Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Trinity Bank - informace o tématu

Trinity Bank, Radomír Lapčík

Trinity Bank nově úročí vklady bezkonkurenční sazbou 6,28 procenta

Trinity Bank nově nabízí spořicí účet s úrokovou sazbou 6,28 procenta ročně, která je podle sdělení banky nejvyšší na trhu. To potvrzuje i nezávislé srovnání spořicích účtů provedené Newstreamem.

Přečíst článek

Marek Mora: Jih Evropy příští rok překvapí rychlým snížením zadlužení. Česku naopak poroste

Přečíst článek
TBGF Fond hlásí miliardu korun v objemu spravovaného majetku

Fond TBGF roste, aniž by se pouštěl do velkého rizika. Spravuje už miliardu korun

Fond kvalifikovaných investorů TBGF pokořil metu jedné miliardy korun investičních prostředků ve své správě. Děje se tak po třech letech od jeho založení. „Fond cílí v roce 2023 zhodnocení ve výši sedm procent,“ uvedl jeho manažer Karel Růžička.

Přečíst článek
Karel Růžička z fondu TBGF

Karel Růžička z fondu TBGF: Chceme podporovat české firmy, to se zúročí všem

Investovat v dobách vysoké inflace je těžký sport. O to zajímavější jsou fondy, které dokážou růst, aniž by se pouštěly do větších rizik. Mezi ně patří také fond kvalifikovaných investorů TBGF, který letos cílí na zhodnocení okolo sedmi procent. „Fond je výnosnější alternativa ke spořícím účtům, na nichž začnou úroky v horizontu měsíců klesat,“ vysvětluje portfolio manažer fondu Karel Růžička.

Přečíst článek
Trinity Bank (ilustrační foto)

Trinity Bank hlásí v pololetí nárůst zisku, bilanční sumy, úvěrů i klientů

Tuzemská Trinity Bank vykázala v prvním pololetí zisk před zdaněním 427 milionů korun. Jde o meziroční nárůst o 37 procent, uvedla banka ve své zprávě. Počet jejích klientů přesáhl 121 tisíc.

Přečíst článek
Radomír Lapčík

Akcionáře devizové SAB čekají tučné dividendy

Společnost SAB Finance, český nebankovní lídr trhu devizových obchodů, plánuje navýšit vlastní kapitál o půl miliardy korun. Za kapitál získaný emisí nových akcií nakoupí akcie Trinity Bank. Jen bankovní dividendy by do zisku SAB Finance mohly přinést minimálně 50 milionů korun ročně.

Přečíst článek
Jan Vančura z Trinity Bank

Jan Vančura z Trinity Bank: Inflace znehodnocuje majetek obcí. Řešení existuje

Nejen finanční ředitelé ve firmách, ale už i ekonomové, starostové a primátoři obcí a měst řeší, jak zabránit inflačnímu znehodnocování majetku. A stojí před rozhodnutím, jak s penězi třeba i krátkodobě naložit, aby snížili dopady dvouciferné inflace na prostředky obce. „Zjednodušeně řečeno, trh se proměnil od pasivního přístupu, kdy volné finanční prostředky ležely na účtech, k aktivním krokům, které eliminují ztrátu hodnoty volných finančních prostředků,“ komentuje změny na trhu depozitního institucionální bankovnictví v rozhovoru pro newstream.cz Jan Vančura z Trinity Bank.

Přečíst článek
ČNB

Karel Růžička: Co čekat od červnového zasedání ČNB? Zvýšení sazeb to nebude

Důvody pro zvýšení sazeb ČNB jsou nyní slabší než při posledním zasedání. Dá se proto nyní očekávat, že k růstu sazeb na červnovém zasedání ČNB nedojde a vysoce pravděpodobně tak bude sedm procent maximem repo sazby, píše ve svém komentáři Karel Růžička ředitel úseku Treasury Trinity Bank.

Přečíst článek
Natáčení podcastu s Jiřím Vančurou.

Bankéř Jiří Vančura: Financování výstavby bytů v eurech už není pro developery tak atraktivní

Zpoždění. To je hlavní slovo, které vystihuje dění na trhu výstavby bydlení. Klienti jsou „zpoždění“ ve svém rozhodování, přístup k financování nákupu nemovitostí je značně ztížen. Přesněji řečeno, získat hypotéku je nyní téměř nemožné. A dokonce i lidé, kteří mají hotovost, nyní přemýšlejí, jakým směrem se trh vydá.

Přečíst článek
Jiří Vančura, šéf korporátního financování v Trinity Bank

Do financování výstavby chceme dávat čím dál víc peněz, říká Vančura z Trinity Bank

Trinity Bank má v současnosti rozpůjčováno přibližně šestnáct miliard korun na financování výstavby. A chce každým rokem růst o několik miliard. „V dlouhodobém plánu máme růst o tři miliardy korun ročně,“ říká Jiří Vančura, šéf nemovitostního financování Trinity Bank.

Přečíst článek
Ivan Šramko, bývalý guvernér Slovenské národní banky a člen dozorčí rady Trinity Bank

Exguvernér slovenské centrální banky Šramko: Představa, že by nějaká země EU zbankrotovala, je již nereálná

V Evropské unii (EU) platí rozpočtová pravidla i krizové mechanismy, které mají zabránit katastrofickým scénářům ve vývoji veřejných financí členských zemí. Proto představa, že by nějaká země EU mohla zbankrotovat, je již nereálná, říká v rozhovoru pro Newstream exguvernér slovenské centrální banky Ivan Šramko, který působí i jako člen dozorčí rady Trinity Bank.

Přečíst článek
Dopravní zácpy v Praze jsou dílem příčinou nedostupného bydlení v metropoli

Jiří Vančura: Zmírnění jednoho ukazatele rezidenčnímu trhu nepomůže

Česká národní banka (ČNB) od července 2023 zmírní jedno z pravidel pro poskytování hypoték. Jmenovitě jde o limit výše splátek k čistému měsíčnímu příjmu, tzv. ukazatel DSTI. Samotné „změkčení“ jednoho z parametrů pro žadatele o hypotéky trhu však nejspíše výrazněji nepomůže, přestože jde o zásadní parametr, který mnohým blokoval šanci na získání hypotéky, míní šéf nemovitostního financování Trinity Bank Jiří Vančura.

Přečíst článek
Reklama

News box

Strakonická textilní firma Moira 👕 letos čeká obrat 135 milionů korun, meziročně je to asi o deset milionů víc. Zisk jí ale klesne, kvůli vyšším nákladům. Firma dodává funkční prádlo mimo jiné izraelské i ukrajinské armádě. 
Celková ekonomická nálada podnikatelů a spotřebitelů na Slovensku se v listopadu dostala na nejvyšší 🔝 úroveň od letošního jara a byla také lepší než před rokem. Vyplývá to z údajů slovenského statistického úřadu. Také v České republice důvěra v ekonomiku stoupla.
Sokolovská uhelná v roce 2024 zdraží teplo, které vyrábí v kombinátu ve Vřesové a v elektrárně Tisová. Cenový nárůst 📈 by měl být 20 až 25 procent. Společnost krok zdůvodnila hlavně cenami emisních povolenek, které aktuálně podle ní tvoří víc než 50 procent nákladů na výrobu tepla. Sokolovská uhelná je největší výrobce tepla v Karlovarském kraji a zásobuje Karlovy Vary a okolí, Sokolov, Nové Sedlo, Chodov, ale i Bukovany, Citice nebo Březovou. Číst více
Český miliardář Daniel Křetínský tlačí na zadlužený francouzský maloobchodní řetězec 🛒 Casino, který plánuje převzít, aby se zbavil největších poboček. Píše o tom s odkazem na své tři zdroje deník Financial Times (FT). Podle listu se Křetínský svěřil před několika měsíci zakladateli společnosti Jeanu-Charlesi Naourimu s obavami ohledně možného zachování celé sítě obchodů. Číst více
Měsíc před svými stými narozeninami zemřel americký miliardář a Charlie Munger, který byl pravou rukou jednoho z nejznámějších investorů Warrena Buffetta a stál u budování jeho finančního impéria. Podle agentury AP o jeho smrti v prohlášení informovala investiční společnosti Berkshire Hathaway, v níž byl Munger místopředsedou představenstva. Číst více
Hamás pozval amerického miliardáře Elona Muska na návštěvu palestinského Pásma Gazy, aby se přesvědčil o rozsahu zkázy způsobené izraelským bombardováním, píše Reuters. Musk v pondělí navštívil Izrael, kde se setkal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Ten ho zavedl i do jednoho z kibuců, jež se 7. října v izraelském pohraničí staly terčem útoku ozbrojenců z Hamásu.
Očekávaná polská vláda plánuje rychlejší odklon země od uhlí a podporu 🍃zelených zdrojů energie 🌬. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to uvedla Paulina Hennigová-Klosková, s níž se počítá na post ministra životního prostředí. Zprávy médií, že se stane příští šéfkou resortu, odmítla Hennigová-Klosková komentovat.
Reklama
Reklama
Doporučujeme