Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

AI prostě táhne. Firma Nvidia je díky ní nejhodnotnější firmou světa

Akcie Nvidie mohou díky silnému růstu překonat tržní hodnotu Amazonu
ČTK
 ČTK

Americký výrobce čipů Nvidia se díky pokračujícímu růstu ceny svých akcií stal nejhodnotnější firmou na světě. Tržní hodnota podniku se dnes vyšplhala až na zhruba 3,3 bilionu dolarů (přes 76 bilionů korun), uvedla agentura Bloomberg. Společnost Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a v poslední době výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii.

Reklama

Od začátku letošního roku cena akcií firmy Nvidia vzrostla o více než 170 procent. Dnes Nvidia z hlediska tržní hodnoty předstihla softwarovou společnost Microsoft i technologickou firmu Apple, které se v poslední době přetahovaly o vedoucí pozici, píše agentura Bloomberg.

Analytik Daniel Ives ze společnosti Wedbush Securities předpověděl, že firmy Nvidia, Apple a Microsoft budou v průběhu následujícího roku soupeřit o to, která z nich v tržní hodnotě jako první překročí hranici čtyř bilionů dolarů. „Grafické čipy společnosti Nvidia jsou v podstatě novým zlatem či ropou v technologickém sektoru,“ prohlásil rovněž.

Společnost Nvidia minulý měsíc oznámila, že její čistý zisk se v prvním finančním čtvrtletí končícím v dubnu více než zesedminásobil na 14,88 miliardy dolarů z 2,04 miliardy dolarů před rokem.

Datové centrum, ilustrační smínek

CoreWeave přihazuje další miliardy do datacenter v Evropě. Těží z partnerství s Nvidií

Poskytovatel specializovaných cloudových služeb CoreWeave plánuje investovat v Evropě dalších 2,2 miliardy dolarů (téměř 50 miliard korun) k uspokojení rostoucí poptávky po infrastruktuře pro umělou inteligenci (AI). Celkové investice firmy v regionu se tak zvýší na 3,5 miliardy dolarů, píše agentura Reuters.

Přečíst článek

Reklama

Datové centrum Googlu v Nizozemsku

Bigtechy se tlačí do jihovýchodní Asie. Google v Malajsii investuje miliardy

Google investuje dvě miliardy dolarů (45,9 miliardy korun) do svého prvního datového centra a centra pro cloudové služby v Malajsii. Oznámená investice je zatím největší investicí Googlu v této zemi.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme