Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

sociální síť - informace o tématu

Donald Trump

Trump je na TikToku. Před lety chtěl aplikaci zakázat

Bývalý americký prezident Donald Trump si založil účet na TikToku. Během svého působení v prezidentském úřadu chtěl přitom prosadit zákaz této aplikace od čínské společnosti ByteDance ve USA, připomněl server Politico.

Přečíst článek
Elon Musk

Jste tu noví? Tak zaplaťte. Musk chce zpoplatnit přidávání příspěvků na síti X

Elon Musk chce přimět nové uživatele, aby za příspěvky na sociální síť X platili. Podle něj je to jediný způsob jak omezit aktivity automatizovaných účtů, které nespravují lidé, ale algoritmy.

Přečíst článek
Donald Trump

Karel Pučelík: Z prezidenta hokynářem. Trump prodá všechno, sociální síť i „vlastní“ Bibli

Patrně žádná prezidentská kampaň se v USA neodehrávala v takto bizarních kulisách jako ta letošní. Trumpovy snahy o získání peněz na umoření gigantické pokuty jsou toho důkazem. Třeba vstup jeho sociální sítě na burzu je sice prazvláštní, ale nejspíš mu alespoň trochu peněz přinese.

Přečíst článek
Elon Musk

Musk vstupuje do bitvy s OpenAI. Na své síti X spustí chatbota s umělou inteligencí

Sociální síť X příští týden spustí chatbota s umělou inteligencí (AI) Grok-1.5, kterého vytvořil start-up xAI. Na síti X to dnes oznámil její majitel, americký miliardář Elon Musk. Ten chce v oblasti AI konkurovat společnosti OpenAI, která spustila chatbota ChatGPT, a Googlu ze skupiny Alphabet.

Přečíst článek
Primární emise akcií ohodnotila firmu Reddit na zhruba 6,4 miliardy dolarů

Reddit vstupuje na burzu. Akcionáři v rámci IPO prodali 22 milionů akcií

Americká společnost Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, stanovila emisní cenu svých akcií na 34 dolarů za kus. To celý podnik ohodnocuje na zhruba 6,4 miliardy dolarů (téměř 148 miliard korun).

Přečíst článek
Bývalý americký ministr financí Steven Mnuchin

Bývalý americký ministr financí chce koupit TikTok. Je to skvělý podnik, uvedl

Bývalý americký ministr financí Steven Mnuchin dává dohromady tým investorů, s nimiž se pokusí koupit sociální síť TikTok. Řekl to ve vysílání televize CNBC, která se zaměřuje na finance. Mnuchin svůj plán předložil jen několik hodin poté, co americká Sněmovna reprezentantů přijala návrh, který by umožnil TikTok ve Spojených státech zakázat.

Přečíst článek
Počet aktivních uživatelů sociálních sítí loni překročil pět miliard

Na sociálních sítích ujíždí už více než pět miliard lidí, denně u displeje tráví hodiny

Počet aktivních uživatelů sociálních sítí loni překročil pět miliard lidí, což představuje 62,3 světové populace. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou zveřejnila společnost Meltwater spolu s agenturou We Are Social. Připojení k internetu má 5,53 miliardy lidí, uvádí zpráva. Typický uživatel internetu denně na síti stráví šest hodin a 40 minut.

Přečíst článek
Meta příští měsíc hodlá v Evropě spustit svou síť Threads, rivala sítě X

Využije Zuckerberg krize Elona Muska? Sociální síť Threads míří do Evropy

Americká internetová společnost Meta Platforms hodlá v prosinci spustit v Evropě svou sociální síť Threads, kterou se snaží konkurovat síti X. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký list The Wall Street Journal.

Přečíst článek
Elon Musk

Muskovi pochodují nervy. Firmy, které opustily jeho sociální sít, poslal „někam“

Elon Musk ve středu ve vášnivém rozhovoru firmám, které přestaly inzerovat na jeho sociální síti X kvůli antisemitskému obsahu, vzkázal, ať „jdou do p*dele“, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek
Elon Musk

To se nevyplatilo. Síť X může kvůli Muskovu protižidovskému příspěvku přijít až o 75 milionů dolarů

Sociální síť X může kvůli protižidovskému příspěvku, který zde sdílel její majitel Elon Musk, do konce roku přijít o příjmy z reklamy ve výši až 75 milionů dolarů (1,7 miliardy korun), napsal s odvoláním na interní dokumenty deník The New York Times.

Přečíst článek
Bílý dům obvinil Muska z šíření antisemitismu a lží kvůli příspěvku na X

A zase ten Musk. Bílý dům ho tentokrát nařkl ze šíření antisemitismu a lží

Bílý dům obvinil amerického miliardáře Elona Muska, že v jednom z příspěvků na své sociální síti X šíří antisemitismus a nenávist. Agentura AP zároveň napsala, že se ze sítě stahují inzerenti v obavách, že se jejich reklamy objeví po boku pronacistického obsahu a nenávistných projevů obecně.

Přečíst článek
Reklama

News box

Americký výrobce polovodičů onsemi rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Hodnota plánované investice je dvě miliardy dolarů, což je v aktuálním přepočtu 46,3 miliardy korun. Onsemi ještě bude jednat s českou vládou o balíčku investičních pobídek. Společnost původně zvažovala pro rozšíření výroby také své závody ve Spojených státech a v Koreji.

Novými ústavními soudci budou Jiří Přibáň a Tomáš Langášek, Senát to schválil. Langášek v tajné volbě získal podporu 61 z 66 hlasujících senátorů, Přibáň obdržel 50 hlasů.

Developerská společnost Finep prodá izraelskému investorovi AFI Europe 800 nájemních bytů. Pro AFI Finep postaví 300 nájemních bytů v projektu Nová Elektra v Praze 9 na Hloubětíně a dalších 500 bytů izraelské společnosti prodá v Praze 10 ve Strašnicích. Za obě transakce společnost AFI zaplatí zhruba dvě až tři miliardy korun. Obě společnosti současně předpokládají další spolupráci na nájemním bydlení i v jiných lokalitách.
Evropská komise (EK) navrhla roční rozpočet Evropské unie pro rok 2025 ve výši 199,7 miliard eur 💶 (pět bilionů korun). Nejvíce financí, celkem 53,8 miliard eur (1,3 bilionu korun) bude směřovat na společnou zemědělskou politiku, uvedla unijní exekutiva. Dalších 49,2 miliard eur (1,2 bilionu korun) je podle EK určeno na regionální rozvoj a podporu hospodářské, sociální a územní soudržnosti a rovněž na infrastrukturu podporující zelenou transformaci.
USA uvalily sankce na dvě osoby a sedm firem spojených s bosenskosrbským vůdcem Miloradem Dodikem a jeho rodinou, uvedlo v prohlášení americké ministerstvo financí. Proruský politik je podle Washingtonu využíval pro osobní obohacení.
Ruský soud zakázal české firmě innogy Energie a francouzské Engie vést arbitrážní řízení vůči ruské státní společnosti Gazprom mimo Rusko. S odvoláním na soudní dokumenty o tom informovala agentura Reuters. Společnost innogy nechtěla rozsudek komentovat.
Hostem karlovarského festivalu bude americký herec a režisér Viggo Mortensen. Umělec proslavený rolí Aragorna v epické sáze Petera Jacksona Pán prstenů na slavnostním zahájení 28. června převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Mortensen na úvod festivalu uvede snímek Až na konec světa, který napsal, režíroval a ztvárnil v něm hlavní roli.
Italský výrobce luxusních tenisek Golden Goose odkládá vstup na burzu. Firma v úterý uvedla, že kvůli politickým nepokojům v Evropě zatím od primární veřejné nabídky akcií (IPO) odstupuje. Právě nejistota spojená s výsledkem voleb do Evropského parlamentu (EP) a situací ve Francii značně rozkolísala evropské trhy, uvedl server CNBC. Číst více
Český start-up Adalid Sciences zaměřený na genovou terapii získal investici 💸 ve stovkách milionů korun od výrobce zdravotnických technologií BTL. Společnost, kterou založili vědci z Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR, bude pracovat na rozvoji metody, která může pomoci v léčbě dosud obtížně léčitelných nemocí a také ve vývoji očkovacích látek. Číst více

Ruský prezident Vladimir Putin a severokorejský vůdce Kim Čong-un v Pchjongjangu podepsali dohodu o strategickém partnerství. Informovala o tom ruská státní agentura TASS.

Reklama
Reklama
Doporučujeme