Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

PPF - informace o tématu

InPost

PPF Renáty Kellnerové bude vozit balíky v Polsku

Skupina PPF už vlastní víc než pětinu polské obměny české Zásilkovny ale mnohem větší.

Přečíst článek
Hokejová reprezantace České republiky se připravuje na světový šampionát

Chystá se na hokejové MS, ale loni provozovatel pražské O2 areny výrazně prohloubil ztrátu

Společnost Bestsport, která patří do impéria PPF a vlastní  pražskou O2 arenu a O2 universum, skončila loni třetí rok po sobě ve ztrátě. Ta činila 252 milionů korun, tedy meziročně o 220 milionů korun víc. Naopak tržby z prodeje a služeb společnost meziročně téměř zpětinásobila na 1,55 miliardy korun. Přesáhly o 77 procent předpandemické hodnoty z roku 2019. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Přečíst článek
PPF

Skupina PPF v pololetí vykázala čistý zisk přes 17 miliard, pomohl jí prodej filipínského Home Creditu

Skupina PPF vykázala v prvním pololetí letošního roku čistý zisk 709 milionů eur (17,4 miliardy korun) proti ztrátě 400 milionů eur (9,8 miliardy korun) ve stejném období loni. Aktiva skupiny PPF v prvním pololetí dosáhla 1,08 bilionu, v letošním roce tak stoupla o devět procent.

Přečíst článek
Vladimír Mlynář odchází z PPF

Vladimír Mlynář odchází z PPF

Vladimír Mlynář končí v PPF. Z funkce ředitele pro vnější vztahy odejde ke konci roku. Ke stejnému datu ukončí členství v představenstvu PPF, oznámila skupina na svém webu.

Přečíst článek
PPF prodá část Home Creditu Japoncům.

PPF dokončila prodej Home Creditu v Asii. Zinkasovala 15 miliard

Poskytovatel spotřebitelských úvěrů Home Credit Group z finanční divize skupiny PPF dokončil prodej svých aktiv v Indonésii a na Filipínách. Kupujícím je konsorcium dceřiných společností japonské Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) pod vedením thajské Krungsri Bank (Bank of Ayudhya PCL). PPF to uvedla na svém webu. Celková cena transakce činila podle dřívějších informací přibližně 615 milionů eur (v přepočtu asi 15 miliard korun).

Přečíst článek
TV Nova loni zvýšila zisk o šest procent na 1,1 miliardy korun

TV Nova loni zvýšila zisk na 1,1 miliardy, dařilo se streamovací službě Voyo

Televize Nova, která patří do skupiny PPF, loni zvýšila čistý zisk o šest procent na 1,11 miliardy korun. Tržby vzrostly o 15 procent na 7,07 miliardy korun. Největší část tržeb tvořily příjmy z vysílané reklamy, které stouply o 1,6 procenta na 4,43 miliardy korun.

Přečíst článek
Kellnerová s rodinou se stali stoprocentními vlastníky skupiny PPF

Bartoníček a Duvieusart prodali podíl v PPF. Kellnerovi jsou jediní vlastníci

Renáta Kellnerová s rodinou odkoupili minoritní podíly ostatních akcionářů skupiny PPF, Ladislava Bartoníčka a J.-P. Duvieusarta a stali se tak stoprocentními vlastníky skupiny PPF. Bartoníček i Duvieusart shodně vlastnili 0,535 procenta akcií skupiny.

Přečíst článek
PPF Biotech vloží aktiva dceřiné SCTbio do firmy eureKING

PPF má další cíl. Stát se lídrem v biotechnologiích

Společnost PPF Biotech uzavřela smlouvu o vložení aktiv dceřiné společnosti SCTbio do firmy eureKING, francouzské účelové akviziční společnosti (SPAC). Po dokončení transakce získá PPF Biotech menšinový podíl v eureKING. Bude se tak podílet na vytvoření nového evropského lídra v biotechnologické výrobě, jehož akcie budou obchodovány na burze cenných papírů Euronext v Paříži.

Přečíst článek
Jiří Šmejc, ředitel PPF

Šmejc: Úprk z Ruska PPF bolel, ale byl správný. Ztráty kompenzovala jiná teritoria

PPF pod vedením Jiřího Šmejce mění strategii, nový šéf skupiny chce přenést těžiště podnikání na tradiční trhy vyspělých zemí. Rychlý odchod z Ruska, který PPF stál miliardy, a postupné stažení z asijských trhů jsou toho důkazem.

Přečíst článek
Akvizice s účastí PPF. Polská InPost kupuje 30 procent v britské logistické firmě Menzies

Akvizice s účastí PPF. Polská InPost kupuje 30 procent v britské logistické firmě Menzies

Polská společnost InPost se dohodla na převzetí menšinového podílu v britské logistické firmě Menzies Distribution. Za 30procentní podíl zaplatí 49,3 milionu liber, v přepočtu 1,4 miliardy korun. Cílem akvizice je snaha o rychlou expanzi v regionu a uspokojení rostoucí poptávky spotřebitelů. Součástí transakce je i tříletá opce na odkup zbývajících 70 procent Menzies. V InPost vlastní podíl skupina PPF.

Přečíst článek
ProSiebenSat.1

Německá mediální skupina navázaná na PPF šetří. Zruší asi desetinu pracovních míst

Největší soukromá televizní skupina na německém trhu ProSiebenSat.1, jejímž druhým největším akcionářem je PPF Renáty Kellnerové, dostatečně nevydělává, musí stlačit náklady. Chystá se proto zrušit na 400 pracovních míst, což je asi desetina z celku.

Přečíst článek
Reklama

News box

Od počátku izraelské vojenské operace v Pásmu Gazy přišlo o život nejméně 17 700 lidí a 48 780 jich bylo zraněno. Uvedlo to podle agentury Reuters ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané palestinským hnutím Hamás. V oblasti nadále pokračují prudké boje.
V prostorách pražské Lucerny začala akce k uctění památky Karla Schwarzenberga s názvem Karel žije dál. Nabídne koncert, výstavu i filmové projekce. "Punková pocta" navazuje na smuteční obřad v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Netradiční rozloučení s politikem připravili přátelé a bývalý tým Schwarzenbergovy prezidentské kampaně
Protest skandinávských odborů proti automobilce Tesla se rozšířil i do Finska, napsal zpravodajský server CNBC. Americký výrobce elektrických vozů prohrál jeden ze dvou soudů ve Švédsku ohledně doručování nových registračních značek. Stávku švédských odborářů proti Tesle podporují jejich kolegové v Dánsku, Norsku a přidal se k ní i finský odborový svaz AKT. Ten začne dodávky vozů Tesla do Švédska blokovat 20. prosince.
Provozovatelé lanovek v rakouských alpských střediscích, kam jezdí za zimními sporty i mnoho lidí z Česka, se chystají na možné protesty ekologických aktivistů
Bývalý hejtman Moravskoslezského kraje zvolený za ANO Ivo Vondrák a jeho spolupracovníci z krajského zastupitelského klubu OK (Otevření a konstruktivní) zakládají nové hnutí OK (Osobnosti pro Kraj). Příští rok v krajských volbách budou kandidovat v koalici s hnutím STAN. Pro registraci hnutí potřebují nasbírat 1000 podpisů, proto nyní vytvořili petici za založení hnutí OK. 

Izraelská letadla dál bombardují Pásmo Gazy, na severu je hlášena střelba z tanků. Na jihu pokračují prudké boje mezi armádou a Hamásem, píše BBC.

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Slovenska o jeden stupeň na úroveň A- z dosavadní známky A. Změna ratingu je podle agentury reakcí na zhoršení stavu veřejných financí země v uplynulých měsících a Fitch negativně hodnotí také výrazný nárůst dluhu
Rozvoj dobíjecí infrastruktury pro elektromobily v Česku mírně zpomalil. Zatímco loni se otevřelo 634 nových dobíjecích stanic, letos je to zatím kolem 390. Celkově je tak v České republice 2313 stanic s 4313 dobíjecími body, což ji řadí v rámci EU na 13. místo. V hustotě dobíjecích stanic na počet elektromobilů je na tom ČR ovšem lépe. V Česku je v současné době registrováno 20 232 elektromobilů, letos jejich počet stoupl zatím asi o 6268.
Reklama
Reklama
Doporučujeme