárůst 📈 by měl být 20 až 25 procent. Společnost krok zdůvodnila hlavně cenami emisních povolenek, které aktuálně podle ní tvoří víc než 50 procent nákladů na výrobu tepla. Sokolovská uhelná je největší výrobce tepla v Karlovarském kraji a zásobuje Karlovy Vary a okolí, Sokolov, Nové Sedlo, Chodov, ale i Bukovany, Citice nebo Březovou. Číst více
Český miliardář Daniel Křetínský tlačí na zadlužený francouzský maloobchodní řetězec 🛒 Casino, který plánuje převzít, aby se zbavil největších poboček. Píše o tom s odkazem na své tři zdroje deník Financial Times (FT). Podle listu se Křetínský svěřil před několika měsíci zakladateli společnosti Jeanu-Charlesi Naourimu s obavami ohledně možného zachování celé sítě obchodů. Číst více
Měsíc před svými stými narozeninami zemřel americký miliardář a Charlie Munger, který byl pravou rukou jednoho z nejznámějších investorů Warrena Buffetta a stál u budování jeho finančního impéria. Podle agentury AP o jeho smrti v prohlášení informovala investiční společnosti Berkshire Hathaway, v níž byl Munger místopředsedou představenstva. Číst více
Hamás pozval amerického miliardáře Elona Muska na návštěvu palestinského Pásma Gazy, aby se přesvědčil o rozsahu zkázy způsobené izraelským bombardováním, píše Reuters. Musk v pondělí navštívil Izrael, kde se setkal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Ten ho zavedl i do jednoho z kibuců, jež se 7. října v izraelském pohraničí staly terčem útoku ozbrojenců z Hamásu.
Očekávaná polská vláda plánuje rychlejší odklon země od uhlí a podporu 🍃zelených zdrojů energie 🌬. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to uvedla Paulina Hennigová-Klosková, s níž se počítá na post ministra životního prostředí. Zprávy médií, že se stane příští šéfkou resortu, odmítla Hennigová-Klosková komentovat.
Reklama
Reklama
Doporučujeme