Reklama

Startupy a investoři na jedné lodi. Akce Microsoftu podpořila jejich propojení

René Klčo (Microsoft), Petra Cihlařová UP 21, Hynek Sochor v pásikavom tričku (Soulmate ventures)
Se svolením Microsoft
Newstream & Partner

Akce Microsoftu s Impulse Ventures a Disraptors propojila venture capital, soukromé investory a startupy z Česka s cílem prodiskutovat možnosti vzájemné spolupráce a rozvoje. Newstream byl mediálním partnerem akce.

Reklama

Společně se startupy se na Vltavě plavili také Jan Bednář ze společnosti Shipmonk; nejmladší self made miliardář v Česku a zástupci předních českých fondů rizikového kapitálu jako Credo Ventures, J&T Ventures, Impulse Ventures, Tillia Impact Ventures, Kaya VC, V Sharp Ventures, Tensor Ventures, Day one Capital z Maďarska a mnoho dalších.

Mezi pozvanými startupy byly dvě desítky firem: například Carebot, Aireen ze segmentu zdravotnictví, DoDo a Ydistri reprezentujících maloobchod i logistiku a řada dalších mezi kterými byli například firmy jako Dataddo, Itera nebo NutritioPro.

Součástí večera byla také panelová diskuse na téma spolupráce mezi startupy, velkými firmami a investory. Zapojili se do ní například Zuzana Ondrejová, investiční manažerka z J&T Ventures, Matěj Zabadal, Managing Partner z V-Sharp Venture Studio, Mário Megela, partner ve V-Sharp Ventures, a Tomáš Malovec, CEO a zakladatel, Born Digital.

Diskusi moderovali Vladimíra Činčurová a Michal Horáček ze společnosti Microsoft.

Reklama

Microsoft for Startups - Founders Hub je program zaměřený na podporu startupů od fáze nápadu až po exit.

Model Polestar 1 na autosalonu v Ženevě v roce 2018.

Výrobce elektromobilů Polestar na burze neoslnil. Je to varováním pro Teslu a spol.

Nejnovější společností vyrábějící elektromobily, která vstoupila na burzu, se v pátek stal švédský Polestar. Jenže po počátečním nárůstu v první den obchodování o 16 procent klesla hned v pondělí cena zpět o 15 procent. Vlažné přijetí jednoho z vážných konkurentů Tesly je tak varováním pro výrobce aut s elektrickým pohonem, neboť podle expertů je trh s elektromobily nadhodnocený a pád ceny akcií zaznamenávají i další relativně noví výrobci uvedení na burze, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Volím zelenou, ilustrační foto

Sustainable Future 2022. Špičky byznysu diskutovaly o udržitelnosti na Pražském hradě. Podívejte se

Praha hostila jednu z největších akcí o udržitelnosti ve střední Evropě. Podívejte se na záznam vystoupení více než šedesátky řečníků na mezinárodní konferenci Sustainable Future 2022. Celodenní akce proběhla v prostorách Martinického paláce na Pražském hradě. Pořádal ji Startup Disrupt. Newstream byl mediálním partnerem akce.

Přečíst článek

Reklama

Související

Asociace venture kapitálu ocenily transakce roku. Zabodoval Čuprův Rohlík i slovenské Photoneo, které učí roboty vidět a myslet

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme