Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Automaty stále táhnou. Češi loni prosázeli téměř 760 miliard korun, roste podíl internetu

hrací automaty
Profimedia
 ČTK

Lidé v Česku loni prosázeli 759,3 miliardy korun. Meziročně se tak objem vkladů zvýšil o 44,2 procenta, rostlo zejména množství peněz prosázených v technických hrách. Objem vyplacených výher stoupl oproti roku 2021 o 44,8 procenta na 705,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství o hazardní dani.

Reklama

Technické hry, kam se řadí zejména automaty, dlouhodobě mají hlavní podíl na objemu vsazených peněz. Loni v nich lidé vsadili 586,1 miliardy korun, což představovalo více než tři čtvrtiny veškerých sázek. Meziročně se objem peněz vsazených v automatech zvýšil o 56,5 procenta. Patrný je přitom přesun hráčů z heren na internet. Zatímco v roce 2019 ještě před pandemií koronaviru činil podíl peněz vsazených na internetu 25,9 procenta, loni to bylo 56,8 procenta.

Na druhém místě co do objemu vsazených peněz byly kurzové sázky, ve kterých lidé vsadili 118,8 miliardy korun. Meziroční nárůst byl ale výrazně pomalejší než u technických her, proti loňsku se objem vsazených peněz zvýšil o 10,1 procenta. Na celkovém objemu vsazených peněz se kurzové sázky podílely z 15,6 procenta, proti roku 2021 je podíl o pět procentních bodů nižší.

Nejvíce tipující sázeli na finálový zápas mužské dvouhry, ve kterém Španěl Carlos Alcaraz porazil Srba Novaka Djokoviče

Wimbledon přitáhl sázkaře, jeden z nich vsadil balík na Djokoviče

Celkový objem sázek na letošní ročník tenisového Wimbledonu přesáhl miliardu korun. Nejvíce tipující sázeli na finálový zápas mužské dvouhry, ve kterém Španěl Carlos Alcaraz porazil Srba Novaka Djokoviče. Zájem sázkařů přilákal také úspěch české tenistky Markéty Vondroušové. Podle sázkových kanceláří, které ČTK oslovila, šlo o jednu z nejatraktivnějších událostí letošního roku. Meziročně kanceláře zaznamenaly nárůst zájmu o sázení na Wimbledon.

Přečíst článek

Ruleta i poker na vzestupu

Objem sázek v živých hrách, kam spadají například ruleta, kostky nebo poker, se meziročně zvýšil o 41,7 procenta na 32,9 miliardy korun. Na celkových sázkách se podílely ze 4,3 procenta. V loteriích, jako jsou například Sportka nebo stírací losy, lidé loni prosázeli 21,5 miliardy korun, o 3,6 procenta více než v roce 2021.

Na ostatní kategorie, jako jsou například bingo, tomboly nebo turnaje malého rozsahu, připadaly sázky zhruba 8,6 milionu korun, jejich objem proti předchozímu roku klesl o 12,8 procenta.

Alena Schillerová

Úvahy o snížení daně z hazardu naštvaly šéfku klubu ANO Schillerovou

Opoziční hnutí ANO by považovalo za důvod pro vyslovení nedůvěry vládě, pokud by ministerstvo financí vedené Zbyňkem Stanjurou (ODS) předložilo paragrafovaný návrh novely na snížení daně z hazardu. V souvislosti s informacemi o návrhu, který ministr označil za pracovní podklad, o němž se teprve povede ve vládní koalici politická debata, to uvedla šéfka klubu ANO Alena Schillerová.

Přečíst článek

Společnost Entain, spoluvlastněná miliardářem Šmejcem, koupí polského sázkového lídra

Miliardář Šmejc posílí v Polsku. Společnost Entain koupí sázkového lídra

Společnost Entain CEE, ve které vlastní čtvrtinový podíl firma EMMA Capital podnikatele a miliardáře Jiřího Šmejce, koupí polskou sázkovou kancelář STS Holdings za 750 milionů liber (20,9 miliardy korun). Oznámily to firmy Entain a EMMA Capital.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Češi loni prosázeli v hazardu skoro 760 miliard

V Česku se chystají úpravy v oblasti hazardu. Začíná hra o miliardy kolem zdanění

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme