Reklama

Větší než Pentagon. V Indii dokončili „království diamantů“, pojme několik desítek tisíc zaměstnanců

Větší než Pentagon. V Indii dokončili „království diamantů“, pojme několik desítek tisíc zaměstnanců. Na snímku budova Surat Diamond Bourse.
SDB
Jiří Frydlewicz
fry

Zhruba 240 kilometrů od nejlidnatějšího indického města Bombaje leží Súrat. Město, které je známo jako pomyslné království diamantů. Místo, kde je zpracovávána většina těchto drahých kamenů, které se nachází na planetě Zemi. To si jistě žádá kvalitní zázemí, které nyní v Súratu opravdu vyrostlo. A je větší než slavná budova Pentagonu. Cena? Celkem 388 milionů dolarů, tedy zhruba 8,2 miliardy korun.

Nová dominanta na poli diamantového byznysu se nazývá Surat Diamond Bourse a je novou největší kancelářskou budovou  světa. Je toho dost, co může lákat na nově otevřené stavbě, do které se první lidé podívají letos v listopadu a oficiální otevření by měl provést indický premiér Nárendra Módí na konci tohoto roku, napsal server CNN. Stačí si projít zakladní údaje.

Podívejte se na nové fotografie i vizualizace nové největší kancelářské budovy světa:

Do nově otevřené budovy se vejde celkem 65 tisíc zaměstnanců, zahrnujících odborníky na drahé kameny, řezače, leštiče kamenů či obchodníky. To vše na 660 tisících metrů čtverečních podlahové plochy, čímž překonává i výše zmíněnou budovu Ministerstva obrany Spojených států amerických Pentagon (600 tisíc metrů čtverečních).

Indie těží ze zájmu Applu. Chystá miliardové pobídky pro další výrobce notebooků či tabletů

Indie chce být Big Tech velmoc. Chystá miliardové pobídky pro výrobce notebooků či tabletů

Indie dál pracuje na svém plánu stát se technologickou velmocí ve světě. Poté, co do Indie přesunul část výroby iPhonů Apple, nyní stát chystá pobídky za dvě miliardy dolarů s cílem přilákat další producenty notebooků, tabletů a dalších technologických zařízení.

Přečíst článek

Patnáctipatrový komplex s řadou devíti pravoúhlých struktur nabídne 4700 kanceláří, které mohou sloužit jako malé dílny na řezání a leštění diamantů. Kromě kanceláří by se v komplexu měly nacházet také konferenční sály, komerční prostory, či wellness.

Všechny kanceláře byly obsaženy ještě před stavbou

Budovu navrhla indická architektonická firma Morphogenesis po mezinárodní designové soutěži. „Překonání Pentagonu nebylo součástí zadání soutěže. Velikost projektu byla spíše diktována poptávkou a všechny kanceláře byly již před výstavbou zakoupeny diamantovými společnostmi,“ řekl CNN šéf celého projektu Mahesh Gadhavi. 

Proměnit by se v budoucnu mohlo i okolí velkolepé budovy. A to díky plánům o výstavbě takzvaného „Dream City“ - chytrého města pro sedm milionů obyvatel, které by splňovalo požadavky po udržitelnosti a nejmodernějších technologií. Tento projekt podpořil i indický premiér Módí.

Monumentální pomník Tádž Mahal

Indie může do roku 2075 předstihnout ekonomiku USA i Číny, tvrdí prognóza banky Goldman Sachs

Spojené státy by do roku 2075 mohly sestoupit na třetí příčku v žebříčku největších ekonomik světa. Kromě Číny by je totiž mohla předstihnout rovněž Indie. Informoval o tom server CNBC s odvoláním na prognózy investiční banky Goldman Sachs. Spojené státy jsou nyní největší ekonomikou světa. Číně patří druhá příčka, zatímco Indie je až pátá za Japonskem a Německem, uvedl server CNBC.

Přečíst článek

Nad krvavými diamanty z Ruska se stahují mraky. G7 zvažuje sankce

Krvavé ruské diamanty unikají sankcím. Jak dlouho ještě?

Vůdci zemí skupiny G7 budou na víkendovém summitu hovořit mimo jiné o způsobech, jak omezit vývoz diamantů z Ruska. Podle agentur DPA a Reuters to před vrcholnou schůzkou v japonské Hirošimě uvedli nejmenovaní diplomaté.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Diamant, ilustrační foto

Ceny diamantů z loňského rekordu již klesly o 18 procent, roste zájem o ty syntetické

Přečíst článek
šperky

Diamantová panika ustupuje. Sankcionovaný ruský těžař v tichosti obnovil export

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme