Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Prosazování genderové rovnosti je běh na dlouhou trať. Vůdčích vzorů je třeba

Prosazování genderové rovnosti je běh na dlouhou trať. Vůdčích vzorů je třeba
iStock
 nst
nst

Cesta k férovější společnosti je dlouhá. Do cíle ale musí dojít všichni. Některé velké firmy už cílovou pásku přetrhly, jiné jsou teprve na startovní čáře.

Reklama

Udržitelný rozvoj je pojem, který v posledních letech nabral na popularitě i důležitosti. Skloňuje se v novinových článcích, často jej slyšíme z úst státních představitelů a své pevné místo má i ve školní výuce. Možná byste ho automaticky vztáhli spíše k problematice ochrany přírody, ale jeho podstata tkví v udržitelnosti života nás všech. Dobrá životní úroveň lidstva neznamená pouze zdravé životní prostředí, ale také hospodářskou a sociální stabilitu. Právě ta je klíčem k míru a bezpečnosti, čehož si je vědoma i Organizace spojených národů (OSN). 

Činnost OSN na podporu rozvoje má zásadní vliv na životy milionů lidí po celé světě. Právě proto OSN definovala plán Cílů udržitelného rozvoje. Pokrývá celkem 17 zásadních oblastí, které jsou měřitelné a jejich naplňování lze monitorovat. Jedna z nich cílí na podporu rovnosti pohlaví a zlepšení postavení žen. 

Statistiky nelžou

Ženy tvoří polovinu lidstva, ale jejich příležitosti téměř všude na světě ve srovnání s muži pokulhávají. V národních parlamentech zasedá pouze 26 procent žen (2022) a v čele států a vlád světa stojí žen jen 26 (2021). Každá třetí žena za svůj život čelí nějaké formě násilí. A ženy jsou většinou tím, kdo bezplatně vykonává veškerou práci spojenou s péči o domácnost a své blízké. Cílem udržitelného rozvoje je zlepšit postavení žen ve společnosti a skoncovat se všemi formami diskriminace žen a dívek.

Sledování problematiky se věnuje také Evropská unie (EU), která se zavázala k pravidelnému monitorování plnění cílů udržitelného rozvoje v členských státech. V každoročně publikované zprávě EU se tak bohužel mimo jiné dozvíme, že v rámci eurounijních zemí tvoří ženy pouze 32,2 procent z celkového počtu vedoucích pracovníků a že ženy v EU vydělávají v průměru o 12,7 procenta méně než jejich mužské protějšky. 

Stereotypy se drží, potvrzuje studie. Muži, jejichž partnerka vydělává víc, trpí komplexy

K zaběhnutému slovnímu spojení muž – živitel rodiny stále častěji přibývá také spojení žena – živitelka rodiny. Ukazuje se však, že stereotypy stále fungují a tam, kde žena přináší domů výrazně víc peněz než muž, bývá celá rodina v průměru méně spokojená.

Přečíst článek

Dobré příklady táhnou

V České republice se za ekonomickou rovnoprávnost a nezávislost žen zasazuje organizace Business & Professional Women CR, která mimo jiné spolupracuje na projektu Women's Empowerment Principles (WEPs) neboli Principech posílení postavení žen. 

WEPs jsou nástrojem pro vytváření rovných příležitostí a posilování postavení žen právě v rámci Cílů udržitelného rozvoje OSN. „Rozhodly jsme se tvořit komunitu firem, které se o WEPs zajímají a společně nejen zvýšit počet jejich signatářů, ale využít tuto platformu pro výměnu zkušeností a pro podporu těch společností, které zatím svoji cestu k plnění Cíle rovnosti žen a mužů teprve hledají,“ vysvětluje Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Mezi signatáře WEPs se řadí také společnost GasNet, největší distributor plynu v České republice: „Signatářem jsme se stali jako první společnost v české energetice a jsme za to vděční, protože přínosy jsou dobře patrné: Principy WEPs nám pomáhají nastavovat jasný směr v diverzitě. Současně se navzájem inspirujeme s dalšími firmami, signatáři a získáváme tak podněty pro rozvoj férovosti v rámci ESG strategie. Konkrétní aktivity se pak pozitivně projevují ve spokojenosti zaměstnanců. Právě díky jejich hodnocení jsme se stali Férovým zaměstnavatelem s dobrou atmosférou roku 2023,“ popisuje Helena Steinerová, manažerka HR týmu skupiny GasNet.

Pro více informací o WEPs sledujete web https://bpwcr.cz/projekty/weps/.

Video transgenderové influencerky Dylan Mulvaneyové propagující na sociálních sítích speciálně pro ni vyrobené plechovky piva Bud Light vyvolal bojkot milovníků piva v takové míře, že v květnu tato značka přišla o prestižní post nejprodávanějšího piva v USA.

Transgenderová reklama, která vejde do dějin. Americký Bud kvůli ní přišel o pozici nejprodávanějšího piva

Snaha nadnárodních firem s konzervativními zákazníky oslovit nové spotřebitele se může hrubě nevyplatit. Přesvědčil se o tom pivovarský gigant Anheuser-Busch, který na jaře vsadil na transgenderovou influencerku Dylan Mulvaneyovou (na snímku). Její video propagující na sociálních sítích speciálně pro ni vyrobené plechovky piva Bud Light vyvolal bojkot milovníků piva v takové míře, že v květnu tato značka po letech přišla o prestižní post nejprodávanějšího piva v USA, napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Eliška Hromková, šéfkuchařka Alcronu

Šéfkuchařka Alcronu ráda experimentuje, jejím menu jsem byl ohromen, říká gurmet Maurer

Eliška Hromková je pozoruhodný úkaz české gastronomické scény. Původně si myslela na kariéru architektky, pohodlí kanceláře ale vyměnila za frkot v kuchyni. Učila se od michelinských špiček a teď sama šéfuje legendárnímu Alcronu. A velmi úspěšně, dodává novinář a gurmet Pavel Maurer, který Elišce položil několik rychlých otázek. Jak jde ze stručných a přesných odpovědí tušit, pracovní tempo těch nejlepších šéfkuchařů je skutečně vražedné. Na každé minutě jednoduše záleží. I tak má jejich pracovní den i 14 hodin, jak potvrzuje první žena šéfkuchařka slavného Alcronu.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům

Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům a udržitelnosti

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme