Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čínské firmy se odvrací od USA. Počet fúzí a akvizic je nejnižší za téměř 20 let

Zájem čínských firem o fúze a akvizice v USA je nejnižší za téměř 20 let
ČTK
 ČTK

Čínské firmy od začátku letošního roku investovaly do fúzí a akvizic ve Spojených státech 221 milionů dolarů (4,9 miliardy korun), což je nejméně od roku 2006. S odvoláním na údaje společnosti Dealogic o tom informuje britský ekonomický list Financial Times.

Reklama

Loni touto dobou investice činily 3,4 miliardy dolarů. Prudký pokles je odrazem geopolitického napětí mezi oběma zeměmi, které má dopad i na finanční aktivitu.

Údaje společnosti Dealogic ukazují, že Čína teď nemá zájem ani o dohody v jiných zemích. V Německu uzavřela smlouvy za 189 milionů dolarů, což je nejméně za více než deset let. V Británii pak hodnota těchto dohod činila 530 milionů dolarů a v Austrálii 228 milionů dolarů.

Americký exprezident před soudem

Stanislav Šulc: Trump už vyhrál. O podstatě zločinu se nikdo nebaví

Donald Trump stanul před soudem. Dokázat jeho podíl na událostech ze 6. ledna 2021 bude takřka nemožné. I tak aktuální soud hodně vypovídá o změnách, kterými prochází nejen americká společnost.

Přečíst článek

Největší zahraniční dohodu letos firma z Číny uzavřela v Peru. Společnost Southern Power Grid International tam za 2,9 miliardy dolarů koupila majetek italské energetické firmy Enel. Další tři největší zahraniční dohody uzavřely čínské firmy v Singapuru.

Reklama

Celkem čínské firmy od začátku roku uskutečnily v zahraničí fúze a akvizice za 12,2 miliardy dolarů. Tato suma je ale zatím daleko částkám investovaným ročně za desetileté období před pandemií nemoci covid-19. Vrcholu dosáhly investice v roce 2016, kdy se vyšplhaly na 212 miliard dolarů. V roce 2019 pak hodnota fúzí a akvizic čínských firem dosáhla 54 miliard dolarů.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme