Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Leaders

Radomír Lapčík

Lapčíkova SAB Financial Group kupuje kontrolní podíl v Trinity Bank

Společnost SAB Financial Group podnikatele Radomíra Lapčíka kupuje kontrolní podíl v Trinity Bank. Dosud měl Lapčík podle údajů z Evidence skutečných majitelů v bance podíl 29 procent. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

Přečíst článek
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo už pokukuje po důchodu. Koupil podíl v legendární portugalské porcelánce

Přečíst článek
Eva Bučová se stala novou generální ředitelkou banky ING v Česku

Eva Bučová se stala novou generální ředitelkou banky ING v Česku

Stávající ředitelka pro korporátní klienty a předsedkyně výboru pro udržitelnost v ING Česká republika Eva Bučová přebírá od 1. července 2024 funkci po Eriku Fortgensovi, který byl v červnu 2024 jmenován ředitelem korporátního bankovnictví pro region střední a východní Evropy.

Přečíst článek
Primátor Bratislavy Matúš Vallo

Primátor Bratislavy: Praha je pro nás inspirací, ze slovenské metropole chci udělat bezpečné město

Architekt, muzikant a politický aktivista Matúš Vallo už téměř šest let jako primátor Bratislavy mění slovenskou metropoli k lepšímu. Tu trápí obdobné problémy jako Prahu, třeba nedostatečná výstavba bytů a jejich ceny. V čem by se mohla bývalá federální metropole vzájemně inspirovat? „Prahou se inspirujeme už dlouho, od přípravy publikace Plán Bratislava, po zkušenosti s přípravou revitalizace velkých brownfieldů, v Praze zejména bývalých nádraží,“ říká Matúš Vallo v rozhovoru.

Přečíst článek
Peter Pellegrini jako nový slovenský prezident navštíví Česko

Pellegrini tradici neporuší a navštíví Prahu. Těším se na Pavla, uvedl

Peter Pellegrini jako nový slovenský prezident navštíví Česko při své první zahraniční cestě ve vrcholné funkci 26. června, řekl to agentuře TASR. Pellegrini se prezidentského úřadu ujme tuto sobotu. Ve středu přijela na dvoudenní rozlučkovou návštěvu ČR dosluhující hlava slovenského státu Zuzana Čaputová. Pellegrini řekl, že se těší na setkání s českým prezidentem Petrem Pavlem.

Přečíst článek

Alzheon Martina Tolara získal dalších 100 milionů dolarů. Lék na Alzheimera by mohl být na trhu již příští rok

Společnost Alzheon, za níž stojí český vědec Martin Tolar, finišuje třetí fázi testování svého prostředku ALZ-801. Ten by měl mít výrazný vliv na snižování dopadů Alzheimerovy choroby zejména u mladších pacientů. Nyní Alzheon získal v nejnovějším kole financování dalších 100 milionů dolarů. „Díky této investici máme dostatek prostředků na ukončení poslední fáze testování našeho léku,“ uvedl Martin Tolar.

Přečíst článek
Elon Musk stáhl žalobu na OpenAI

Nečekaný zvrat. Musk stáhl žalobu na OpenAI

Miliardář Elon Musk stáhl žalobu za porušení smlouvy na společnost OpenAI, která vyvinula chatovací systém ChatGPT. Podle agentury DPA to vyplývá z podkladů pro soud. Pozorovatelé se domnívali, že Musk měl s žalobou jen slabou šanci na úspěch. Dnes se v San Francisku mělo konat slyšení k návrhu OpenAI na její zamítnutí.

Přečíst článek
Elon Musk

Podrážděný Musk. Miliardář zvažuje zákaz výrobků Apple ve svých firmách. Co mu vadí?

Americký miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by ve svých firmách mohl zakázat používání produktů společnosti Apple. K zákazu by přikročil, pokud Apple do svých výrobků integruje nástroje umělé inteligence (AI) od společnosti OpenAI. Upozornila na to agentura Reuters.

Přečíst článek
Jana Brodani, výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh České republiky

Brodani: Trh fondů kvalifikovaných investorů poroste, ale už asi pomaleji

Majetek ve fondech kvalifikovaných investorů (FKI) dosud rostl každým rokem stále rychleji. V roce 2022 to bylo o 87 miliard a vloni už o 100 miliard korun více než rok před tím. Na trhu se také objevuje stále větší počet samotných fondů. Co je příčinou tohoto vývoje a jak se bude trh s FKI dál vyvíjet, shrnuje v exkluzivním rozhovoru pro newstream.cz výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh České republiky (AKAT) Jana Brodani.

Přečíst článek
Prezidentka ECB Christine Lagardeová

Lagardeová: Inflaci budeme ještě nějakou dobu krotit, musíme mít nohu na brzdě

Evropská centrální banka (ECB) má před sebou ještě dlouhou cestu, než se jí podaří zkrotit inflaci, a musí tak nadále brzdit hospodářský růst, uvedla na blogu banky její prezidentka Christine Lagardeová. Centrální banka ve čtvrtek poprvé po pěti letech snížila úrokové sazby, ale po řadě neuspokojivých údajů o mzdách a inflaci v posledních týdnech se zdržela příslibu dalšího uvolňování měnové politiky.

Přečíst článek
Renáta Kellnerová

Nejvlivnější Češkou zůstává i nadále Kellnerová. Výrazně si polepšila Kijonková

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes, stejně jako loni, podnikatelka, filantropka a většinová majitelka skupiny PPF Renáta Kellnerová. Na druhé příčce se umístila vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová, na třetím místě mezi vlivnými ženami figuruje místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, jež letos v Bruselu končí. Bradáčová se loni umístila na čtvrtém místě a Jourová byla druhá.

Přečíst článek

Na světě je 23 milionů dolarových milionářů. Přibývá jich i v Česku

Největší nárůst dolarových milionářů si loni připsala Severní Amerika, druhé skončilo Japonsko následované Německem a Čínou. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Capgemini. V Česku je v klubu dolarových milionářů téměř 34 tisíc lidí.

Přečíst článek

News box

Internetová síť X amerického miliardáře Elona Muska podle předběžných závěrů Evropské komise porušuje pravidla Evropské unie o digitálním obsahu. Komise dodala, že pokud se její závěry potvrdí, vyměří firmě pokutu a bude požadovat výrazné změny jejích praktik.

Číst více
Budějovický Budvar 🍺 měl loni čistý zisk 293,8 milionu korun, meziročně o 46,3 procenta vyšší. Tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply o 11,4 procenta na rekordních 3,37 miliardy korun. Pivovar měl loni také rekordní výstav 1,865 milionu hektolitrů piva, což je meziroční zvýšení o 4,29 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy.
Poslanci ani dnes nevybrali nové členy Rady České televize a Rady Českého rozhlasu. Ani jeden z kandidátů nedostal potřebný počet hlasů. Protože šlo o druhé kolo, volba končí. V obou radách tak zůstává po jednom neobsazeném místě. Další pokus by se měl uskutečnit na podzim.
Apple nabídne Vision Pro v dalších zemích mimo USA. Headset se v pátek objeví v obchodech v Austrálii, Kanadě, Francii, Německu a Velké Británii, píše CNBC.
Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v červnu hypoteční úvěry za 24,2 miliardy korun, což je nejvyšší 🔝 hodnota od března 2022. Proti květnu je to růst o dvě procenta, meziročně o 73 procent. Úrokové sazby nových úvěrů nepatrně klesly 📉 na 5,06 procenta z květnových 5,07 procenta. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu. Číst více
Německý miliardář Mathias Döpfner a soukromá investiční skupina KKR jednají o rozdělení mediálního konglomerátu Axel Springer. Dohoda by oddělila mediální aktiva skupiny od digitální inzerce. Píše to list Financial Times s odvoláním na informované zdroje.
Spojené státy oznámily další balík vojenské pomoci Ukrajině, tentokrát v hodnotě 225 milionů dolarů 💵 (5,3 miliardy korun). Washington Kyjevu dodá mimo jiné protivzdušný systém Patriot, střely Stinger nebo dělostřeleckou munici, uvedlo americké ministerstvo zahraničí.
Soukromá investiční společnost Bain Capital koupí 🤝 za 4,5 miliardy dolarů 💲 (105,1 miliardy korun) společnost Envestnet. Rozšíří tak své portfolio o dodavatele finančního softwaru, mezi jehož zákazníky patří 16 z 20 největších amerických bank. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme