Reklama

Samsungu klesl provozní zisk o 96 procent, firma omezí výrobu čipů

Společnost Samsung
ČTK
 ČTK

Jihokorejské společnosti Samsung Electronics klesl v prvním čtvrtletí provozní zisk o 96 procent na 600 miliard wonů (9,8 miliard korun), a dostal se tak na 14leté minimum. Firma to odhaduje v předběžných výsledcích hospodaření, popad zisku vyplynul z poklesu světového trhu s polovodiči. Samsung proto oznámil, že citelně sníží výrobu čipů, informovala agentura Reuters.

Reklama

Společnost Refinitiv SmartEstimate dříve odhadla, že Samsung vykáže provozní zisk 873 miliard wonů. Kvartální provozní zisk byl nejnižší od prvního čtvrtletí 2009, kdy činil 590 miliard wonů. Tržby za letošní první čtvrtletí pravděpodobně klesly o 19 procent, uvedl Samsung.

"Poptávka po paměťových čipech se prudce snížila v důsledku makroekonomické situace a poklesu poptávky," uvedla společnost. "Výrazně snižujeme výrobu paměťových čipů," dodala. Rozsah snížení ale neupřesnila.

Amazon Web Services

Amazon bude vyrábět diamanty. Umožní mu to revoluci v cloudu

Společnost Amazon bude společně s divizí podniku De Beers vyrábět průmyslové diamanty. Největší internetový prodejce světa, který se angažuje také v oblasti cloudových služeb, sází na to, že drahokamy vyrobené na míru by mohly přinést revoluci v počítačových sítích, píše agentura Bloomberg. Na projektu bude pracovat společnost Element Six, divize De Beers, a Centrum pro kvantové sítě (Center for Quantum Networking) firmy Amazon Web Services (AWS), tedy cloudové divize internetového prodejce.

Přečíst článek

Vzhledem k tomu, že spotřebitelská poptávka po technologických zařízeních je kvůli rostoucí inflaci slabá, odběratelé polovodičů, včetně provozovatelů datových center a výrobců chytrých telefonů a osobních počítačů, upouštějí od nákupů nových čipů a spotřebovávají zásoby.

Analytici odhadují, že divize čipů utrpěla čtvrtletní ztrátu přes čtyři biliony wonů. Ceny paměťových čipů totiž klesly a hodnota jejích zásob se snížila. Šlo by o první čtvrtletní ztrátu čipové divize od prvního čtvrtletí roku 2009. Divize v lepších letech generuje Samsungu přibližně polovinu zisku.

Podrobné výsledky hospodaření včetně rozdělení na jednotlivé divize firma zveřejní koncem tohoto měsíce.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

čipy

Elektronika ještě zdraží, v průměru o inflaci. Zejména kvůli růstu cen čipů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme