Reklama

Musk tweetuje a akcie Tesly odepsaly už pětinu ze svého maxima

Elon Musk
Wikipedia
Veronika Kudrnová
vku

Podnikatelský inovátor a nejbohatší člověk na světě Elon Musk, který je známý pro svojí prostořekost na sociálních sítích, si opět „pustil pusu na špacír”. Kritika senátora Bernieho Sanderse za jeho postoj k daním jen zrychlila už tak volný pád akcií automobilky Tesla, v níž je Musk stále největším podílníkem.

Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu, odepsaly už kolem 20 procent. Podle analytiků k tomu vedle Muskova plánovaného prodeje akcií firmy přispěly i jeho tweety, v nichž se Musk nevybíravě vyjadřoval na adresu levicového senátora Bernieho Sanderse, uvedla agentura Bloomberg.

Musk v minulých dnech prodal akcie automobilky úhrnem za 6,9 miliardy dolarů (153 miliard korun), na což akcie zareagovaly poklesem. Jejich další pokles už ale dávají experti do souvislosti s tweetovou přestřelkou z uplynulého víkendu, kdy levicový senátor Sanders poznamenal, že by měli bohatí lidé platit na daních svůj spravedlivý podíl. Musk je nejbohatším člověkem na světě.

Twitter

„Musíme požadovat, aby ti extrémně bohatí platili svůj spravedlivý podíl. Tečka,” napsal osmdesátiletý Sanders na twitteru. Na to posměšnou poznámkou zareagoval Musk, když napsal: „Pořád zapomínám, že jsi ještě naživu.” A pak dodal: „Chceš, abych prodal ještě další akcie, Bernie? No tak to řekni.”

Svůj původní tweet Sanders napsal v situaci, kdy se administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zvoleného za Demokratickou stranu snaží prosadit zvýšení daní pro nejbohatší Američany.

Tesla, ilustrační foto

Tesla smlouvu s firmou Hertz ještě nepodepsala, práskl Musk a rázem zchudl

Akciové rally Tesly zatnul tipec sám její šéf Elon Musk. Jak jinak, než příspěvkem na Twitteru. Kápo automobilky na sociální síti přiznal, že objednávku od autopůjčovny Hertz na 100 tisíc elektromobilů zatím Tesla nepodepsala.

Přečíst článek

Akcie Tesly v pondělí uzavřely s téměř dvouprocentním poklesem na 1013,39 dolaru. Tržní hodnota firmy se tak od začátku prodeje Muskových akcií snížila zhruba o 207 miliard a nyní se pohybuje kolem 1,01 bilionu dolarů (22,4 bilionu korun).

Hodnota Muskova majetku se nyní podle žebříčku agentury Bloomberg pohybuje kolem 279 miliard dolarů (6,2 bilionu korun). Začátkem listopadu, když byly akcie Tesly na rekordu, přesáhla i 300 miliard dolarů.

Elon Elon Musk v roce 2020 při představení operačního robota vyvinutého jeho společností Neuralink.
video

Implantát v mozku: šance nebo hrozba? Pro Muska příležitost, kterou tlačí kupředu

Můžeme mít přímo z mozku propojení s počítačem a internetem, takže bychom si mohli kdykoli „v hlavě“ vyhledat potřebné informace? Technika vyvíjená původně pro handicapované lidi něco takového zřejmě brzy dokáže i pro lidi zdravé.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme