Sotheby's prodává pár třicetiletých tenisek s logem Applu. Cena jde přes milion
Aukční síň Sotheby's prodává pár vzácných tenisek Apple za 50 tisíc dolarů, v přepočtu asi 1,1 milionu korun.
Boty byly vyrobeny na zakázku v 90. letech. Nikdy nebyly nabízeny v běžném prodeji, ale posloužily jako dárek účastníkům jedné z Apple konferencí.
Svršek bot je zhotoven z bílé kůže. Výrazným detailem je pro Apple typické „nakousnuté jablíčko“ v dnes již nepoužívané a mnohými zapomenuté duhové verzi, doplněné nápisem Apple.
Aukční síň tenisky označila za „jeden z nejobskurnějších kusů“, čímž poukázala na jejich vzácnost a investiční potenciál.
Sběratelský kus
Retro kousky od společnosti Apple postupem času raketově rostou na hodnotě. Mnohé z jejích retro gadgetů jsou nyní sběratelskými předměty, které se prodávají za vysoké ceny. A ačkoli je Apple proslulý svými inovacemi a technologickými vychytávkami, příležitostně si fanoušci technologií mohli od této značky koupit i oblečení a doplňky.
Mezi nejúspěšnější aukce z poslední doby patří například prodej prvního, nikdy nerozbaleného 4GB iPhonu, který se v aukci v USA prodal za více než 190 tisíc dolarů (asi 4,1 milionu korun).
Přestože jsou tenisky nabízeny jako „nové“, nenošené a v originál krabici, prodejce upozorňuje na jejich jisté nedokonalosti. Zub času byl v tomto případě neúprosný a způsobil zežloutnutí mezipodešve. Nabízený pár má velikost 10,5 podle amerického číslování (tj. číslo 41 v evropské tabulce velikostí).
Unikátní tenisky Louis Vuitton x Nike Air Force 1 Gold, které aktuálně nabízí aukční síň Sotheby’s, jsou jednou z posledních prací legendárního návrháře Virgila Abloha. Jedná se tak o mimořádný sběratelský kousek.
Aukční síň Sotheby’s nabízí zlaté tenisky Nike. Cena? Skoro 400 tisíc korun
Enjoy
Americký technologický gigant je blízko přelomovému vynálezu. Pomocí něj by relativně jednoduché zařízení dokázalo měřit hladinu cukru v těle člověka, aniž by došlo k narušení kůže kvůli získání jejího vzorku. Uvedl to Mark Gurman z Bloombergu, který má tradičně velmi dobré zákulisní informace o plánech Applu. Cukrovkou přitom trpí odhadem až desetina světové populace. Těm by vynález výrazně zkvalitnil život.
Apple v tajnosti vyvíjí revoluční zařízení. Pomoct by mohlo i milionu Čechů
Zprávy z firem
Mezi dvaceti nejinovativnějšími firmami světa je 15 ze Spojených států a jen dvě z Evropy. Na vzestupu jsou čínské společnosti.
Apple dominuje žebříčku inovací. Následuje Tesla a Amazon
Leaders
Magazín Newstream CLUB
Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.
Objednávejte zde.
Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.