Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Moneta Money Bank - informace o tématu

Moneta Money Bank

Čistý zisk Monety meziročně klesl o 3,7 procenta na čtyři miliardy

Čistý zisk Monety Money Bank za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně klesl o 3,7 procenta na čtyři miliardy korun. Provozní výnosy dosáhly 9,1 miliardy korun, meziročně se téměř nezměnily. Na podobné úrovni zůstaly i provozní náklady, také letos do září činily 4,2 miliardy korun.

Přečíst článek

Zisk české Raiffeisenbank v prvním kvartálu propadl. Růst úvěrů a vkladů nepomohl

Přečíst článek
Moneta Money Bank vyplatí na dividendách 4,1 miliardy korun

Moneta vyplatí na dividendách 4,1 miliardy korun

Moneta Money Bank vyplatí akcionářům na dividendách 4,1 miliardy korun z loňského čistého zisku 4,7 miliardy korun. Zbylé peníze převede banka na účet nerozděleného zisku z předchozích let. V úterý to schválila valná hromada banky. Dividenda bude činit osm korun na akcii. Uvedla to mluvčí banky Zuzana Filipová.

Přečíst článek
Generální ředitel developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický odchází z dozorčí rady Moneta Money Bank.

Tomáš Pardubický odchází z Monety, v dozorčí radě banky působil šest let

Generální ředitel developerské skupiny Finep Holding Tomáš Pardubický (48) se rozhodl odstoupit z dozorčí rady bankovního domu Moneta Money Bank. Rezignaci s účinností ke 24. dubnu již dozorčí rada přijala. O obsazení uvolněného místa rozhodne valná hromada svolaná na 25. dubna.

Přečíst článek
Burzovní palác

Lukáš Kovanda: Pražská burza patří k nejvýkonnějším na světě. Víme proč

Pražská burza letos válcuje ostatní, málokde jinde ve světě lidé na akciích bohatnou tolik jako v Praze. Proč tomu tak je? Odpovídá ekonom Lukáš Kovanda.

Přečíst článek

Týden tradera: Nebývalý tržní optimismus přetrvává

Solidní čísla z americké ekonomiky udržují burzy na nejvyšších úrovních za poslední měsíce, do výprodejů se trhům zatím příliš nechce. Není divu, zveřejněné makroekonomické údaje potvrzují růstový trend v americké ekonomice, což posiluje optimismus, a to i přes stále více inverzní výnosovou křivku. Můžeme se navíc důvodně obávat, že se inflace opět pomalu vrací. Americký index S&P 500 se přesto stále drží nad 4100 body a rovněž index volatility VIX zatím nepůsobí, že by se k nám blížila výraznější korekce.

Přečíst článek
Fio banka

Moneta Money Bank i Fio banka mají výrazný nárůst zisku. Pomohly vyšší úrokové sazby

Moneta Money Bank i Fio banka zveřejnily výsledky za loňský rok. Obě hlásí výrazný nárůst zisku v desítkách procent, vyplývá z jejich oznámení. Důvodem jsou vyšší úrokové sazby.

Přečíst článek
Sídliště, panelové domy

Hypotéku lze splácet třemi způsoby. I levněji než tradičně anuitně

Hypotéku můžete splácet různým způsobem. Tím nejčastějším je anuitní varianta. Existují ale ještě minimálně dva způsoby, o kterých se toho příliš mezi lidmi neví. Vyplatí se však jen vybraným skupinám lidí a jen v určitých situacích. Banky nejvíce vydělají na tom nejčastějším způsobu.

Přečíst článek
Burza cenných papírů Praha

České akcie se loni držely mimo zájem investorů

Na pražské burze se loni zobchodovaly akcie za 166 miliard korun, šestina toho, co před 15 lety. Hodnota indexu PX, hlavního indexu burzy, loni podle analytiků meziročně klesla o 15,7 procenta. Hodnota indexu PX-TR, do jehož výkonnosti je započítán dividendový výnos, se snížila o 9,1 procenta, uvedla burza.

Přečíst článek
Pobočka Moneta Money Bank

Finančníci z J&T budou brzy vlastnit přes 10 procent Monety. A přikupovat akcie mohou směle dál

Fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments získal od České národní banky souhlas k nabytí 19,99 procenta v Moneta Money Bank. Brzy jeho podíl v bance převýší deset procent.

Přečíst článek
Pobočka Moneta Money Bank, ilustrační foto

Monetě vzrostl zisk o desítky procent. Díky vysokým úrokovým sazbám, přiznala banka

Moneta Money Bank měla na konci třetího čtvrtletí 1,5 milionu klientů. Největším akcionářem je PPF. Patří mezi finanční domy, kterým hrozí daň z mimořádných zisků.

Přečíst článek
Pobočka Moneta Money Bank

Uhlobaron Tykač už vlastní desetinu akcií Monety

Kyperská firma Manecomte miliardáře Pavla Tykače navýšila podíl v Monetě Money Bank nad deset procent. Jde o investici bez snahy mít podíl na řízení banky, uvedl k transakci miliardářův mluvčí Jan Chudomel. Manecomte získala letos na jaře od České národní banky souhlas k nabytí takzvané kvalifikované účasti, tedy zvýšení podílu v Monetě nad deset procent až do 20 procent.

Přečíst článek
Reklama

News box

Německá ✈️ letecká společnost Lufthansa požádala Evropskou komisi, aby jí schválila převzetí kontrolního menšinového podílu v italské společnosti ITA Airways. Lufthansa má v rámci navýšení kapitálu získat 41procentní podíl v aerolinkách ITA za 325 milionů eur (7,9 miliardy korun).
Akcie na pražské burze v letošním roce rostou, index PX od ledna do konce listopadu 📈 stoupl o 1️⃣5️⃣,6️⃣ procenta na 1389,2 bodu. Nejvíce od počátku roku posílily akcie ČEZ. Naopak nejvíce oslabily akcie Pilulky. V listopadu burza zisky dále zvýšila. ČTK to dnes řekl makléř Wood & Company Vladimír Vávra.
Zdravotníci v nemocnicích zřejmě  budou moci mít čtyřiadvacetihodinové služby. Přestane platit nedávno přijaté ustanovení o další dobrovolné přesčasové práci, které vyvolalo protesty lékařů. 
Správa železnic (SŽ) 🤝 podepsala s odbory kolektivní smlouvu na příští rok. Se zástupci všech devíti odborových centrál se generální ředitel Jiří Svoboda dohodl na růstu tarifních mezd o 4,2 procenta a zachování dosavadních benefitů. Do konce roku by také měli zaměstnanci dostat mimořádnou odměnu.
Vlašimskému výrobci munice Sellier & Bellot loni 📈 stouply celkové tržby na 7️⃣,1️⃣ miliardy korun z předloňských 5,8 miliardy korun. Tržby za střelivo vzrostly na 5,9 miliardy korun ze 4,8 miliardy korun. Čistý zisk přesáhl jednu miliardu korun. 
Maďarsko  nepodpoří žádný návrh týkající se zahájení rozhovorů s Ukrajinou o jejím vstupu do Evropské unie, řekl dnes Gergely Gulyás, šéf kanceláře maďarského národněkonzervativního premiéra Viktora Orbána. Je to podle něj „naprosto předčasný návrh“. 
Na jednání s nespokojenými lékaři podle premiéra Petra Fialy (ODS) byla nalezena  shoda, nabídl jim pro příští rok 9️⃣,8️⃣ miliardy korun z veřejného zdravotního pojištění na nárůst odměňování. Půjde o dodatek k úhradové vyhlášce, aby byl závazný pro státní i krajské, městské či soukromé nemocnice, řekl Fiala po jednání. 
Evropská komise podezírá skupinu výrobců startovacích baterií pro 🚗 automobily, obchodní organizaci Eurobat a jejího poskytovatele služeb Kellen. Podle EK porušovali antimonopolní zákony, protože uzavřeli kartel a pak se domlouvali na cenách baterií.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)  povolil státní firmě ČEPS nákup provozovatele plynovodů NET4GAS. Informoval o tom v tiskové zprávě. Akvizici, která nemá přesáhnout pět miliard korun, v září schválila vláda.  Číst více
Slovensko se musí připravovat na období po skončení války na Ukrajině a na standardizaci 🤝 slovensko-ruských vztahů, uvedl dnes slovenský premiér Robert Fico při jednání s velvyslanci Spojených států a Ruska. Fico kritizuje protiruské sankce a jeho nová vláda zastavila vojenskou pomoc ze státních zásob určenou Ukrajině bránící se ruské vojenské invazi. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme