Reklama

Ladislav Bartoníček končí v čele dozorčí rady. Nahradí ho Lubomír Král

Podíl PPF v operátorovi O2 překročil 90 procent. Investiční skupina přistoupí k vytěsnění drobných akcionářů.
ČTK
 ČTK

V čele dozorčí rady českého mobilního operátora O2 skončil její dosavadní předseda Ladislav Bartoníček. Skupina PPF, která je vlastníkem firmy, na jeho místo dosadila Lubomíra Krále, který je společně s Vladimírem Mlynářem členem představenstva skupiny PPF. Upozornil na to server Lupa.cz. Bartoníček, který je od roku 2007 minoritním akcionářem PPF, z rady odstoupil.

Reklama

Bartoníček byl v rámci PPF zodpovědný od roku 2018 za strategické řízení investic do telekomunikací, médií a biotechnologií. Byl tedy i u akvizic právě společností O2 a CETIN a vytěsňování minoritních akcionářů. Od března 2021 do letošního června byl také výkonným ředitelem PPF. Ve funkci ho letos nahradil Jiří Šmejc.

O2 má v Česku tříčlennou dozorčí radu. Vedle Krále v ní působí místopředseda Pavel Milec a členka Kateřina Márová. Tříčlenné je i představenstvo firmy, které z pozice předsedy vede Jindřich Fremuth. Dalšími členy jsou místopředseda Tomáš Kouřil a Václav Zakouřil.

Operátor v loni podle neúplných výsledků za tři čtvrtletí vykázal čistý zisk meziročně o 12,9 procenta na 4,89 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o 2,9 procenta na 30,08 miliardy korun. Hlavními zdroji růstu byly výnosy z O2 TV, mobilních dat, informačních a komunikačních technologií a růst výnosů na Slovensku. Vlastníkem O2 je investiční skupina PPF, která ovládá 100 procent firmy.

Jiří Šmejc, ředitel PPF

Nový šéf PPF Šmejc: Čínský Home Credit jsme nestihli prodat včas. Nyní budeme investovat hlavně v Evropě

Těžiště investic skupiny PPF by nyní mělo být v Evropě. PPF pokračuje v úplném opouštění ruského trhu, na trzích spotřebitelského financování v Asii chce hledat partnery, kteří by pro společné podniky získali finance k jejich dalšímu rozvoji. V Číně by chtěla tamní Home Credit postupně prodat. Uvedl to ředitel PPF Jiří Šmejc, který do čela skupiny nastoupil v červnu.

Přečíst článek

Margrethe Vestagerová, evropská komisařka pro hospodářskou soutěž

T-Mobile, O2 i CETIN se vyhnuly tučným pokutám. Bruselu přislíbily modernizaci sítí

Evropská komise (EK) oznámila, že přijala závazky, které čeští mobilní operátoři T-Mobile a O2 a provozovatel telekomunikační infrastruktury CETIN nabídli s cílem urovnat obvinění z omezování hospodářské soutěže. Podle agentury Reuters tak EK ukončila vyšetřování těchto podniků, kterým hrozily miliardové pokuty.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme