Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Amsterdamská burza je největší v Evropě. Denně jí protečou akcie za osm miliard

Amsterdamská burza, ilustrační foto
iStock
Petra Nehasilová
pej

Nesilnější evropskou akciovou burzou se druhý měsíc za sebou stal Amsterdam, opět tak předstihl Londýn.

V srpnu se podle údajů společnosti Cboe Europe v Nizozemí denně zobchodovaly akcie za asi 8,23 miliardy eur.

O prvenství přišel dosud tradičně kralující Londýn poprvé letos v únoru vlivem brexitu, na první místo se ale ostrovní metropole opět vrátila v červnu, a to jen na měsíc, upozornil server agentury Bloomberg.

Změny vyvolal zákaz, který byl uvalen na finanční instituce z EU obchodující v Londýně, protože Brusel neuznal britské burzy a obchodní platformy jako rovnocenné z hlediska dohledu, jako mají burzy a platformy na území unie. V momentě odchodu z EU ztratila Velká Británie právo obchodovat s akciemi společnosti jako je Airbus nebo Paribas. 

Jak ale upozorňuje Bloomberg nebudou mít tyto posuny výrazný dopad pro obchodní platformy nebo makléře. Ti největší hráči totiž obchodují na obou burzách.

>>>>>>Zajímají vás zprávy ze světa peněz? Čtěte naši rubriku Money<<<<<<

Zelené peníze

České banky kvůli ESG mění strategie i týmy

V zavádění manažerských bonusů pro plnění kritérií ESG jsou české banky zatím pozadu oproti Evropě.

Přečíst článek

Obchod Kara, ilustrační foto

Kara má hodnotu 80 milionů, potvrdili věřitelé

Věřitelé kožešnické obchodní společnosti Kara Trutnov, která je od února v insolvenčním řízení, na jednání u Krajského soudu v Hradci Králové schválili ocenění podniku podle znaleckého posudku na 80,5 milionu korun.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Paříž už nemá největší evropskou burzu. Sesadil ji Londýn, který se „sbírá“ z brexitu

Přečíst článek
Libra

Londýnská burza je opět největší v Evropě. Nad Paříž ji vynesla silnější libra

Přečíst článek
Doporučujeme