Patřila k blízkým spolupracovnicím pěti amerických prezidentů. Pracovala na ministerstvu zahraničí USA. Přitom pochází z Česka, kde v posledních letech zdobí každou akci, na kterou přijde. Eliška Hašková Coolidge byla další hostkou pořadu Eva Talks. „V etiketě je důležité hlavně být dobře upraven. Musíte vědět, co vám sluší a co ne. Na to musíme dbát. Moje babička uměla v jedněch černých šatech zazářit úplně kdekoli,“ říká v rozhovoru s Evou Čerešňákovou žena, která učí etiketu.
Každá máma je především žena a na módu nechce rezignovat ani v těhotenství či při kojení, myslí si zakladatelka značky oblečení Wo-mum Jaroslava Šnejdarová. „Mám ráda módu. Na mateřské jsem ale narážela na to, že jsem si nemohla obléci to, co mi sluší, protože tyto kousky oblečení nebyly střihem uzpůsobené pro kojení,“ vzpomíná Jaroslava v pořadu FreshStart.
Změnit DNA, přenastavit vnitřní procesy a naladit myšlení všech zaměstnanců. To jsou klíčové kroky, kterými firmy musejí projít, aby se jim podařilo proměnit se v moderní podniky 21. století. Na tom se shodli zástupci UniCredit Bank, Pilsner Urquell, ČEZ či Global Payments na akci pořádané byznysovým portálem newstream.cz.
Newstream diskuse na téma DIVERZITA otevře otázku postavení žen v dnešní společnosti. Mají ženy vytvořeny dostatečné podmínky pro svůj pracovní a soukromý život? Jak si stojí ČR v porovnání s jinými státy v Evropě? Dokážou zaměstnavatelé poskytnout ženám kvalitní podmínky k profesnímu růstu? Na tyto a další otázky budou odpovídat naši hosté, kteří přijali pozvání.
Modelka, filmová herečka, podnikatelka, producentka a především matka. Poslední jmenovaná životní role Pavlíny Němcové je pro ni tou nejkrásnější, ale také nejbolestivější kapitolou jejího života. V pořadu Eva Talks na Newstream TV otevřeně hovoří o náročných letech soudních tahanic s exmanželem o získání syna do péče. „S rozvodem mi začalo peklo na zemi. Soud dal syna do péče exmanžela a mně se zhroutil celý svět,“ přiznává Pavlína v rozhovoru s moderátorkou Evou Čerešňákovou.
Nespravedlivé rozdíly v platech mužů a žen vedou později k nespravedlivým rozdílům v penzích. Jsou i důvodem, proč ženy s nízkými platy neodcházejí od násilných partnerů. Je proto nutné, aby zmizely genderové rozdíly v odměňování a ženy získaly větší sebevědomí a odvahu si říci o zvednutí platu či odejít ze špatného vztahu. Aktivita musí vycházet nejen od žen samotných, ale i od firem, organizací a také od státu, zaznělo na 14. ročníku konference Equal Pay Day, která se koná v Praze až do neděle. A že jde o aktuální téma, potvrzuje i ve čtvrtek schválená směrnice Evropského parlamentu o transparentnosti odměňování ve firmách.
Gender pay gap, tedy nerovné odměňování mužů a žen stejné kvalifikace a schopností, je stále přítomným problémem napříč všemi zeměmi Evropské unie. Snaha europoslanců o potírání těchto rozdílů vyústila v těchto dnech v přijetí nové směrnice. Ta přináší soubor opatření, která mají zvýšit transparentnost v odměňování, píší ve svém příspěvku europoslankyně Michaela Šojdrová a Frances Fitzgerald. A jaká opatření to jsou?
Žen v rozhodovacích pozicích v České republice přibývá, ale jen pomalu. Manažerské funkce jsou pořád doménou mužů, žen ve vedení je málo. Z mnoha výzkumů vyplývá, že mít v čele šéfovou se firmám dlouhodobě vyplácí. Diverzita v týmu je pak zárukou lepších výsledků. Proč se tuzemským firmám moc nedaří vytvořit adekvátní podmínky pro kariérní růst žen? Brání ženám v postupu skleněný strop? A jak si v otázce diverzity stojí ČR ve srovnání s ostatními evropskými státy? Diskutovat o tom budou hosté eventu DIVERZITA, který pořádá byznysový web Newstream.cz.
Ženy v Česku vydělávají o 19 procent méně než muži na stejných pozicích. Proti loňsku se rozdíl v odměňování prohloubil o tři procentní body, v pětiletém srovnání zůstává na podobné úrovni. Vyplývá to z analýzy společnosti PwC.
Pandemie koronaviru zpomalila narovnávání podmínek žen a mužů na českém trhu práce. Mnoho žen také za pandemie z trhu práce odešlo a ne všechny se vrátily zpět. Vyplývá to z analýzy, kterou představila společnost Manpower. Podle zprávy Světového ekonomického fóra je Česko na 76. místě na světě v hodnocení rovnosti mezi ženami a muži.
Byznys byl doménou mužů a fungoval podle jejich, pro dnešní dobu již nepřijatelných pravidel. Přesto v české společnosti stále přetrvávají směrem k ženám nerovné podmínky. A nejde jen o odměňování, míní prezidentka organizace Business & Professional Women ČR Lenka Šťastná. Hlavním problémem je nedostatek respektu vůči ženám a jejich práci, řekla Šťastná v pořadu Eva Talks na Newstream TV.
Spotřebitelské ceny v eurozóně se v červnu meziročně 📈 zvýšily o dvě procenta, tempo růstu cen tak zrychlilo z květnových 1,9 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil unijní statistický úřad Eurostat.
Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa 🛑 zastavit většinu amerického financování humanitární pomoci v zahraničí by do roku 2030 mohlo způsobit více než 14 milionů nadbytečných úmrtí ☠. Třetina z nich by se přitom týkala dětí. S odkazem na novou studii publikovanou v lékařském časopise The Lancet to dnes napsal zpravodajský web BBC.
Skupina Bezvavlasy 👱♀️, která se zaměřuje na prodej vlasové kosmetiky a doplňků, loni vykázala čistý zisk 12 milionů korun, v meziročním srovnání to bylo téměř o 85 procent 📉 méně. Konsolidované tržby klesly o 10,2 procenta na 942,5 milionu korun a zisk EBITDA před započtením úroků, daní a odpisů se snížil přibližně o 55 procent na 52 milionů korun. Vyplývá to z informací, které skupina zveřejnila na svém webu.
Počet lidí bez práce v Německu v červnu ve srovnání s květnem ↘ klesl o 5000 na 2,914 milionu. Míra nezaměstnanosti tak zůstala stejně jako v květnu na 6,2 procenta. V předběžné zprávě to dnes oznámil Spolkový úřad práce.
Firma Postýlkov 🛌 musí většině zákazníků uhradit škody za nedodání dětského nábytku. Dnes tak rozhodl Městský soud v Praze. Jde o první hromadnou žalobu v Česku, zákon, který institut do právního řádu zavedl, začal platit před rokem. Spor se týká nároků 56 klientů, kterým firma nedodala objednaný a zaplacený nábytek.
Akcionáři zpracovatele kůží KARO Leather schválili přesun ➡ akcií firmy na hlavní trh pražské burzy, podle předpokladu by se tam s nimi mohlo začít obchodovat od ledna příštího roku. Nyní jsou na trhu Start pražské burzy. Oznámila to dnes společnost, která má výrobní závody v Boršově a Brtnici na Jihlavsku.
Do digitální rozhlasové sítě 📻 Českých Radiokomunikací vstoupily stanice Rádio Blaník, Český Blaník, Hitrádio 90 a Rock rádio ze skupiny Media Bohemia. Síť DAB, která je určená pro 16 komerčních stanic, je tak plně obsazená. Radiokomunikace to uvedly v tiskové zprávě.
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily 👍. Jde o první zlepšení zdraví sektoru od května 2022. Index nákupních manažerů (PMI) stoupl na 50,2 bodu z květnových 48 bodů. Dnes o tom informovala společnost S&P Global.
Dluh vládních institucí v prvním čtvrtletí meziročně ↗ stoupl o 202 miliardy na 3,54 bilionu korun. Míra zadlužení se zvýšila ze 43,1 procenta na 43,4 procenta hrubého domácího produktu. Proti předchozímu kvartálu dluh stoupl o 47,2 miliardy korun, zatímco míra zadlužení se zvýšila o 0,1 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.
Číst více
Dopravní nehody v Česku si za první pololetí vyžádaly 182 obětí ☠, proti loňsku o 22 méně, ukazují průběžné statistiky dopravní policie. V červnu na silnicích zemřelo 45 lidí, dva z nich v poslední červnový den. Předběžnou tragickou bilanci zhoršila pondělní večerní smrtelná nehoda na Jindřichohradecku.