Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

USA - informace o tématu

Elon Musk

Povolání? Multimiliardář. Covid necovid, loni se to vyplatilo

Nejbohatší člověk planety a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk loni zvětšil svůj majetek o úctyhodné tři čtvrtiny na 237,5 miliardy dolarů (asi šest bilionů korun). Stalo se tak zejména jeho řešením svých daní a tweetováním na téma kryptoměn, kterých je příznivcem. Dalších devět nejbohatších členů Top 10 podle indexu miliardářů agentury Bloomberg si rovněž polepšilo, takže majetek každého z deseti šťastlivců loni poprvé přesáhl hranici 100 miliard dolarů. Ale najdou se i tací boháči, kteří loni o miliardy zchudli.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Malibu Beach House

V USA se prodalo rekordní množství miliardových nemovitostí

Minimálně čtyři desítky rezidenčních nemovitostí v ceně přes 50 milionů dolarů (1,12 miliardy korun) se letos prodaly ve Spojených státech. Vyplývá to z dat sesbíraných společností Miller Samuel, která se zabývá oceněním nemovitostí. Hlavními důvody je rychlý růst cen nemovitostí i bohatství těch nejbohatších Američanů.

Přečíst článek
China Mobile (ilustrační foto)

China Mobile po vyhazovu z Wall Street chystá obří IPO v Šanghaji

Až 56 miliard jüanů (asi 8,8 miliardy dolarů neboli 196 miliard korun) chce největší operátor na světě podle počtu klientů China Mobile získat veřejným úpisem akcií (IPO) na burze v Šanghaji. Transakce by se tak stala největší emisí v Číně za posledních deset let. Na šanghajskou burzu firma hodlá vstoupit poté, co ji stejně jako dva další čínské operátory China Telecom a China Mobile na přelomu loňského a letošního roku vyřadila z obchodování newyorské burze.

Přečíst článek
Američtí superbohatí zřejmě ušetří v roce 2022 miliardy dolarů na daních

Demokrat Manchin zachránil superbohatým Američanům miliardy

Oznámení demokratického senátora Joea Manchina, že nebude hlasovat pro obrovský investiční balík navrhovaný prezidentem Joem Bidenem, vyvolalo na jednu stranu hněv jeho stranického šéfa, na druhé straně si tisíce lidí ve Spojených státech hluboce oddechlo. Nový rozpočet totiž počítal s výrazným zvýšením daní pro nejbohatší Američany, kteří tak ušetří miliardy dolarů na daních. Bez Manchinova hlasu totiž návrh zákona, proti kterému jsou všichni republikáni, v Senátu neprojde.

Přečíst článek
Summit prezidentů Joea Bidena a Vladimira Putina ze 16. června

Mohou USA ekonomicky zničit Rusko? Odborníci se neshodnou

Zpřísnění ekonomických sankcí a případné ekonomické zničení Ruska, pokud by napadlo Ukrajinu. Takové výhrůžky posílá Bílý dům do Kremlu.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Reddit, logo, ilustrační foto

Reddit chystá vstup na americkou burzu

Provozovatel sociální sítě Reddit míří na burzu. Společnost prozradila, že začala podnikat kroky vedoucí k IPO, ale „počet akcií ani jejich cena zatím nebyla stanovena“. Hodnota Redditu byla v letošním roce odhadována na 10 miliard dolarů. Reddit nicméně v posledních měsících čelí časté kritice za „toxický obsah“.

Přečíst článek
Jerome Powell, šéf Fed

Odpověď Fedu na inflaci. Rychlejší ukončení nákupu dluhopisů a zvýšení sazeb

Američtí centrální bankéři ukončí podporu ekonomiky dřív, než původně zamýšleli. Kvůli prudkému nárůstu inflace omezí nákup dluhopisů a v příštím roce třikrát zvýší sazby.

Přečíst článek
propad burz

FT: USA zařadí na black list další čínské podniky. Jejich akcie se otřásly

Spojené státy zařadí na černou listinu dalších osm čínských společností, včetně výrobce dronů DJI Technology, píše s odkazem na své zdroje britský list Financial Times (FT). Zpráva otřásla asijským burzovním parketem. Akcie firem z odvětví zdravotní péče a vyspělých technologií ve středu prudce klesly.

Přečíst článek
Jerome Powell, šéf Fed

Lukáš Kovanda: Burzám hrozí panika. Fed dnes rozhodne, jak naloží s inflací

Burzy se dnes dost možná pořádně otřesou. Americká centrální banka – Fed – dá světu vědět, jakou cestou se bude ubírat její měnová politika. Je v pasti. Na jednu stranu by měla vyslat jasný signál, že nejvýraznější inflaci v USA za posledních takřka 40 let opravdu nehodlá tolerovat. Na stranu druhou platí, že aby tak učinila věrohodně, musí signalizovat takové kroky – takové utažení své extrémně expanzivní měnové politiky –, které snadno vženou burzy celého světa do paniky.    

Přečíst článek

Podívejte se, jak vypadá dům v Beverly Hills za 765 milionů. Opulentnost nečekejte

V kopci nad Beverly Hills stojí dům za 33,95 milionu dolarů (téměř 765 milionů korun). Kdo čeká rozsáhlé luxusní sídlo s desítkami pokojů pro hosty, vícero kuchyněmi a nespočtem koupelen, bude zklamán. Přesto má nemovitost pojmenovaná Eclipse hodně co nabídnout.

Přečíst článek
Američanům se nechce pracovat. Zpět do práce nelákají ani vyšší mzdy

Američanům se nechce pracovat. Zpět do práce nelákají ani vyšší mzdy

Rozšířená státní podpora v nezaměstnanosti skončila již v září, ale Američané se do práce nevracejí tak rychle, jak analytici očekávali. Firmy musejí nabízet stále vyšší mzdy, ale ani to často nestačí k nalákání „zlenivělých“ pracovníků, kteří si zvykli pobírat téměř minimální mzdu za nicnedělání. Společnostem se proto stále nedaří sehnat tolik zaměstnanců, kolik potřebují.

Přečíst článek

News box

Americký podnikatel Elon Musk se stal prvním člověkem na světě, jehož majetek pokořil hranici 7️⃣0️⃣0️⃣​​​​​​​ miliard dolarů (zhruba 14,5 bilionu korun). Informoval o tom dnes časopis Forbes.

Bezpečnostní složky Spojených států zasahují v mezinárodních vodách u pobřeží Venezuely proti 🚢 plavidlu, které čelí sankcím, a snaží se ho zadržet, sdělily dnes agentuře Reuters tři zdroje.

Ruská ekonomika se sice potýká s rostoucími problémy, pravděpodobně to ale v nejbližší době nepřiměje ruského prezidenta 👴 Vladimira Putina k ukončení války na Ukrajině. Kreml by mohl při současné intenzitě bojů a rozsahu západních sankcí situaci z ekonomického hlediska zvládat ještě řadu let, píše server CNN s odvoláním na analytiky.

Pražští policisté obvinili z podvodu dva muže, kteří podle nich v letech 2015 až 2020 prodali emisní dluhopisy vydané jejich stavebními společnostmi, kupujícím ale investované částky později nevyplatili. Způsobili škodu přes 3️⃣6️⃣0️⃣ milionů korun, informoval dnes na policejním webu mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V Turecku byl dnes asi tři hodiny cesty od Istanbulu nalezen ✈️ dron neznámého původu, informuje agentura AFP. Jde o druhý ohlášený dron za posledních 24 hodin. V pátek turecké úřady oznámily, že na severozápadě země byl objeven havarovaný bezpilotní letoun pravděpodobně ruské výroby.

Peníze českých občanů  nepůjdou na prodlužování války na Ukrajině. Na síti X to dnes odpoledne uvedl předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala, který také poznamenal, že ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD) na páteční tiskové konferenci jen popisoval stav, který zdědil po vládě Petra Fialy (ODS).

Nejvyšší soud amerického státu Delaware zrušil loňské rozhodnutí soudu nižší instance zamítající plán odměn pro šéfa automobilky Tesla Elona Muska z roku 2018. Dohodnuté odměny v podobě akcií Tesly mají v současnosti hodnotu kolem 1️⃣4️⃣0️⃣ miliard dolarů (zhruba tři biliony korun). 

Američané podle ukrajinského prezidenta 👨 Volodymyra Zelenského navrhli, aby se přímých jednání v Miami o možném konci ruské války na Ukrajině účastnili zástupci Spojených států, Ukrajiny i Ruska. Informuje o tom agentura AFP. Američané s Ukrajinci na Floridě jednali v pátek, na dnešek je v plánu schůzka s ruskou stranou.

Rusko se podle ukrajinského prezidenta 👨 Volodymyra Zelenského snaží Ukrajinu odříznout od Černého moře. Zelenskyj řekl, že situace v Oděské oblasti, na kterou ruská armáda v posledních týdnech zesílila útoky, je tvrdá.

V první várce 📃 dokumentů týkajících se odsouzeného sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina, které v pátek zveřejnilo americké ministerstvo spravedlnosti, figuruje podle BBC několik známých osobností. Kromě amerického prezidenta Donalda Trumpa, jednoho z jeho předchůdců Billa Clintona a bratra anglického krále Karla III., Andrewa Mountbattena Windsora, zahrnuje seznam i zpěváka kapely Rolling Stones Micka Jaggera a popovou ikonu Michaela Jacksona.

Doporučujeme