Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Čínské firmy se odvrací od USA. Počet fúzí a akvizic je nejnižší za téměř 20 let

Zájem čínských firem o fúze a akvizice v USA je nejnižší za téměř 20 let
ČTK
 ČTK

Čínské firmy od začátku letošního roku investovaly do fúzí a akvizic ve Spojených státech 221 milionů dolarů (4,9 miliardy korun), což je nejméně od roku 2006. S odvoláním na údaje společnosti Dealogic o tom informuje britský ekonomický list Financial Times.

Reklama

Loni touto dobou investice činily 3,4 miliardy dolarů. Prudký pokles je odrazem geopolitického napětí mezi oběma zeměmi, které má dopad i na finanční aktivitu.

Údaje společnosti Dealogic ukazují, že Čína teď nemá zájem ani o dohody v jiných zemích. V Německu uzavřela smlouvy za 189 milionů dolarů, což je nejméně za více než deset let. V Británii pak hodnota těchto dohod činila 530 milionů dolarů a v Austrálii 228 milionů dolarů.

Americký exprezident před soudem

Stanislav Šulc: Trump už vyhrál. O podstatě zločinu se nikdo nebaví

Donald Trump stanul před soudem. Dokázat jeho podíl na událostech ze 6. ledna 2021 bude takřka nemožné. I tak aktuální soud hodně vypovídá o změnách, kterými prochází nejen americká společnost.

Přečíst článek

Největší zahraniční dohodu letos firma z Číny uzavřela v Peru. Společnost Southern Power Grid International tam za 2,9 miliardy dolarů koupila majetek italské energetické firmy Enel. Další tři největší zahraniční dohody uzavřely čínské firmy v Singapuru.

Celkem čínské firmy od začátku roku uskutečnily v zahraničí fúze a akvizice za 12,2 miliardy dolarů. Tato suma je ale zatím daleko částkám investovaným ročně za desetileté období před pandemií nemoci covid-19. Vrcholu dosáhly investice v roce 2016, kdy se vyšplhaly na 212 miliard dolarů. V roce 2019 pak hodnota fúzí a akvizic čínských firem dosáhla 54 miliard dolarů.

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme