Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Na síť X se vracejí inzerenti. Příští rok můžeme vykázat zisk, uvedla generální ředitelka

Majitel společnosti X Elon Musk a generální ředitelka Linda Yaccarinová
ČTK
 ČTK

Sociální síť X by mohla na začátku příštího roku vykázat zisk. Na konferenci Vox Media's Code v Kalifornii to ve středu uvedla její nová generální ředitelka Linda Yaccarinová, která je ve funkci právě 100 dní. V posledních týdnech se na platformu, známou dříve jako Twitter, podle ní ve velkém vracejí inzerenti.

Reklama

Yaccarinová, kterou do čela firmy vybral její majitel miliardář Elon Musk, čelila otázkám, nakolik může v této roli jednat sama za sebe. Dostávala také otázky, jak se společnosti daří oslovovat inzerenty, které odrazovaly rychlé změny na platformě a Muskova kontroverzní osobnost.

„Rychlost změn a rozsah ambicí v X opravdu nikde jinde neexistuje,“ řekla Yaccarinová. Dodala, že za posledních 12 týdnů se na platformu vrátilo asi 1500 inzerentů a že je zpět 90 procent ze 100 nejlepších inzerentů společnosti.

Yaccarinová sice řekla, že společnost by mohla být v příštím roce zisková, X ale čelí také řadě soudních sporů. Žalující tvrdí, že firma nezaplatila nájemné za své kanceláře a že dluží miliony dolarů na odstupném tisícům propuštěných zaměstnanců.

Tvůrce ChatGPT míří do nejvyšší ligy. Prodej akcií by jej zařadil po bok SpaceX.

Tvůrce ChatGPT míří do nejvyšší ligy. Prodej akcií by jej hodnotou zařadil po bok SpaceX

Společnost OpenAI, tvůrce přelomového chatbota ChatGPT s umělou inteligencí, zvažuje prodej části akcií firmy spoluvlastněné Microsoftem. Případný prodej by ocenil startup na zhruba trojnásobek hodnoty, kterou měl na začátku roku, a udělal by z něj jeden z nejhodnotnějších startupů na světě, napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Sociální síť Threads prozatím zaostává za sítí X, které chtěla konkurovat

Musk vede nad Zuckerbergem. Threads propadají, méně uživatelů má už jen Tumblr

Sociální síti Threads pro zasílání krátkých zpráv v reálném čase, která patří do skupiny Meta Platforms, se nedaří přilákat nové uživatele tak, jak to dokázala při svém úspěšném červencovém debutu.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme