Milovníci šampaňského slaví konec covidu. Moëtu Hennessy docházejí zásoby

Úleva z konce dvouleté pandemie covidu a množství omezení přiměla mnohé si více dopřávat. Turisté začali více cestovat, movitější opět utrácejí za luxus a milovníci šampaňského zvýšili spotřebu tak, že docházejí zásoby Moëtu Hennessy i výrobci, napsala agentura Bloomberg.
Fanoušci šampaňského jsou tak nadšení z konce až otravných omezení proti šíření covidu, že začali konzumovat šampaňské Moët Hennessy ze svých sbírek. A pociťuje to i výrobce ceněného moku ze skupiny LVMH.
„Docházejí nám zásoby u některých špičkových šampaňských," řekl generální ředitel firmy Philippe Schaus v rozhovoru pro agenturu Bloomberg na New Economy Forum v Singapuru a dodal, že současné období je interně ve firmě nazýváno „křiklavá 20. léta". „Dobrá zpráva je, že v novém roce naše zásoby doplníme,” podotkl.
Americká kosmetická společnost Estée Lauder se blíží k dohodě o koupi módní značky Tom Ford za 2,8 miliardy dolarů (téměř 66 miliard korun). Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle zdrojů firmy tento týden zahájily exkluzivní rozhovory a dohodu by mohly oznámit již v pondělí.
Estée Lauder chce převzít módní značku Tom Ford za téměř tři miliardy dolarů
Zprávy z firem
Po počátečním propadu v prvních dnech pandemie hlásí největší jména v oblasti luxusu vyšší tržby, protože spotřebitelé uvolnili zadržovanou poptávku. Společnosti LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton se podařilo překonat odhady analytiků ve čtyřech ze svých pěti hlavních divizí ve svých aktuálnich reportech o výsledcích. A třeba společnost Hermès International zaznamenala nárůst tržeb o 24 procent, a to i přes nárůst cen produktů.
Zájem je stejný jako před příchodem tisíciletí
Movití spotřebitelé tak signalizují, že jsou stále ochotni kupovat drahé zboží, zatímco ve světě narůstá globální ekonomická nejistota ohledně dalšího vývoje a příchodu recese v řadě vyspělých zemí.
Německý výrobce luxusních automobilů BMW ve třetím čtvrtletí zvýšil provozní zisk téměř o 28 procent na 3,68 miliardy eur (zhruba 90 miliard korun). Firma uvedla, že k růstu zisku přispěly dobré výsledky v segmentu dražších modelů a také převzetí většinového podílu v čínském společném podniku BMW Brilliance Automotive.
Luxusní auta a akvizice vytáhla zisk BMW
Zprávy z firem
„Inflace je klíčovým prvkem nejistoty,” řekl Schaus. Růst nákladů na suroviny ale může znamenat, že společnost zdraží některé produkty o vysoké jednociferné nebo nízké dvouciferné částky, dodal.
Zájem o luxusní zboží je stejný jako v roce 1999 před očekávaným koncem tisíciletí, uvedl Bloomberg. A má i širší dopady. Londýnská burza i z toho důvodu přišla o titul největšího evropského akciového trhu ve prospěch Paříže. Zatímco britská aktiva tíží obavy z hospodářského růstu, čínské uvolňování tvrdých proticovidových pravidel posiluje akcie francouzských výrobců luxusního zboží včetně LVMH, uvedla agentura Bloomberg.
Svět se obává recese a lidé nastávající zimy, výsledky některých firem za třetí čtvrtletí ale ukazují, že jeden segment byznysu je vůči nejistotě imunní. Tím je luxusní zboží, neboť mnozí movití lidé se po konci covidových omezení rozhodli si konečně užívat života a neschovávat si peníze do hrobu, napsala agentura Bloomberg.
Bohatí zamávali covidu a začali utrácet. Luxusu se i v době obav z recese daří
Enjoy
Magazín Newstream CLUB
Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.
Objednávejte zde.
Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.