Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Shein zvyšuje tlak na Brity. Firma podala žádost o vstup na hongkongskou burzu

Shein zvyšuje tlak na Brity. Firma podala žádost o vstup na hongkongskou burzu
Profimedia
 ČTK

Čínský prodejce rychlé módy Shein podal žádost o vstup na hongkongskou akciovou burzu. Firma tak chce mimo jiné zvýšit tlak na britské regulátory, aby schválili její vstup na londýnskou akciovou burzu. S odkazem na své zdroje to napsal britský deník Financial Times.

Zdroje FT uvádějí, že společnost minulý týden zaslala hongkongské burze návrh prospektu emitenta, což je předběžná verze dokumentu s informacemi o firmě a plánovaném vydání akcií. Požádala také o souhlas Čínskou komisi pro regulaci cenných papírů (CSRC).

Globální hráč

Shein chce změnit místo uvedení akcií na burzu, protože dosud neobdržel souhlas s nabídkou v Londýně od čínských regulačních orgánů. Ještě před nabídkou v Londýně firma plánovala vstup na burzu v New Yorku, aby získala napojení na širokou škálu velkých západních investorů a aby ji svět nevnímal jen jako čínskou společnost, ale jako globálního hráče.

Podle zprávy FT by Londýn i nadále zůstal preferovanou burzou Sheinu, pokud se britské úřady spokojí s prospektem schváleným CSRC. Pokud by Shein skutečně nakonec vstoupil na londýnskou akciovou burzu, mohla by to být její největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) za poslední roky, napsal britský list.

Eurokomisaři zaklekli na Shein. Ten viní z nekalých praktik a hrozí mu pokutou

Evropská komise jde po čínském internetovém obchodě Shein. Ten viní z nekalých praktik a hrozí mu pokutou. Čínská společnost má měsíc na to, aby se k výtkám vyjádřila a předložila plán nápravných opatření.

Přečíst článek

Shein

Balíčky z Temu a Sheinu se prodraží. Brusel chystá nový poplatek

Není to clo. Jen poplatek za zátěž celníků, vysvětloval smysl nového poplatku evropský komisař pro obchod Maroš Šefčovič.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

CATL

Anna Šuhajdová: Nová kapitola investic. Výrobce baterií CATL uspěl při vstupu na burzu

Přečíst článek
Doporučujeme