Reklama

Netflix uvádí filmy bojující o České lvy BANGER. nebo Il Boemo

Snímek Il Boemo nově uvádí Netflix
Pilot Film
Stanislav Šulc

Největší streamingová služba světa nově představuje řadu českých filmů natočených v uplynulém roce. Diváci si tu například mohou pustit i očekávané držitele Českých lvů BANGER. a Il Boemo. Netflix navíc nabízí například seriál První republika, který v premiéře uváděla Česká televize.

České snímky mají na Netflixu čím dál větší zastoupení. A týká se to dokonce i titulů, které byly do kin uvedeny vloni a nyní se ucházejí o výroční ceny Český lev. Na Netflixu se tak před pár dny objevila například novinka oceňovaného režiséra Petra Václava Il Boemo o osudech českého skladatele Josefa Myslivečka. Snímek se záhy dostal do regionálního TOP 10 žebříčku nejsledovanějších filmů. Je přitom zajímavé, že na fyzických nosičích DVD a Blu-ray se snímek objeví až v polovině března.

Na vrchol žebříčku české sledovanosti Netflixu se dostal snímek BANGER. s Adamem Mišíkem v hlavní roli. Ten za výkon v tomto snímku bojuje o Českého lva v kategorii nejlepší herec, kde mu bude konkurovat například Vojtěch Dyk za výkon ve snímku Il Boemo nebo Michal Kern za snímek Arvéd.

Programový ředitel České televize Milan Fridrich

Šéf programu ČT Fridrich: Docent je hit, už chystáme druhou řadu. Maďaři natočili vlastní Most

Fenomén Případů 1. oddělení vynesl Českou televizi v roce 2022 k dalšímu titulu nejsledovanější tuzemské televizní skupiny. Podle ředitele programu ČT Milana Fridricha za tím stojí zejména správně nastavený systém kontroly, díky němuž dokáže veřejnoprávní stanice konkurovat komerčním televizím i nové konkurenci ze strany streamingových služeb. Ty podle Fridricha pak nejsou jen konkurencí, ale také partnery. Detaily ale zatím zveřejnit nesmí.

Přečíst článek

Právě Arvéd a Il Boemo jsou v dnešním klání o České lvy největšími favority. V technických kategoriích však může překvapit právě BANGER.

K vidění je i Jáklův Žižka

Netflix však nabízí i další tuzemské snímky z loňského roku. Mimo jiné novinku Roberta Sedláčka Promlčeno, kterou tu najdete pod anglickým titulem Nightline.

Zájemci o výpravnou podívanou s hollywoodskými herci nabízí snímek Žižka, který na Netflixu najdete pod americkým distribučním titulem Medieval. Také Žižky si všimli členové České filmové a televizní akademie a snímek režiséra Petra Jákla bojuje o čtyři České lvy.

Chystáme další dvě série Ivety, říká Daniel Grunt, šéf nových médií skupiny CME

Šéf Voyo Daniel Grunt: Chystáme další dvě série Ivety

Televize Nova a celá skupina CME se stále více orientuje na digitální službu Voyo. Za dva roky od nástupu nového týmu a nového pojetí služby se jí povedlo dostat mezi špičku na českém trhu streamovacích platforem, k čemuž jí dopomohlo zejména nasazení původních seriálů jako Případ Roubal či Iveta. „Tento segment se do pěti let zdvojnásobí a Češi budou mít předplacených celkem tři miliony služeb,“ předpovídá Chief Digital Officer skupiny CME Daniel Grunt.

Přečíst článek

První republika

V letošním roce se budou České lvy udílet také v televizních kategoriích. Největší šanci mají díla České televize Podezření a Devadesátky. Oba seriály najdete na streamingové službě České televize iVysílání.

Nicméně i Netflix uvádí seriály, které původně vysílala Česká televize. Již delší dobu Netflix nabízí seriál Svět pod hlavou. Nově se tu ale objevil výpravný seriál První republika.

Netflix vytáhl do boje proti sdílením účtů. A nyní raději snižuje ceny předplatného v Evropě

Netflix snižuje ceny předplatného ve světě až o polovinu. Dočkají se i Češi?

Americká streamovací služba Netflix ve více než 30 zemích snížila předplatné svých služeb, aby přilákala více zájemců. Informoval o tom server listu The Wall Street Journal (WSJ). Netflix se potýká se sílící konkurencí a snahou lidí šetřit. Netflix působí i v České republice, zda se jí bude úprava cen dolů týkat, WSJ neuvedl.

Přečíst článek

Konec legrace. Walt Disney zruší tisíce pracovních míst, firma chystá obří změny. Na snímku šéf firmy Bob Iger a tradiční maskot zábavního kolosu.

Konec legrace. Walt Disney zruší tisíce pracovních míst, firma chystá obří změny

Americká mediální a filmová společnost Walt Disney zruší 7000 pracovních míst na celém světě ve snaze ušetřit 5,5 miliardy dolarů (122 miliard korun) a přivést k zisku svoji streamovací divizi. Ve středu o tom informoval šéf firmy Bob Iger.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Programový ředitel České televize Milan Fridrich

Šéf programu ČT Fridrich: Docent je hit, už chystáme druhou řadu. Maďaři natočili vlastní Most

Přečíst článek
Případ Roubal

Netflix, HBO i Disney chtějí české diváky. Jak zareaguje Nova a ostatní?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme