Reklama

Politický diář Jany Havligerové: Nevíte co si počít v zimě? Ministr Síkela pomůže

Jozef Síkela (STAN), ministr průmyslu a obchodu
ČTK
Jana Havligerová

Rezort průmyslu má podrobný plán, jak v případě nouze vytápět veřejné i soukromé budovy na nižší teplotu. Dodržování pravidel by v případě jeho prosazení kontroloval po celé republice úřad se stovkou zaměstnanců. A kuchařka jak vařit, péct a smažit by pane ministře Síkelo k mání nebyla?

Reklama

Ministr financí Stanjura potvrdil, že daň z mimořádných zisků by se kromě energetických firem mohla týkat i bank. Peněžním ústavům se podobné úvahy nezamlouvají, „dobrovolnou dohodu“ místo mimořádného zdanění prosazuje opozice, přednost by jí dali i někteří poslanci ODS. Tak to už tady bylo. Vlastně je – Národní fond rozvoje. Založily ho čtyři největší tuzemské banky, vyvlékly se tak ze sektorové daně, na jejíž zavedení v minulém volebním období tlačila ČSSD. Za rok a půl existence fond neinvestoval ani korunu. Skutek utek.

Andrej Babiš vyhrožuje hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě. Pokud premiér neodvolá ministra vnitra Rakušana. Situace je podle expremiéra vážná a vyžaduje rychlý řez, aby Fialova vláda dál nezesměšňovala „vlastní zemi před celou Evropou a celým světem“. Poměr hlasů ve sněmovně – vládní koalice 108, opoziční ANO a SPD 92 poslanců.

A ještě jedna rekapitulace: Babiš je obžalovaný z dotačního podvodu při stavbě areálu Čapí hnízdo. Vrchní státní zastupitelství v Praze přezkoumává podezření na daňové úniky firem holdingu Agrofert za reklamu pro Čapí hnízdo. Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie kvůli podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků. Babiš dělá Česku ostudu před celou Evropou a světem. Měl by složit poslanecký mandát a vypadnout z politiky.

peníze, ilustrační foto

Inflace tlačí Čechy do investic. A to je dobře

Dvojciferná inflace likviduje úspory podstatně rychleji, než je tuzemské domácnosti zvládají vytvořit. Řešení, která by nad mocnou silou požírající úspory zvítězila, moc není. Jedno je jisté. Nedělat nic je špatně. Pokud nechcete chudnout, investujte, zní zaručená rada ekonomů. Ale i ta má svá úskalí.

Přečíst článek

Kdo obsadí Pražský hrad na dalších pět let jako prezident, rozhodnou čeští voliči na jaře roku 2023.

Kandidáti na prezidenta ČR. Babiš, Pavel, Nerudová, Středula a další – kdo je kdo a jaké mají šance?

Neúspěšní kandidáti z prezidentské volby v roce 2018, aktivní i vysloužilí politici, byznysmeni, osoby známé i neznámé, uznávané i kontroverzní, i jeden komik. Seznam potenciálních kandidátů na prezidenta ČR čítá na desítky jmen a další přibývají. Co jsou zač a jak jim věří sázkové kanceláře? Bookmakeři v červnu nejvíce věří Andreji Babišovi a Petru Pavlovi. Babiš kandidaturu zatím neoznámil, a učiní tak zřejmě na státní svátek 28. října, v médiích se však vyjádřil, že kandidátů za ANO je více. Pavel již zahájil prezidentskou kampaň 6. září.

Přečíst článek

 

Reklama

Související

Sledování výsledků komunálních a senátních voleb ve štábu hnutí ANO, 24. září 2022, Praha. Zleva předseda hnutí Andrej Babiš a místopředseda Karel Havlíček.

Dalibor Martínek: Češi dali vládě vysvědčení. Bude příštím premiérem Babiš, nebo Havlíček?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme