Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

CoreWeave přihazuje další miliardy do datacenter v Evropě. Těží z partnerství s Nvidií

Datové centrum, ilustrační smínek
iStock
 ČTK

Poskytovatel specializovaných cloudových služeb CoreWeave plánuje investovat v Evropě dalších 2,2 miliardy dolarů (téměř 50 miliard korun) k uspokojení rostoucí poptávky po infrastruktuře pro umělou inteligenci (AI). Celkové investice firmy v regionu se tak zvýší na 3,5 miliardy dolarů, píše agentura Reuters.

Reklama

Společnost, kterou podporuje výrobce čipů Nvidia, plánuje do konce roku 2025 vybudovat tři nová datová centra - v Norsku, Švédsku a ve Španělsku. Firma už teď má dvě datová centra v Británii.

CoreWeave těží z toho, že podniky rychle zavádějí technologii generativní AI. Společnost má přístup k většině pokročilých čipů Nvidia, kterých je nedostatek, což jí dává náskok před giganty, jako je Amazon Web Services (AWS), Azure ze skupiny Microsoft či Google Cloud.

Společnost CoreWeave v květnu uvedla, že získala půjčku 7,5 miliardy dolarů od investorů v čele se společnostmi Blackstone a Magnetar Capital, aby mohla rozšířit svoji infrastrukturu pro AI. Ve stejném měsíci byla firma při kole financování oceněna na 19 miliard dolarů.

V pondělí společnost CoreWeave podepsala sérii 12letých smluv s těžařem bitcoinů Core Scientific. V úterý agentura Bloomberg napsala, že CoreWeave učinila nabídku na převzetí Core Scientific za 5,75 dolaru za akcii.

Reklama

Akcie Nvidie mohou díky silnému růstu překonat tržní hodnotu Amazonu

Čipy jako zlatý důl. Tržby Nvidie vzrostly o fantastických 262 procent

Akcie amerického výrobce čipů Nvidia jsou za aktuálních tisíc dolarů příliš drahé, firma je rozdělí na desetiny. Výsledky firmy táhne obří rozvoj umělé inteligence.

Přečíst článek

Výrobu čipů ohrozí nedostatek vody

Polovodiče jsou základními stavebními kameny čipů, které najdeme v nejšpičkovější elektronice, v mobilech, letadlech, nových autech, ale také třeba v zubním kartáčku nebo moderní žárovce. Pro výrobu polovodičů je však zapotřebí hodně vody. A světová místa výroby jsou zrovna v oblastech, kde vody ubývá.

Přečíst článek

Apple spěchá s uvedením výkonnějších čipů. Chce stáhnout náskok rivalů v umělé inteligenci

Americký výrobce chytrých telefonů Apple bude brzy vyrábět čipy nové generace M4. Postupně jimi vybaví všechny počítače Mac, píše s odkazem na své zdroje agentura Bloomberg. Nové čipy budou mít lepší paměť a posílí funkci umělé inteligence (AI). Apple se tak podle Bloombergu snaží podpořit slabý prodej svých počítačů.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme