Reklama

Cíl Xiaomi předstihnout Apple má trhliny. Výrobce mobilů propustí tisíce lidí

Cíl Xiaomi předstihnout Apple má trhliny. Výrobce mobilů propustí tisíce lidí
Gabriele Luparello / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
 ČTK

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi propustí téměř deset procent zaměstnanců. Firma tak upřesnila informace hongkongského listu South China Morning Post (SCMP), který s odkazem na anonymní zdroje původně napsal, že propuštěno může být až 15 procent zaměstnanců. Informuje o tom dnes agentura Reuters.

Reklama

Podnik se tak připojuje k dlouhé řadě čínských technologických firem, které ruší pracovní místa kvůli dopadům pandemických opatření.

Firma už začala vyplácet kompenzace

Společnost Xiaomi koncem září podle hongkongského listu zaměstnávala 35 314 lidí. S rušením pozic už začala a dnes uvedla, že dotčení pracovníci obdrželi kompenzaci podle zákona. Místní čínská média a sociální sítě Weibo, Xiaohongshu a Maimai tento týden zaplavily zprávy o propouštění v Xiaomi.

Trh s hrami letos zřejmě vykáže první pokles od začátku éry chytrých telefonů.

Trh s mobilními hrami zřejmě vykáže pokles, poprvé v éře smartphonů

Trh s hrami pro mobilní zařízení v letošním roce zřejmě vykáže první pokles od začátku éry chytrých telefonů. Odvětví se nyní potýká s poklesem spotřebitelských výdajů, s růstem nákladů na reklamu a také s poklesem zájmu v souvislosti s koncem pandemie covidu-19.

Přečíst článek

V pevninské Číně pro Xiaomi pracuje přes 32 tisíc lidí. Propouštění by se tak dotklo tisíců z nich, přičemž někteří do firmy nastoupili teprve při masivním náboru, který začal loni v prosinci. SCMP cituje příspěvky dotčených zaměstnanců v místních médiích a na čínských sociálních sítích Weibo, Xiaohongshu a Maimai.

Firmě Xiaomi ve třetím čtvrtletí kvůli pandemickým opatřením a slabší poptávce klesly tržby o 9,7 procenta. Příjmy z chytrých telefonů, které tvoří zhruba 60 procent celkového prodeje, meziročně klesly o 11 procent, uvedla firma. Hongkongský list připomíná, že firma si dala ambiciózní cíl sesadit do roku 2024 z pozice jedničky na trhu se smartphony americkou společnost Apple.

Apple

Apple nechce přijít o evropský trh. Chystá obří ústupky Evropské unii

Začalo to jednotným nabíjecím kabelem USB-C, který Apple do svých zařízení začne instalovat nejpozději v roce 2024. A nyní se Apple odhodlal ještě k radikálnějšímu ústupku Evropské unii. Do svých zařízení vpustí alternativní obchody s aplikacemi, tvrdí agentura Bloomberg. 

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Čínský student hrající populární hru War of Worldcraft. Od 23. ledna 2023 ale hra kvůli sporům vývojářů přestala v Číně pro miliony lidí fungovat.

Miliony Číňanů přišly o World of Warcraft. Vzpomínky na mladí jedné generace v tahu, pláčou

Přečíst článek
Dobíjecího centrum pro elektromobily.

Prodeje elektromobilů loni překonaly milník, blíží se rok zvratu. Trh táhly Čína a Evropa

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme