Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Kohlmayer, Zahálková, Brixi, Kubelková. Kdo jsou nejvlivnější ženy ve finančním světě

Kohlmayer, Zahálková, Brixi, Kubelková. Kdo jsou nejvlivnější ženy ve finančním světě
Tereza Zavadilová / Newstream
 nst
nst

Přinášíme exkluzivně druhý ročník Síně slávy projektu #FinŽeny. Do unikátního přehledu dlouhodobě nejvlivnějších českých bankéřek, ekonomek, manažerek, finančních ředitelek a dalších dlouhodobě vlivných žen sektoru financí letos přibylo 27 nových jmen. Podívejte se na ně v galerii #FinŽeny.

Reklama

Projekt #FinŽeny zveřejnil skupinu 27 letošních laureátek Síně slávy, kam zařazuje dlouhodobě nejviditelnější a nejvlivnější ženy finančního světa. Jsou mezi nimi například světově úspěšné manažerky Hana Brixi ze Světové banky a Kamila Horáčková z Zurich Insurance Company, elitní finanční ředitelky Katarina Kohlmayer z KKCG, Kamila Makhmudová z Raiffeisenbank a Sonia Slavtcheva z Rohlík.cz nebo česko-slovenské topmanažerky Andrea Leskovská z Generali České pojišťovny a Věra Výtvarová z PwC. Nechybí ani šéfka České bankovní asociace Monika Zahálková, členka bankovní rady ČNB Karina Kubelková nebo zástupkyně akademické sféry.

 

Cílem přehledu je ocenění žen, které zanechávají v českém finančním segmentu výraznou stopu. A nemá za cíl být vyčerpávajícím uzavřeným výčtem. Neslouží ani jako žebříček. Dámy jsou uvedeny abecedně. V přehledu naleznete jak aktivní topmanažerky, tak i ty z předchozích dekád.

„Naším cílem je, aby přehled sloužil jako inspirace a připomínka úspěchů výjimečných dam českého finančního segmentu,“ připomněl důvody vzniku Síně slávy Jaroslav Kramer z agentury Cover Story, která projekt #FinŽeny organizuje. Již vloni projekt uvedl do Síně slávy 53 dam

 

V průběhu celého roku sbíral tým #FinŽen doporučení na dámy, které dlouhodobě úspěšně působí v českém finančním světě a patří tak mezi nejviditelnější a nejvlivnější osobnosti tohoto segmentu. A to například od nejvyšších představitelů českých finančních institucí, zástupců novinářské, akademické a odborné obce. Současně organizační tým z Cover Story mapoval významné české žebříčky.

Reklama

„Nominace jsme následně konzultovali v rámci naší strategické skupiny složené z loňských laureátek a současně facilitátorek rozvojového programu Fóra #FinŽen. Stejně jako před rokem, i v letošním přehledu jsou uvedeny pouze dámy, které se zařazením vyslovily souhlas,“ dodává za organizátory Kristýna Rabiňáková z Cover Story.  

Unikátní projekt #FinŽeny spojuje inspirativní ženy z finančního světa napříč profesemi, přináší do veřejného prostoru debatu o klíčových tématech celého segmentu a inspiruje příběhy žen, na jejichž expertize finančnictví stojí. Projekt, který je určen všem ženám působících ve finančním segmentu bez ohledu na to, zda jsou na vysokých manažerských či juniorních postech, zastřešuje obsahová agentura Cover Story ve spolupráci s největšími finančními institucemi na českém trhu. Generálním partnerem projektu je Generali Česká pojišťovna. Byznysový server newstream.cz je mediálním partnerem projektu.

Ženy v byznyse

Ženy jako investorky: Jak ochránit své peníze. Newstream pořádá první setkání Klubu česko-slovenských žen v byznyse

Redakce newstream.cz pořádá první ze setkání Klubu česko - slovenských žen v byznysu s tématem Ženy jako investorky: Jak ochránit své peníze.

Přečíst článek

Andrea Ferancová Bartoňová
video

Andrea Ferancová: Sázím na investice do vzdělávání. Díky nim společnost roste

Po pauze se vrací série rozhovorů s předními představiteli tuzemského byznysu, společnosti i kultury Victory Club. V aktuální epizodě představíme investorku Andreu Ferancovou Bartoňovou, spoluzakladatelku fondu Espira Investments, který se zaměřuje za investice s pozitivním dopadem na společnost.

Přečíst článek

Jana Brodani, výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh České republiky

Jana Brodani: Pravidelné investování učí Čechy nepanikařit, když se fondům nedaří

Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, letos od ledna do konce září klesl v důsledku vývoje na trzích o tři miliardy na 705 miliard korun, uvedla Jana Brodani, šéfka Asociace pro kapitálový trh.

Přečíst článek

Ženám v Česku stále hrozí chudoba. Investorky radí, jak se jí vyhnout

Přes výrazný posun v rovnoprávnosti v České republice nadále existují výrazné rozdíly v ohodnocení mužů a žen. To se později projevuje v nízkých důchodech, což bude nadále výrazným problémem celé společnosti. Jednou z cest, jak se tomuto problému vyhnout, jsou investice. Ženy však mívají často s investováním problémy, shodují se zkušené investorky, které se o své zkušenosti podělí na akci „Ženy jako investorky: Jak ochránit své peníze“ pořádané již tento čtvrtek byznysovým portálem newstream.cz. 

Přečíst článek

Ženy v tichosti mění svět investic, odhalil Women´s FINdependance Day

Žen v investování přibývá. I když stále investují méně než muži, mají lepší výsledky. Proč? Protože zpravidla o svých investicích více přemýšlejí. To je jeden ze závěrů akce Women´s FINdependance Day, kterou uspořádala organizace Business & Professional Women CR. Newstream byl jejím mediálním partnerem.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Přehled nejvlivnějších žen ve finančním světě doplnilo 24 nových jmen

PROHLÉDNĚTE SI: Bérová, Tykač, Jirásková, Havrlant. Přehled nejvlivnějších žen ve finančním světě doplnilo 24 nových jmen

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme