Akvizice za desítky miliard dolarů se zpozdí. Activision a Microsoft jednají o prodloužení termínu

Firmy Activision Blizzard a Microsoft jednají o prodloužení termínu dohody o akvizici, který by stanoven na dnešek. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Bloomberg.
Podniky nemají v plánu od dohody odstoupit a budou se nadále snažit získat poslední souhlasy regulačních orgánů potřebných k jejímu uzavření. Firmy se k informacím zdrojů odmítly vyjádřit.
Microsoft za převzetí videoherní firmy Activision Blizzard nabídl 69 miliard dolarů, tedy zhruba 1,5 bilionu korun. Převzetí firmy Activision by bylo největší akvizicí v historii videoherního průmyslu. Microsoft si chce prostřednictvím transakce zajistit populární videohry, jako je Call of Duty, Overwatch a Candy Crush.
Po téměř čtyřech letech od představení prvního prototypu elektrického pick-upu Cybertruck Tesla ukázala první sériově vyrobený model. Sjel z výrobní linky v americkém Texasu.
Fanoušci Tesly se konečně dočkali. První sériový Cybertruck vyjel z gigafactory v Texasu
Zprávy z firem
V posledních dnech se situace v oblasti regulace změnila ve prospěch dohody. Americká Federální obchodní komise (FTC) požádala o dočasné zastavení transakce, což ale americký soud zamítl. Britský antimonopolní úřad (CMA) prodloužil termín svého rozhodnutí ohledně transakce do 29. srpna. Firmy podle zdrojů zvažují, zda se částečně nevzdat kontroly nad svým segmentem cloudových her v Británii.
Vypršení termínu neznamená automaticky krach transakce, obě ze zúčastněných společností však mají právo od ní odstoupit. Pokud z ní sejde, Microsoft by měl uhradit penále tři miliardy dolarů.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.