Reklama

Navrhovat interiér lze i na dálku a s utaženým rozpočtem

Úpravou dispozice přibyla nová místnost.
Se svolením studia Flusser
Petra Jansová
pej

Rekonstrukce bytu v pražských Dejvicích je výjimečná hned ze dvou důvodů. Kvůli covidu navrhování probíhalo na dálku, a ještě k tomu s minimálním rozpočtem. Kompletní přestavba, při níž došlo nejenom na změnu dispozic, ale i k výměně rozvodů, vyšla na 1,2 milionu korun.

Byt v pražských Dejvicích nevyhovoval majitelům hned ve dvou ohledech. Byl to špatný až dezolátní stav i nefunkční dispozice. Měl původně pouze jednu ložnici a dvě koupelny, nevhodně orientované do velké vstupní haly.

„Návrh pracuje s vloženými vestavbami, které skrývají nové funkce, upravuje dispozici a provoz bytu, a všude tam, kde to je možné, využívá původní prvky - jako například dveře a podlahy,“ přibližuje architekt Alessandro Preda, zakladatel architektonického studia se sídlem v New Yorku a italské Brescii.

Sádrokartonové vestavby plní funkci praktickou, například ve vstupním prostoru vestavba funguje jako samostatná šatna, v ložnici pak v sobě ukrývá koupelnu. A význam mají i estetický. „Jejich odstupňování je jasně vizuálně odděluje od původního vybavení bytu,” přibližuje architekt.

Kompletní rekonstrukce vyšla na 1,2 milionu korun.

Toyen, Cirkus

Čeští sběratelé loni v aukcích nakoupili obrazy za 1,4 miliardy. Nejdráž se prodalo dílo Toyen

Sběratelé a investoři na českých aukcích výtvarného umění podle prvních propočtů expertů loni utratili přibližně 1,4 miliardy korun. Obchody se tak zřejmě vracejí na úroveň před pandemií nemoci covid-19, konstatovala Tereza Koucká ze serveru Artplus.cz, který se věnuje trhu s uměním.

Přečíst článek

Nord Stream 2, výstavba plynovodu, ilustrační foto

Drahý plyn drtí i giganty: Německý Uniper si musel nouzově půjčit miliardy

Evropa zažila nejdivočejší rok s plynem, velké firmy si půjčovaly, mnohé malé se položily. Nouzově si musel vypůjčit 10 miliard eur také německý energetický gigant Uniper, aby nebyl vyhozen z obchodování na komoditní burze, píše Bloomberg.

Přečíst článek

Reklama

Související

Vila v Dobřichovicích po rekonstrukci

Vilu v Dobřichovicích obýval F. X. Šalda. Po rekonstrukci zde našly domov technologie

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme