Reklama

Trinity Bank - informace o tématu

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

SAB Finance miliardáře Lapčíka vydělala rekordních 200 milionů. I díky posilující koruně

Společnost SAB Finance dosáhla v roce 2021 rekordních výsledků. Zisk před zdaněním a auditem se zvýšil o téměř 39 procent na 200 milionů korun. Výrazný nárůst ziskovosti zaznamenaly v rámci skupiny i česká Trinity Bank a FCM Bank na Maltě.

Přečíst článek
Jan Vančura, ředitel institucionálního bankovnictví v Trinity Bank

Levnější byty nečekejte. Přinesla by je jedině velká finanční krize, říká realitní odborník

Přečíst článek
Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Trinity Bank zvyšuje úroky na spoření. Nově nabízí zhodnocení 2,08 procenta ročně

Trinity Bank, stejně jako po minulém zasedání České národní banky, okamžitě reaguje na zvýšení úrokových sazeb ČNB a zvyšuje sazbu na spořicím účtu. Nově klientům vklady zhodnotí o 2,08 procenta ročně.

Přečíst článek
Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Lapčíkova Trinity Bank sází na spoření. Do září vydělala dvakrát víc než loni

Trinity Bank miliardáře Radomíra Lapčíka se daří. O spoření s nadprůměrnou sazbou 1,58 procenta ročně je mimořádný zájem. Zisk banky ke konci září činil 149 milionů korun, což je dvojnásobek loňského zisku před zdaněním za celý rok. 

Přečíst článek
Jiří Rusnok, guvernér ČNB

0,75 procenta. ČNB zvýšila sazby nejrazantněji za poslední čtvrtstoletí

Bankovní rada České národní banky výrazně zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Ekonomové čekali zvýšení sazby o 0,5 procentního bodu.

Přečíst článek
Svatý Václav, dvacetikoruna, česká koruna, Praha

Kvůli cenám energií může být inflace dlouhodobý jev, říká bankéř Růžička

Repo sazba České národní banky by podle očekávání trhů měla vystoupat z aktuálních 0,75 procenta na 2,5 procenta. „Dostat bychom se tam mohli zhruba za osm měsíců, tedy koncem května,” uvádí šéf Treasury Trinity Bank Karel Růžička.

Přečíst článek
Zelené peníze

České banky kvůli ESG mění strategie i týmy

V zavádění manažerských bonusů pro plnění kritérií ESG jsou české banky zatím pozadu oproti Evropě.

Přečíst článek
peníze, ilustrační foto

Trinity Bank zvedá sazby nad jedno procento

Banka uročí sazbou 1,08 procenta vklady do sto tisíc korun.

Přečíst článek
Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Trinity Bank slaví čtvrtstoletí. Klienty odmění vyšší úrokovou sazbou u spoření

Trinity Bank slaví letos v srpnu dvacet pět let svého působení na trhu. Jako narozeninový bonus odmění nové i stávající klienty vyšší úrokovou sazbou na spořicích účtech.

Přečíst článek
Karel Růžička, ředitel Treasury v Trinity Bank

Růžička: Koruna kvůli sazbám posílí, ale ne skokově. Firmy to zvládnou

Koruna bude v důsledku růstu sazeb České národní banky nadále posilovat. Firmy silnější korunu zvládnou. Ale kurz 24 korun za euro by mohl být problém, říká šéf Treasury Trinity Bank Karel Růžička.

Přečíst článek
Karel Růžička, ředitel Treasury v Trinity Bank

Růžička: ECB věří, že inflace je jen dočasná

Evropská centrální banka se rozhodla podporovat ekonomiku eurózony déle, než plánovala. „Bankéři se bojí více dopadů toho, kdy by od rozvolněné měnové politiky ustoupili příliš brzy,” říká šéf Treasury Trinity Bank Karel Růžička.

Přečíst článek
Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Zisk Trinity Bank letos překročí 100 milionů korun

Trinity Bank, která patří mezi menší české bankovní domy, očekává za první pololetí zisk před zdaněním zhruba 70 milionů korun. Celoroční výsledek by měl překonat 100 milionů korun. Uvedl to zakladatel banky Radomír Lapčík. Za celý loňský rok banka vykázala zisk před zdaněním 75,4 milionu korun a po zdanění zhruba 61 milionů. Oficiální výsledky za pololetí banka zveřejní v červenci.

Přečíst článek
Reklama

News box

Komunální 🗳️🗳️🗳️ volby v Praze vyhrála Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Voleb se zúčastnilo 43,91 procenta voličů.
V sobotu testy v Česku potvrdily 564 případů koronaviru 😷 , o čtvrtinu víc než o týden dřív. Testovaných přitom ubylo, stejně jako podezření na opakovanou nákazu. V nemocnicích 🏥 se sílící šíření nákazy neprojevuje, 774 hospitalizovaných s covidem-19 a 24 z nich ve vážném stavuj je prakticky stejně jako před týdnem. 
Český statistický úřad spočítal všechny hlasy 📄 ve víkendových volbách. "Voliči rozhodli o složení 6 383 zastupitelstev obcí a městských částí či obvodů. Zvolili také tři senátory. O celkem 61 796 zastupitelských mandátů usilovalo 195 214 kandidátů. Volební účast dosáhla 46,07 %, při komunálních volbách v roce 2018 přitom ve volbách odevzdalo své hlasy 47,34 % voličů," uvedl za ČSÚ Jan Cieslar.
Zájem o kamna na elektřinu ⚡ a tuhá paliva 🔥 se zvýšil meziročně o 60 procent. Výrazně vyšší je také poptávka po tuhých palivech, jako jsou brikety či pelety do kamen. Se zvýšeným zájmem a blížícím se začátkem topné sezony ceny kamen a krbů rostou, průměrná cena v září oproti červnu vzrostla o 68 procent. Vyplývá to z dat on-line tržiště Biano.
Japonská společnost Mazda Motor jedná o ukončení výroby svých vozidel 🚗 ve společném podniku ve Vladivostoku na východě Ruska. Informoval o tom japonský list Nikkei. Automobilka loni v Rusku prodala 30 tisíc vozů. V březnu firma uvedla, že vývoz dílů do závodu bude ukončen  a výroba ustane, až dojdou zásoby.
Akciové společnosti Alibona, která konzervuje ovoce 🍒 a zeleninu 🍅 , loni vzrostly tržby o šest milionů korun na 159 milionů korun. Zisk firmy z Litovle na Olomoucku se ve stejném období hlavně kvůli vyšším nákladům na výrobu snížil z 662 tisíc korun v roce 2020 na 47 tisíc korun. 
Komunální volby v Praze vyhrála 🥇 Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo 🥈 ANO se 14 mandáty. Třetí 🥉 Piráti budou mít 13 zastupitelů. 
Řadu úsporných opatření kvůli zdražování energií ⚡ zavádějí památky, divadla i galerie v Ústeckém kraji. Zástupci kulturních zařízení uvedli, že chtějí ušetřit snížením teploty 🌡 , méně svítí  💡 a některé instituce zvyšují vstupné 💰.
Nejvyšší volební účast 💪 v letošním prvním kole senátních voleb byla ve volebním obvodu Jihlava, kde svůj mandát obhajuje předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). K volebním urnám tam dorazilo 48,9 procenta voličů. Naopak nejnižší účast byla v obvodu Most, kde svůj hlas odevzdalo 32,7 procenta voličů. V jednom z okrsků ve Slezské Ostravě nedorazil žádný volič 👎 .
Reklama
Reklama
Doporučujeme