Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Leaders

Bill Hwang, zakladatel padlého investičního fondu Archegos Capital Management, byl shledán vinným z podvodů.

Banky připravil o miliardy dolarů. Teď zakladatele fondu Archegos čeká trest

Zakladatel investičního fondu Archegos Capital Management Bill Hwang je podle soudu vinným z podvodů a manipulací s akciovým trhem v souvislosti s kolapsem fondu v roce 2021. Podle soudní poroty prostřednictvím pavučiny lží připravil velké investiční banky o miliardy dolarů, píše agentura AP.

Přečíst článek
Fyzikální chemik Jiří Dědeček

Čeští vědci mají unikátní metodu výroby metanolu. Otestujeme ji na ropných polích na Blízkém východě, říká její autor Jiří Dědeček

Přečíst článek
Starosta České obce sokolské Martin Chlumský

Sokol je silná organizace, letošní slet to dokázal, uvedl starosta ČOS Martin Chlumský

Letošní XVII. všesokolský slet zejména dokázal, že je Sokol silná organizace, která má mnoho nadšených členů, uvedl po ukončení sletu řekl starosta České obce sokolské Martin Chlumský. Sokolové zakončili slet druhým programem hromadných skladeb v Praze na stadionu v Edenu. Mottem letošního sletu bylo „Slet spojuje“, což se podle Chlumského podařilo naplnit.

Přečíst článek
Donald Trump a Joe Biden

Trumpa podporují miliardáři, Bidena umělci. Hollywood je ale naštvaný

Republikány tradičně platí miliardáři z konzervativních odvětví, mezi Trumpovy sponzory ale patří i hoši z Wall Street. Demokraté zase většinou vybírají peníze v Hollywoodu. Ani umělci ale nechtějí vyhazovat peníze zbytečně. Bohatí Bidenovi sponzoři nyní volají po výměně lídra za mladšího.

Přečíst článek
Zakladatel Amazonu Jeff Bezos

Bezos se zbavil dalšího balíku akcií Amazonu. Hodí mu to pár miliard dolarů

Zakladatel amerického internetového obchodu Amazon Jeff Bezos se rozhodl prodat dalších 25 milionů akcií podniku v hodnotě téměř pět miliard dolarů (zhruba 116 miliard korun). Vyplývá to podle médií ze zprávy pro regulační úřad. Již začátkem roku Bezos prodal akcie Amazonu za zhruba 8,5 miliardy dolarů.

Přečíst článek
Generální ředitel investiční skupiny DRFG Roman Řezníček

Roman Řezníček: Byl bych rád, aby skupina DRFG fungovala jako most mezi Východem a Západem

Vloni v létě se Roman Řezníček ujal ve skupině DRFG nové role. Z investora se stal generálním ředitelem. A za jeden ze svých cílů si vytknul rychlejší mezinárodní expanzi skupiny, která v této chvíli působí na pěti evropských trzích. Jak se skupině pod jeho vedením daří a jaké plány má pro nadcházející roky?

Přečíst článek
Výkonná ředitelka společnosti Michaela Váňová v podcastu Realitní club

Do nájemního bydlení nejdeme, ale zkoušíme jeden model, říká šéfka Central Group

Central Group, největší developer v Česku, se až dosud vyhýbal nájemnímu bydlení. Dušan Kunovský, majitel firmy, se drží zásady byty postavit, a prodat je. Ale protože mu to v hlavě šrotuje, a vidí kolem sebe, jak se všichni konkurenti pouštějí do nájemního bydlení, přišel s novým konceptem.

Přečíst článek
Designérka Karolína Petřeková

Designérka Karolína Petřeková: Mycelium je materiál budoucnosti. Lze z něj postavit cokoli

Petriho misky, podhoubí a odpad, ideálně třeba nerecyklovatelný papír ze sádrokartonu. To stačí k výrobě materiálu se stejnými a v mnoha případech i lepšími vlastnostmi, než má polystyren. Jeho využití se testuje, zatím třeba při výrobě nábytku, potenciál mycelia je ale mnohem větší. „Je to jeden z nejekologičtějších materiálů, co znám,“ říká Karolína Petřeková, designérka, která se podílí na vývoji mycelia a jeho využití na výrobu nábytku a ve stavitelství obecně.

Přečíst článek
Renáta Kellnerová

Kellnerová: Po smrti Petra jsem se s PPF seznamovala, loni jsem byla rozhodnější

K rozhodnějším krokům než dříve přistoupila v investiční skupině PPF loni podle svých slov Renáta Kellnerová, vdova po zakladateli skupiny Petru Kellnerovi. V ročence skupiny za rok 2023, kterou firma v pátek zveřejnila, uvedla, že v prvních letech po smrti manžela se s fungováním PPF nejprve jen seznamovala. Generální ředitel PPF Jiří Šmejc ve svém úvodním slově napsal, že se skupině podařilo splnit rozhodující část hlavních cílů, které si při nástupu do funkce v červnu 2022 stanovil. Zmínil třeba stažení z Ruska nebo restrukturalizaci portfolia.

Přečíst článek
Šéfkuchař Marcel Ihnačák v magazínu Newstream CLUB

Šéfkuchař Marcel Ihnačák: Souboj na talíři vyhrávají Češi

Pochází z Popradu a na Slovensku patří Marcel Ihnačák mezi nejznámější kuchaře. Snaží se tamní gastronomii vylepšit. Žije a podniká na jižní Moravě. „Česko je napřed před Slovenskem. Vždy o pár let bylo,“ říká šéfkuchař v rozhovoru pro nové číslo magazínu Newstream CLUB, které je věnováno Česko-Slovensku.

Přečíst článek
Nizozemský premiér Mark Rutte

Stoltenberga v čele NATO střídá Rutte. Do funkce mu pomohl i Orbán

Novým generálním tajemníkem NATO bude od začátku října dlouholetý nizozemský premiér Mark Rutte. Podle agentur Reuters a AP o tom dnes definitivně rozhodli zástupci členských států aliance. Rutte na postu vystřídá Jense Stoltenberga, který NATO vede desátým rokem.

Přečíst článek
Český miliardář Daniel Křetínský

Křetínský je zpět ve hře o evropskou technologickou jedničku Atos

Společnost Onepoint investora Davida Layaniho se stáhla z jednání o záchraně zadlužené francouzské společnosti Atos. Společnost oznámila, že ve hře je naopak znovu český miliardář Daniel Křetínský, který projevil zájem k jednáním se vrátit.

Přečíst článek

News box

Globální výpadek IT systémů, spojený s aktualizací bezpečnostního softwaru od firmy CrowdStrike, postihl 8,5 milionu zařízení s operačním systémem Windows, tedy méně než jedno procento ze všech zařízení s Windows, odhadla 🖥️ firma Microsoft v příspěvku na svém blogu.

Izrael provedl útok na jemenský přístav Hudajdá. Podle agentury Reuters to uvedly úřady jemenského povstaleckého hnutí Húsíů. Ti se v pátek přihlásili k dronovému útoku, který v izraelském Tel Avivu zabil člověka. Izrael se k útoku nevyjádřil. Povstalci provozovaná televize Al-Masíra, která citovala prohlášení povstaleckého ministerstva zdravotnictví, uvedla, že izraelský útok zasáhl skladiště pohonných hmot v přístavu a vyžádal si blíže neupřesněný počet obětí.

Obyvatelé Krasnodaru, města s více než milionem 🌆obyvatel na jihu evropské části Ruska, vyšli do ulic. Živelný protest vyvolaly výpadky dodávek elektřiny. Kolaps, který na jihu Ruska trvá už čtvrtým dnem, způsobila porucha na Rostovské jaderné elektrárně, uvedl server The Moscow Times.
Libanonské šíitské hnutí Hizballáh oznámilo, že v odvetě za dnešní izraelský dronový útok vypálilo desítky raket na kibuc v severním Izraeli. Z Libanonu dnes raketami útočilo na Izrael také palestinské teroristické hnutí Hamás, informovala agentura AP. Útoky si podle Izraele nevyžádaly žádné oběti.
Bělorusko a Německo vedou jednání o osudu německého občana, obviněného z terorismu a žoldnéřství a odsouzeného ⚖️běloruským soudem k trestu smrti, uvedly tiskové agentury s odvoláním na mluvčího běloruské diplomacie. Německá diplomacie už v pátek uvedla, že muži poskytuje konzulární podporu a intenzivně se za něj u běloruských úřadů zasazuje.
Americký stát Missouri v pátek propustil po 43 letech na svobodu ženu odsouzenou za vraždu k doživotnímu vězení. Soud ⚖️již dříve dospěl k závěru, že 64letá Sandra Hemmeová je nevinná, ale státní ministr spravedlnosti Andrew Bailey se ji poslední měsíc snažil udržet za mřížemi, uvedla agentura AP.

V Pásmu Gazy při operacích izraelské armády zahynulo 37 lidí za posledních 24 hodin, uvedla to agentura Reuters s odkazem na ministerstvo zdravotnictví ovládané palestinským teroristickým hnutím Hamás. Počet obětí z řad Palestinců se po devíti měsících izraelské vojenské ofenzivy blíží 39 tisíc. Dalších téměř 90 tisíc lidí utrpělo zranění.

Do Vltavy v centru Prahy zřejmě unikla nafta a vytvořila na hladině skvrnu. Na místě nyní zasahují hasiči, dávají do vody sorpční hady, které zabraňují dalšímu šíření skvrny. Uvedl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka, velikost skvrny neupřesnil. Podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského pohonné hmoty zřejmě unikly z nádrže lodi, která kotví pod Kosárkovým nábřežím.
Fanoušci, kteří začátkem srpna navštíví koncerty americké popové hvězdy Taylor Swiftové ve Varšavě, mohou ve městě utratit přes 1,1 miliardy korun. Agentuře PAP to řekl člen varšavské obchodní komory Marek Traczyk. Swiftová v polské metropoli odehraje tři koncerty, a to 1., 2. a 3. srpna.
Jihočeské nemocnice 🏥za poslední čtyři roky hospodařily s celkovým ziskem více než 1,5 miliardy korun. Jen loni to bylo téměř 4️⃣9️⃣0️⃣milionů korun. Síť krajských nemocnic a jejich fungování hodnotí z části pozitivně i opozice. Problémem pak je nedostupnost některé zdravotnické péče v regionu
Reklama
Reklama
Doporučujeme