Reklama

Ethereum dokončilo aktualizaci softwaru. Spotřeba energie klesne 2000krát

Ethereum, ilustrační foto
Pixabay

Blockchain ethereum dokončil významnou aktualizaci softwaru, oznámil na Twitteru jeho tvůrce a spoluzakladatel Vitalik Buterin. Cílem aktualizace, označované anglickým slovem merge (spojení), je výrazně snížit spotřebu energie. Ta klesne o 99,95 procenta, uvedl Buterin.

Reklama

"A máme hotovo!" napsal Buterin. „Pro ekosystém etherea je to velká chvíle," dodal tento mladý Kanaďan ruského původu. Blockchain je decentralizovaná databáze, která zajišťuje transakce s příslušnou kryptoměnou.

Aktualizace změní způsob, jakým se provádějí transakce na blockchainu etherea a jak se vytvářejí takzvané tokeny, tedy jednotlivé digitální mince. Ty se v tomto případě nazývají ether a mezi kryptoměnami jsou co do objemu druhé nejrozšířenější po bitcoinech.

Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin už zase stojí víc než půl milionu

Bitcoin se odrazil k růstu. Už zase stojí přes půl milionu.

Přečíst článek

"Očekávali jsme, že i po aktualizaci bude ethereum nadále korelovat s bitcoinem. To se také stalo. Některé vlastnosti se nyní změnily, a co to udělá s hodnotou etherea se ukáže až časem," uvedl šéf společnosti 2bminer.com Jakub Hlavenka.

Cena etherea se po dokončení aktualizace příliš nezměnila. Nejprve vykazovala mírný růst, krátce po 13:00 středoevropského času se ale pohybovala kolem 1585 dolarů a za posledních 24 hodin vykazovala pokles o jedno procento. Zůstává přitom hluboko pod maximem z loňského listopadu, kdy vystoupila nad 4865 dolarů. Výrazně pod svými maximy jsou i další kryptoměny, včetně bitcoinu.

Reklama

Ne všechny důsledky jsou pozitivní

Ethereum tak nyní přechází ze systému „proof of work", ve kterém počítače náročné na energii ověřují transakce řešením složitých matematických úloh, k systému „proof of stake". V něm jednotlivci a firmy vystupují jako ověřovatelé a používají své ethery jako zástavu ve snaze získat nové tokeny.

Crypto.com Arena je multifunkční aréna v americkém městě Los Angeles.

Kryptoburzy touží po pozornosti. Investují miliardy do sportovního sponzoringu, nalákaly i Ronalda

Pro fanoušky profesionálního sportu a sportovních přenosů jsou v posledních měsících naléhavé reklamní vzkazy na téma kryptoprůmyslu téměř nepřehlédnutelné. Jména burz a blockchainových společností jsou součástí týmových dresů, reklam na stadionech a vábí z televizních reklam o poločase. Mluví o nich prominentní hráči v čele s Cristianem Ronaldem, kteří se těší z lukrativních smluv. Jen za posledních 18 měsíců Crypto.com a spol. do sportovního sponzoringu investovaly 2,4 miliardy dolarů, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

„Asi nejčastěji zmiňovaným benefitem tohoto kroku je snížení energetické náročnosti o neuvěřitelných 99,95 %, avšak důsledků bude podstatně více – a ne všechny jsou nutně pozitivní,“ uvedl Martin Kysela z portálu Trhy.cz. „V odborné komunitě je nejčastěji diskutovaným aspektem tohoto řešení potenciální snížení úrovně bezpečnosti celé sítě, a to s ohledem na odlišný mechanismus ověřování transakcí. Jedná se zatím spíše o hypotetický problém, ale někteří paranoidnější uživatelé jej vnímají velmi silně,“ míní.

Obecně se podle Kysely usuzuje, že „merge“ by měl mít na ethereum pozitivní vliv a jeho cena by tak měla růst. Zda se tak skutečně stane je však otázkou. „V uplynulých dnech jsme mohli sledovat růst i s následnou korekcí a lze se domnívat, že chystaný merge je z velké části do cenového vývoje již promítnutý. Mnohem zajímavější bude role centrálních bank a regulátorů, kteří stále intenzivněji do dění na kryptoměnových trzích promlouvají,“ dodal.

digitální nomád, práce z pláže

Kryptonomádi se usazují zpět ve velkých městech. Medvědí trh kočování nepřeje

Téměř tři čtvrtě roku medvědího trhu s digitálními měnami začíná doléhat na takzvané kryptonomády. Ti se místo práce z pláže či apartmánů pětihvězdičkových hotelů vracejí zpět do šedivých a rušných velkoměst, epicenter dění a byznysu.

Přečíst článek

 

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme