Na kopci u Berounky stojí vila. Připomíná lávku a vstupuje se do ní přes tunel

Vila Sidonius je statickým, stavebním i technologickým experimentem. Architekti ze studia Stempel & Tesar ji navrhli jako ocelovou lávku na betonových pilířích.
Kopec Babka se nachází mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy. Vilová čtvrť, která tam vznikla už na začátku 20. století, je dodnes přehlídkou výjimečné architektury. Najdou se tam secesní i prvorepublikové vily. Lokalita, která se i po roce stala vyhledávanou pro stavitele reprezentativních vil, je ale spíš nže přímo architektonickým stylem, charakteristická pro velkorysost a měřítko staveb. Ty se ční nad prudkými parcelami a vyjímají se nad cestou zařezanou do svahu. Stejně jako vila s názvem Sidonius, kterou navrhli architekti ze studia Stempel & Tesar.
Koncept vily vychází vyšel z principu visutých domů. Eliminuje tak nevýhody, tedy prudkost svahu, a zároveň využívá klady, dokonalé výhledy. Dům tedy připomíná ocelovou lávku.
„Dům je statický, stavební i technologický experiment,“ popisují sami architekti. Ti se navíc nespokojili s tradičními postupy a hledali i nejnovější technologické výrobky a zařízení na trhu. „Počínaje okny od švýcarské společnosti Air-lux s patentovaným těsněním přes kompresory až po chlazení a topení napojené na tepelná čerpadla s vrty, aby bylo v domě s nižší akumulační schopností zajištěno celoročně příjemné vnitřní klima,“ uzavírají architekti.
Jak vidí zahraniční architekti tuzemský realitní trh? Co vyzdvihují na práci českých kolegů a co naopak?
V Česku to trvá dvakrát déle. Zahraniční architekti kritizují povolovací procesy
Reality
Česká cena za architekturu letos putuje do ateliéru architekta Petra Hájka. Mezinárodní porota ocenila jeho projekt koncertního sálu v Karlových Varech.
Rekonstruovat Češi umí. Prestižní architektonickou cenu získalo unikátní divadlo v Karlových Varech
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.