Reklama

Hongkong - informace o tématu

Hongkong

Nejdráž se expatům žije v Hongkongu, New Yorku a Ženevě. Praha se do žebříčku nedostala

Hongkong je podle nové studie nejdražším městem na světě pro život lidí žijících mimo rodnou zemi neboli expatů, a to již druhý rok po sobě. New York a Ženeva obsadily druhé a třetí místo v žebříčku. První pětku uzavírají Londýn a Tokio. Nejlevněji pro expaty je život v turecké Ankaře, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Hongkong

Pětadvacet let pod čínskou správou není důvodem k oslavám. A bude hůř, říká rodák z Hongkongu

Přečíst článek
Airbus A350-1000 bude nasazen na nejdelší let světa

Válečná kuriozita: Nejdelší let světa potrvá 17 hodin, letadla se musí vyhnout ruskému vzdušnému prostoru

Přečíst článek
Hongkong

Hongkong zažívá nevídaný odliv mozků

Stále většímu počtu rezidentů Hongkongu došla po dvou letech trpělivost s represivními proticovidovými opatřeními a rozhodli se region opustit. Zatímco se většina světa učí s virem žít, Hongkonžané stále čelí tvrdým restrikcím.

Přečíst článek
jachta

Výrobce jachet Ferretti uspíší vstup na burzu v Hongkongu

Zatímco se mediálním prostorem šíří zprávy o zabavování superjachet ruských oligarchů, jeden z výrobců těchto plavidel se v tichosti chystá na burzu. Načasování nemusí být zrovna šťastné, válka na Ukrajině solidně otřásla s akciemi takových výrobců.

Přečíst článek
Pes cestující v letadle (ilustrační foto)

Z Hongkongu lidé prchají i se svými psy. Private jety za statisíce

Z Hongkongu kvůli utužování pořádků ze strany pevninské Číny i přísným protikoronavirovým opatřením prchá čím dál více lidí. A nejen jich – mnozí nehodlají opustit své domácí mazlíčky, a to téměř za každou cenu. Třeba i za 190 tisíc dolarů (přes čtyři miliony korun) i více, které zaplatí za pronájem soukromého tryskáče na jednorázovou cestu do Evropy či jinam. A zájem o „evakuaci se zvířaty“ private jety roste, píše agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Hongkong

Další rána pro olympiádu. Hongkong zpřísňuje pravidla na letištích. I pro Čechy

Hongkongské letiště patří k významným dopravním uzlům. Nyní se zpřísňují pravidla pro cestující z celkem 150 zemí, kteří mohou mít problémy i při pouhém transferu. Výjimku zatím mají diplomati i osoby spojené s blížícími se olympijskými hrami. Výjimka však podle agentury Bloomberg platí pro účastníky či personál her, nikoli diváky.

Přečíst článek
Hongkong v mlze

Čínské sliby o autonomii Hongkongu nevydržely ani 25 let. I kvůli covidu

Letos v červenci uplyne 25 let od předání Hongkongu pod čínskou správu. Dohoda, která mu předcházela, měla Hongkongu minimálně na 50 let garantovat autonomii na základě principu jedna země, dva systémy. Všechny sliby ale dané městskému státu před čtvrtstoletím byly porušeny – a nikdo s tím nic nedělá. Covidová pandemie jen uspíšila úpadek někdejší britské kolonie a asijského finančního centra.

Přečíst článek
Přístav Čína, covid, dezinfekce

Izolace Číny před světem zesiluje. Nejen ve vztahu ke covidu

Čína stupňuje politiku nulové tolerance. Nikoli však pouze ve vztahu k šíření epidemie covidu. Nákaza jen přiživila budování „čínské bubliny” izolující se od nežádoucích vlivů Západu. A Hongkong vezme s sebou.

Přečíst článek
Evergrande

Akcie Evergrande čelí výprodeji. Oslabily o 14 procent

Po více než dvoutýdenní přestávce se ve čtvrtek na burze v Hongkongu opět obchodovalo s akciemi zadlužené Evergrande. A byl to pořádný výprask. Investoři čínské realitní společnosti spočítali krach jednání o prodeji části její divize konkurenci.

Přečíst článek
Hong Kong Stock Exchange

Krachující čínskou Evergrande chce ovládnout její konkurent

Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard korun), píše státní list Global Times.

Přečíst článek
Burza, ilustrační foto

Příslib Evergrande zabral, prozatím. Akcie developera na burze v Hongkongu prudce rostou

Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posilují. Deník The Wall Street Journal napsal, že čínská vláda vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád společnosti připravily.

Přečíst článek
paper free

Česko je 27. nejsvobodnější ekonomikou světa. Nejlépe si vede Hongkong, prozatím

Nejsvobodnější zemí světa podle indexu ekonomické svobody je nadále Hongkong, Česko je sedmadvacáté. Na chvostu zůstala Venezuela.

Přečíst článek
Reklama

News box

Tržby ze služeb mobility zahrnujících aplikace pro půjčování aut, sdílení jíst a jízdních kol by měly do roku 2030 celosvětově dosáhnout 660 miliard USD (15,4 bilionu korun). Ve srovnání s rokem 2020 to představuje nárůst o téměř 40 procent. Vyplývá to ze studie organizace Oliver Wyman Forum a Institutu dopravních studií při Kalifornské univerzitě v Berkley.
Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes bude schvalovat dividendu z loňského zisku. Ministerstvo financí podalo protinávrh ve výši 48 korun za akcii před zdaněním. Resort zároveň navrhuje posunout výplatní termín o tři měsíce na 1. listopadu. Představenstvo společnosti navrhuje dividendu 44 korun, podle odborníků si ale ministerstvo prosadí svůj návrh, jelikož je držitelem téměř 70 procent akcií firmy.
Kladno a okolí bývalo několik staletí úzce spjato s těžbou uhlí. Postupně zde vzniklo 33 dolů. Mezi nimi byl důl Schoeller, známý jako Šelerka. Tento důl, který se začal hloubit koncem 19. století, se zapsal do historie jako poslední místo, kde se v regionu dobývalo černé uhlí. Těžba zde - a tím i v celé oblasti - byla ukončena před 20 lety, 29. června 2002.
Pražský magistrát nechá prověřit prodej pozemků v Lysolajích v roce 2017, který inicioval obviněný a dnes již bývalý primátorův náměstek a starosta Lysolají Petr Hlubuček (dříve STAN). Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Pozemky podle vyjádření zastupitelů mohly být prodány pod cenou.
Dolní komora britského parlamentu posunula do další fáze legislativního procesu návrh zákona, kterým chce vláda jednostranně přetvořit část dohody o brexitu týkající se uspořádání v Severním Irsku. Opatření, které Evropská unie považuje za protiprávní, podpořilo ve druhém čtení 295 poslanců, zatímco proti jich hlasovalo 221.
Divize německé strojírenské společnosti Siemens koupí za 1,58 miliard USD (36,9 miliardy korun) americkou technologickou společnost Brightly Software od soukromého vlastníka Clearlake Capital. Akvizice má rozšířit softwarové aktivity Siemensu a pomoci mu růst rychleji než konkurence.
Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden poklesem. Hlavní podíl na na tom měly velké růstové tituly citlivé na vývoj úrokových sazeb, jako Amazon.com, Microsoft a Alphabet.
Reklama
Reklama
Doporučujeme