Reklama

Musk prodal další své akcie v Tesle. Dohromady už za skoro sedm miliard

Elon Musk
ČTK
 ČTK

Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk v pátek pokračoval v prodeji svých akcií v podniku. Od začátku týdne tak prodal akcie Tesly v celkové hodnotě 6,9 miliardy dolarů (zhruba 152 miliard korun). Informovala o tom agentura Reuters.

Musk nechal minulý víkend uživatele sociální sítě twitter hlasovat o tom, zda má prodat deset procent svých akcií Tesly, a slíbil, že se výsledku hlasování podřídí. Hlasování se zúčastnilo přes 3,5 milionu lidí, zhruba 58 procent se vyslovilo pro prodej akcií.

V pátek Musk podle nové zprávy pro burzovní regulátory prodal 1,2 milionu akcií Tesly za více než 1,2 miliardy dolarů. Za celý týden tak prodal celkem 6,36 milionu akcií. K tomu, aby splnil svůj slib, mu nyní zbývá prodat ještě zhruba deset milionů akcií, píše Reuters.

Elon Musk

Musk prodal akcie Tesly za pět miliard dolarů. Přes miliardu pošle berňáku

Zasel vítr, sklidil bouři. Výsledek? Tučné sousto berňáku.

Přečíst článek

Musk je největším akcionářem Tesly a nejbohatším člověkem na světě. Tržní hodnota Tesly minulý měsíc poprvé překonala hranici bilionu dolarů. Tento týden akcie Tesly oslabily o 15,4 procenta, což znamenalo pokles tržní hodnoty o zhruba 187 miliard dolarů.

průmyslová výroba, ilustrační foto

ČBA: Česká ekonomika letos poroste jen o 2,6 procenta. Příští rok zrychlí na 3,9 procenta

Přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích spolu s energetickou krizí a rozjetou inflací brzdí post-pandemický restart české ekonomiky. Oživení bude pomalejší, shodli se ekonomové České bankovní asociace (ČBA). V nové makroekonomické prognóze tak snížili odhad růstu tuzemské ekonomiky jak pro letošní, tak příští rok. Letos český hrubý domácí produkt (HDP) poroste jen o 2,6 procenta, příští rok zrychlí na 3,9 procenta. Ještě v srpnové prognóze přitom asociace počítala letos s růstem HDP o 3,4 procenta a příští rok o 4,5 procenta.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme