Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Trápení Samsungu. Provozní zisk společnosti se meziročně propadl o 96 procent

Společnost Samsung
ČTK
 ČTK

Provozní zisk jihokorejské společnosti Samsung Electronics ve druhém čtvrtletí klesl o 96 procent oproti loňsku; na 600 miliard wonů, tedy zhruba deset miliard korun.

Reklama

Přetrvávající nadbytek čipů na trhu způsobuje velké ztráty v klíčovém segmentu jihokorejského technologického gigantu, a to i přes snížení dodávek. Výsledky v zásadě odpovídají odhadům analytiků. Samsung bývá považován za ukazatel spotřebitelské poptávky.

Společnost Refinitiv SmartEstimate dříve odhadla, že Samsung vykáže provozní zisk 555 miliard wonů. Pokud se předběžná data potvrdí, půjde o nejnižší čtvrtletní provozní zisk Samsungu od prvního čtvrtletí v roce 2009. Podrobné hospodářské výsledky společnost zveřejní 27. července.

Ještě loni v období dubna až června provozní zisk největšího světového výrobce paměťových čipů a chytrých telefonů činil 14,1 bilionu wonů, tehdy přibližně 262 miliard korun.

Objekt Sphere v Las Vegas se představil světu

Las Vegas osvítily miliony LED světel. Světu se na Den nezávislosti představil projekt Sphere

V Las Vegas byla při oslavách Dne nezávislosti představena nová monumentální atrakce. Předběžnou premiéru, při které město v poušti osvítilo 1,2 milionu LED světel, si odbyla více než sto metrů vysoká stavba nazvaná Sphere. Ta bude od konce září, kdy jí prvním koncertem pokřtí slavní irové U2, sloužit mimo jiné jako koncertní síň pro 18 600 diváků. Už nyní však stavba, považovaná za největší kulovitou strukturu na planetě, nabídla fascinující podívanou.

Přečíst článek

Pokles provozního zisku za druhé čtvrtletí je podobný tomu za první čtvrtletí, kdy činil 95 procent. Samsung tehdy i v důsledku nízké spotřebitelské poptávky po technologických zařízeních dosáhl provozního zisku ve výši 640 miliard wonů, tedy asi 10,2 miliardy korun.

Tržby Samsungu ve druhém čtvrtletí meziročně klesly o 22 procent na 60 bilionů wonů, tedy zhruba bilion korun.

Problémy s čipy

V lednu až březnu vykázala čipová divize Samsungu obrovskou ztrátu 4,58 bilionu wonů, protože ceny paměťových čipů dále klesaly a hodnota zásob se snižovala. Ve druhém čtvrtletí se však ztráty v oblasti paměťových čipů pravděpodobně snížily díky většímu prodeji čipů DRAM, které se používají v osobních počítačích, mobilních telefonech a serverech, uvedli analytici.

"Po oznámení konečných výsledků budou investoři hledat signály pro třetí čtvrtletí: jak velký vliv bude mít snížení výroby ve třetím čtvrtletí, případné oživení poptávky a zda produkty vyšší třídy DRAM a paměti s vysokou propustností (HBM) zlepší skladbu zisku," uvedl analytik Pak Kang-ho ze společnosti Daishin Securities.

Podle analytiků pokles výroby paměťových čipů, který začal v loňském roce, dosáhne svého dna ve třetím čtvrtletí, i když oživení může začít jen mírně.

V oblasti mobilních telefonů se očekává, že společnost Samsung představí své nejnovější skládací chytré telefony koncem tohoto měsíce v Soulu. Bude to o několik týdnů dříve než obvykle, což odborníci považují za snahu ovládnout trh s prémiovými telefony na delší dobu, než konkurenční společnost Apple uvede na trh svůj další iPhone.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Tržby OpenAI by v příštích 12 měsících mohly dosáhnout jedné miliardy dolarů

Umělá inteligence táhne. Tržby OpenAI jsou na cestě dosáhnout jedné miliardy dolarů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme