Reklama

V Česku i ve světě zkolaboval WhatsApp, potíže hlásily desítky tisíc lidí

WhatsApp logo, ilustrační foto
Pixabay
Dušan Kütner
duk

Uživatelé po celém světě včetně Česká ráno a dopoledne zaznamenali výpadek služeb komunikační aplikace WhatsApp. Podle služby Downdetector, která sleduje hlášení o výpadcích, začali lidé hlásit problémy kolem 9:00 středoevropského času, uvedla agentura Reuters. Před polednem firma ohlásila, že problém vyřešila. Důvody výpadku neuvedla.

Reklama

WhatsApp, služba pro rychlé zasílání zpráv, kterou vlastní Meta Platforms, utrpěla rozsáhlý výpadek a desítky tisíc uživatelů nahlásily problémy, uvedla agentura Bloomberg. Výpadek včetně nemožnosti posílat zprávy nebo se připojit k serveru hlásilo téměř 70 tisíc uživatelů, ukázala data z Down Detector. Týká se to uživatelů ve Spojeném království, Indii, Spojených arabských emirátech, Hongkongu i Česku.

„Víme, že lidé měli dnes problémy s odesíláním zpráv na WhatsAppu," uvedl mluvčí Mety v e-mailovém prohlášení. „Problém jsme vyřešili a omlouváme se za případné nepříjemnosti," dodal. 

Facebook se přejmenuje. Bude z něj Meta. Změní i logo na symbol nekonečna.

A je to tady. Zuckerbergova Meta sníží náklady o deset procent, bude propouštět

Americká internetová společnost Meta hodlá v příštích měsících snížit náklady minimálně o deset procent, mimo jiné prostřednictvím redukce počtu zaměstnanců. S odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku o tom informoval ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).

Přečíst článek

Společnost již dopoledne prohlásila, že si „uvědomuje, že někteří lidé mají v současné době potíže s odesíláním zpráv" a pracuje na obnovení služby pro všechny.

Kolaps následuje po rozsáhlém přerušení služeb ve službách společnosti před rokem, které vedlo k nárůstu uživatelů ze strany konkurentů, jako jsou komunikační sítě Signal a Telegram.

logo Instagramu

Instagram špatně chrání data teenagerů, má zaplatit obří pokutu

Irské úřady nařídily americké sociální síti Instagram zaplatit v přepočtu téměř 10miliardovou pokutu. Důvod? Platforma nedostatečně chrání soukromí nezletilých.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Francouzská policie stále vyšetřuje Babiše kvůli praní špinavých peněz. Je to výmysl médií, míní kandidát na prezidenta

Francouzská policie stále vyšetřuje Babiše kvůli praní špinavých peněz. Výmysl médií, míní kandidát na prezidenta

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme