Reklama

Covidem omráčený Cineworld se chce zahojit vstupem na burzu v USA

Cinema City, v pražském OC Flora
Cinema City
 ČTK

Britská společnost Cineworld, která působí i v Česku, kde provozuje síť kin Cinema City, uvažuje o vstupu na akciový trh v USA. Chce si tím zlepšit svou finanční situaci, kterou tvrdě zasáhla koronavirová pandemie.

Cineworld je druhým největším provozovatelem kin na světě a prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice. Většinu svých zisků firma vytváří v USA, kde v roce 2018 koupila řetězec kin Regal.

Společnost Cineworld uvedla, že by na americkou burzu mohla uvést vlastní akcie, nebo akcie divize Regal. S akciemi Cineworldu se již obchoduje na londýnské burze. Po zprávě o možném vstupu na burzu v USA akcie posílily až o deset procent.

Luxusní hodinky

Švýcarský luxus láká mladé na superhrdiny i udržitelnost

Tvůrci nejdražších švýcarských hodinek mají před sebou velký úkol: Vyřešit otázku, jak přilákat mladé. Překvapivě v tom jsou docela dost úspěšní.

Přečíst článek

Společnost rovněž oznámila, že její hrubá ztráta se v letošním prvním pololetí snížila na 576,4 milionu dolarů (12,5 miliardy korun) z 1,64 miliardy dolarů před rokem. Firma byla loni kvůli pandemii nucena na určitou dobu uzavřít všechna svá kina. Její čistý dluh na konci letošního června dosahoval 8,44 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.

V posledních několika měsících se do kin díky uvolňování koronavirových restrikcí vracejí diváci. Šéf podniku Mooky Greidinger uvedl, že tržby z prodej vstupenek nyní dosahují více než 50 procent úrovně z období před příchodem pandemie. V rozhovoru s agenturou Bloomberg rovněž upozornil, že Cineworld neplánuje odchod z londýnské burzy.

Reklama

Burza cenných papírů Praha

Akcie na pražské burze patří letos mezi nejvýnosnější na světě

Pražská burza je letos pro investory výnosnější než indexy největších trhů v Evropě a ve světě. Index PX již několik dní v řadě překonává své osmileté maximum z ledna 2014 a hlásí za letošek nárůst 20,25 procenta, oznámila dnes burza.

Přečíst článek

Český Krumlov 2021 turistika

Fotoreportáž: Krumlov vítá turisty. Asiaté však zatím nikde

Tradičně patří k nejnavštěvovanějším místům České republiky. Loni však kvůli pandemii Český Krumlov zaznamenal výrazný úbytek turistů, především těch z Asie, kteří tam patří k nejčastějším návštěvníkům. Jak to bude letos?

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme