Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Fotoreportáž: Krumlov vítá turisty. Asiaté však zatím nikde

Český Krumlov 2021 turistika
Stanislav Šulc / Newstream
Stanislav Šulc

Tradičně patří k nejnavštěvovanějším místům České republiky. Loni však kvůli pandemii Český Krumlov zaznamenal výrazný úbytek turistů, především těch z Asie, kteří tam patří k nejčastějším návštěvníkům. Jak to bude letos?

Reklama

Český Krumlov je připraven. Jakýkoli nápor turistů by měl být zvládnutelný. Již v polovině června byla otevřena většina turistických lákadel, především ta, na která nedopadají zatím stále ještě trvající protipandemická opatření. Hradní i zámecký komplex je opět zpřístupněn veřejnosti, pořádají se už i jejich prohlídky. Stejně tak je už možné využít služeb turistických průvodců, projít se s nimi historickým centrem města, jež právem patří do světového kulturního dědictví UNESCO.

Připraveny jsou také ubytovací kapacity, ačkoli právě na nich se projevuje, že Krumlov příliš sázel na zahraniční turisty. Když ti nyní scházejí, některé hotýlky a penziony jsou zatím stále zavřené. A je otázka, zda letos vůbec otevřou.

A skeptičtí jsou i někteří restauratéři a provozovatelé hospod. „Teď to možná vypadá, že máme úplně plno každý den, ale je to tak od čtvrtka do neděle, pak je zase lidí málo,” popisuje servírka z restaurace Šatlava, vyhledávaného podniku s velkým krbem a grilem. „Jestli nepřijedou Asiaté, tak to bude pořád těžké,” dodává.

Turisté se pomalu vracejí do Českého Krumlova
Stanislav Šulc / Newstream

Každý, kdo byl v jihočeské mekce turistů v letech předcházejících pandemii, jistě dobře ví, že nápor asijských cestovatelů tu býval až absurdní. Tyto lidské špalíry tu zatím opravdu nenajdete. Ale že by tu bylo prázdno, to také není pravda. Potkáte spousty českých cestovatelů, rodin s dětmi, svatby, samozřejmě sem tam i vodáka, který si vytáhne loď na břeh a prochází se městem. Co se cizinců týče, také ti již do Českého Krumlova vyrážejí, ale jedná se buďto o Němce či Rakušany, případně o Rusy, nejspíš dlouhodobě žijící v Česku.

Krumlov je vedle Prahy a Karlových Varů nejčastějším cílem movitých cizinců. Tomu odpovídá také nabídka služeb. Je sympatické, že i obchody s luxusním zbožím (šperky, kabelky) již mají otevřeno, totéž platí pro „lepší” restaurace s vyšší úrovní jídla a vína.

Ale vedle toho tu bují také obyčejnější zábava a večer před Cikánskou Jizbou můžete zažít perfektní mejdan s živou muzikou.

Pro fandy umění je pak samozřejmě již otevřeno Egon Schiele Art Centrum, kde můžete navštívit hned pětici expozicí včetně nové výstavy Michaela Rittsteina, Kateřiny Šedé nebo japonského sochaře Tetse Ohnariho.

Foto: Stanislav Šulc / Newstream

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Thajské pláže jsou po pandemii znovu plné turistů

REPORTÁŽ: Kultovní thajská pláž Maya Bay je znovu krásná jak před lety. Kazí to však zákazy a omezení

Přečíst článek
Ilustrační foto

Lyžování v Alpách letos už jen pro bohaté? Chudší lyžaři se vrátí do Krkonoš

Přečíst článek
Hotelový resort Echo na Antarktidě

Seriál: Kde strávit silvestrovskou noc? Pětihvězda na Antarktidě je symbolem opravdového luxusu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme