Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Babišově firmě Vodňanská drůbež stoupl zisk o 165 procent na 240 milionů

Vodňanská drůbež
ČTK
 ČTK

Firmě Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert vzrostl loni meziročně zisk po zdanění o 165 procent na 240,8 milionu korun. Zisk před zdaněním stoupl podobně na téměř 300 milionů. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží vzrostly o pětinu na 6,94 miliardy korun, z toho 6,1 miliardy byly tržby v ČR. Společnost loni prodala 96 890 tun výrobků. V Modřicích na jižní Moravě rozšiřuje porcovnu, na střeše nově postavené haly ve Vodňanech vybudovala fotovoltaickou elektrárnu. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Reklama

Nejvíc peněz získala z prodeje chlazených výrobků

Vodňanská drůbež je největší zpracovatel a dodavatel drůbežího masa v ČR a jediný český zpracovatel kachen. Loni firma prodala 96 890 tun chlazených, zmrazených a masných výrobků, meziročně téměř o 4000 tun méně. Prodala také 40 508 tun živočišných odpadů. Přes 87 procent kuřecích výrobků prodává chlazených, zbytek jako zmražené.

Nejvíc peněz získala z prodeje chlazených drůbežích výrobků, 5,28 miliardy. Provozní zisk stoupl společnosti ze 126,7 na 342,4 milionu korun. Zisk před zdaněním byl 298,5 milionu korun, meziročně o 160 procent vyšší. Firma měla koncem loňského roku úvěry za víc než 640 milionů, vyplývá ze zprávy.

Loni dodávala do všech významných českých obchodních řetězců, část produkce také na Slovensko, do Maďarska, Rakouska, Německa a Chorvatska. Koncem loňského roku měla 1444 zaměstnanců v přepočteném stavu, meziročně o 117 méně. Osobní náklady navýšila meziročně o 2,6 procenta, průměrnou mzdu ve zprávě neuvedla.

Pekárna Zelená louka patřící pod Penam z Agrofertu musí vrátit stomilionovou dotaci na linku k výrobě toastového chleba. Nebyla dostatečně inovativní.

Odebrání stomilionové dotace pekárně Agrofertu už zase pokračuje. Síkela potvrdil, že jeho podřízení nejsou podjatí

Na více než rok se zastavil proces odebírání stomilionové dotace pekárně Zelená louka patřící pod Penam z Agrofertu kvůli námitce koncernu, že ministerští úředníci jsou podjatí. Nyní se opět rozjel poté, co šéf rezortu Jozef Síkela (za STAN) tuto námitku negoval, píše server iROZHLAS.cz

Přečíst článek

Reklama

Firma příští rok zřejmě přijde o dotace

Firma si přes 55 procent surovin zajišťuje z vlastních výkrmů, kromě toho má 80 smluvních chovatelů. Dříve řekl generální ředitel společnosti Milan Říha. Výrobní závody má firma v jihočeských Vodňanech, Mirovicích a v jihomoravských Modřicích. V roce 2020 zprovoznila v Mirovicích na Písecku poloautomatickou porcovnu kachen. Závod v Mirovicích je jediný tuzemský zpracovatel kachen v Česku.

Vodňanská drůbež zřejmě přijde příští rok o některé dotace. Bývalý ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v květnu oznámil, že chce vláda škrtat zemědělské dotace. Firma loni čerpala z programu Podpora zpracování zemědělských dotací 20,1 milionu korun. Vyplývá to z informací o příjemcích dotací na webu Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Nekula v květnu řekl, že od příštího roku bude na podobné dotaci určeno „nula korun“.

Firma patří do koncernu Agrofert. Jeho konsolidovaný zisk loni stoupl víc než dvojnásobně na 12,97 miliardy korun. Vzrostl o 124 procent oproti 5,8 miliardy korun v roce 2021. Tržby skupiny vzrostly loni o 33 procent na 245 miliard korun.

Andrej Babiš na tiskové konferenci, na které poblahopřál Petru Pavlovi k vítězství ve volbách.

Dalibor Martínek: Babiš si užívá čas v opozici. Nakupuje fabriky a čeká, co všechno vláda ještě pokazí

Každý poslední průzkum dává Babišovu hnutí ANO čím dál více procent ve volebních preferencích. Bude to za dva roky třicet procent, nebo čtyřiatřicet? Sázkaři mohou tipovat, sázkové kanceláře jim k tomu připraví kurzy. Přestože se volby do Poslanecké sněmovny budou konat až v roce 2025, už nyní téma voleb ve společnosti rezonuje.

Přečíst článek

Sídlo holdingu Agrofert spojeného s expremiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem v pražském Chodově.

Agrofert posílil svoji chemickou divizi, převzal německý Borealis

Holding Agrofert dokončil převzetí divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis, která zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů. Transakce za 810 milionů eur byla dokončena ve středu. Holding díky odkupu divize rozšíří své aktivity v Rakousku, Německu a Francii a bude moci využívat distribuční sít Borealisu podél toku Dunaje.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme