Reklama

Architektura a design. Trendy a inspirace od nejlepších architektů

Poslechněte si, jak bude vypadat trh s bydlením v roce 2023

Poslechněte si speciální epizodu podcastu Realitní Club, ve které vám moderátoři Petra Jansová a Dalibor Martínek představí nejnovější počin Newstreamu - tištěný magazín Realitní Club. Časopis bude vycházet dvakrát ročně. Jeho první číslo má titulek Změna hry. Trh s bydlením se totiž přetáčí, dekáda růstu se mění v novou výzvu.

Přečíst článek

Tommaso Pezzato: Vlastníci luxury brandů i prodejci vepřového. To jsou majitelé vinařství v Bordeaux

Přečíst článek
Martin Wichterle, podnikatel

No name výroba v Číně už nikoho moc nezajímá, říká podnikatel Wichterle

Přečíst článek
Pohled z náměstí Svobody na budovu Národní univerzity V.N. Karazina Charkov.

Až válka skončí. Nový Charkov bude mít moderní a zelenou infrastrukturu, plánuje Norman Foster

Z Charkova, který se nachází blízko hranic s Ruskem, jen od února zmizela zhruba čtvrtina budov. "Obnovení Ukrajiny bychom měli plánovat už teď," nechal se slyšet světoznámý architekt Norman Foster. "Není to efektivní," kontroval mu ukrajinský protějšek.

Přečíst článek
Le Monde Headquarters v Paříži navrhlo studio Snøhetta.

O Prahu je zájem. Do soutěže o podobu Vítězného náměstí se přihlásila velká zahraniční studia

Architektonická soutěž, z níž má vzejít návrh na Vítězné náměstí na Praze 6, vyvolala zájem hned několika multidisciplinárních týmů. Do užšího výběru se dostala architektonická studia jako MVRDV, Snøhetta nebo Office for Metropolitan Architecture (OMA), ale i pět oceňovaných českých kanceláří.

Přečíst článek
Jan Kasl

PODCAST Realitní Club: Nejvíc mi na pražském územním plánu vadí, že má na sobě čtverečkovanou síť, říká architekt Jan Kasl

Znáte ty čtverečkované sešity, říká v novém podcastu Realitní Club Jan Kasl, architekt a bývalý primátor Prahy. Nový územní plán, který se již deset let tvoří, podle něj přesně tak vypadá. „Čtvereček na územním plánu, to je sto krát sto metrů. V tom čtverečku je zanesená průměrná výška budov, které se tam mohou stavět,“ říká.

Přečíst článek
Vlado Milunić, architekt a spoluautor Tančícího domu v Praze

Zemřel architekt Vlado Milunić, spoluautor Tančícího domu

Odešla legenda české architektury. Ve věku 81 let zemřel český architekt chorvatského původu Vlado Milunić. Praze dal jeden z jejích symbolů. Tančící dům.

Přečíst článek
Funkcionalistická Osada Baba projde proměnou.

Reportáž: Projektovali ji ti nejznámější a bydlela v ní pražská smetánka. Nyní pražská Baba projde modernizací

Světově unikátní urbanistický celek, Osada Baba, projde proměnou. Koncepční studie má modernizovat a proměnit veřejný prostor a infrastrukturu.

Přečíst článek
Vila Viktora Beneše Na Hřebenkách

Hrozilo jí zbourání, teď má vila nového majitele. Praha 5 kvůli ní uvažuje o rozšíření památkové zóny

Vila stavitele Viktora Beneše, která stojí na pražských Hřebenkách a hrozila jí demolice, má nového majitele. Koupila ji investiční skupina Rockaway Capital. Cenu transakce, na kterou upozornil server Seznam Zprávy, nechtěla žádná ze stran komentovat. Tahanice kolem budoucnosti vily nicméně vyvolaly možné snahy o rozšíření památkové zóny na Praze 5.

Přečíst článek
Dres Michaela Jordana

Příliš excentrický. Michael Jordan nemůže prodat svou dům. Dal do něj moc ze sebe

Dělej, co umíš. Do ostatního nefušuj. Tak tím se při zařizování svého illinoiského sídla určitě neřídila bývalá basketbalová legenda, když nejen do interiéru domu dala příliš mnoho ze sebe. A právě kvůli tomu je dům za stovky milionů korun v podstatě neprodejný. Michael Jordan se ho snaží udat už deset let.

Přečíst článek

Býval tu kostel. Díky rekonstrukci získal prostor dokonalou akustiku

Poslední bohoslužba se v kostele svaté Anny v Českých Budějovicích konala v 70. letech. Od roku 1988 se tam konají koncerty. Sál ale kvůli špatné akustice a vzduchotechnice prošel kompletní proměnou za 38 milionů korun.

Přečíst článek
edna z nejmenších kulturních památek na území České republiky, bývalá trafika v Žatci na Lounsku, je po roce opravená.

REPORTÁŽ: Nejmenší česká kulturní památka je v Žatci. Prvorepubliková trafika prošla kompletní rekonstrukcí

Jedna z nejmenších kulturních památek na území České republiky, bývalá trafika v Žatci na Lounsku, je po roce opravená. Rekonstrukce vyšla asi na 800 tisíc korun, původní odhad byl zhruba poloviční.

Přečíst článek
Rezidenční projekt Green - Michalovice

DRFG postaví u Mladé Boleslavi bytový komplex se stovkou apartmánů

V blízkosti golfového hřiště v Mladé Boleslavi v Michalovicích začala investiční skupina DRFG stavět nový bytový komplex. Do roku 2024 by zde měla vzniknout více jak stovka bytů od malometrážních až po velké apartmány. Projekt Green s celkovou rozlohou pozemku 11 tisíc metrů čtverečních má tržní hodnotu 634,6 milionů korun, uvedla pro newstream.cz mluvčí DRFG Monika Brichtová.

Přečíst článek
Reklama

News box

Americká automobilka Ford Motor 🚘 svolává po celém světě ke kontrole 462 tisíc aut kvůli možné poruše zadní kamery. Automobilka má podle svého sdělení hlášení o 17 drobných nehodách souvisejících s touto závadou, nikdo se při nich ale nezranil. Informovala o tom agentura Reuters.
Cena zlata v amerických dolarech 💲 vzrostla od listopadu loňského roku z 1630 dolarů na dnešních 1932 dolarů (42 388 korun), což je nárůst o více než 18 procent. Pro české investory nakupující zlato v korunách to byl kvůli posilujícímu kurzu koruny vůči dolaru nárůst o tři procenta
Rozvojoví partneři se zavázali přispět 30 miliard dolarů 💲 (přes 657 miliard korun) na rozvoj produkce potravin v Africe v následujících pěti letech. Na závěr třídenního summitu o potravinové bezpečnosti v Dakaru to podle agentury Reuters řekl Akinwumi Adesina, prezident Africké rozvojové banky.
V Česku začalo finále letošních voleb 🗳️ hlavy státu. Lidé v něm rozhodnou o tom, zda se prezidentem stane bývalý představitel české armády a NATO Petr Pavel, nebo předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. Volební místnosti se otevřely ve 14:00, hlasování skončí za 24 hodin. Číst více
V Jaderné elektrárně ⚛ Dukovany letos společnost ČEZ vydá za obnovu zařízení přes 2,3 miliardy korun, bude to skoro o půl miliardy víc než v uplynulém roce. Investicemi chce zajistit, aby bylo možné provozovat dukovanské bloky nejméně 60 let, tedy do roku 2047. Vyplývá to z informací, které řekli zástupci společnosti ČEZ.
Celoroční zisk americké ropné 🛢️ společnosti Chevron se loni více než zdvojnásobil na rekordních 36,5 miliardy dolarů (799 miliard korun). Zaostal ale za odhady kvůli odpisům aktiv a poklesu cen ropy a plynu. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.
Bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel byl dvě hodiny před začátkem druhého kola prezidentských voleb 🗳️ podle sázkových kurzů stále favoritem. Jeho protikandidát, předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, ale mírně posílil. Na Pavlovo zvolení byl podle informací na webech sázkových kanceláří v poledne kurz v průměru 1,07:1 a na vítězství Babiše 9,5:1. Ve čtvrtek byl průměrný kurz na Pavla 1,05:1 a na Babiše skoro 11:1.  Číst více
Průměrný starobní důchod v Česku se v lednu po valorizaci a přidání výchovného dostal na 19 438 korun. Proti prosinci tak vzrostl 📈 o 1377 korun. Díky bonusu 500 korun za vychované dítě si víc polepšily ženy. Rozdíl mezi průměrnou ženskou a mužskou penzí se tak snížil, klesl proti prosinci z téměř 20 procent zhruba na 13 procent. Seniorky tak pobíraly v lednu v průměru asi o 2500 korun méně než senioři. 
Ruským bankám loni klesl 📉 zisk v úhrnu asi o 90 procent na 203 miliard rublů (64 miliard korun). Na hospodaření finančních ústavů dopadly západní sankce zavedené za válku na Ukrajině a také odliv vkladů. Oznámila to ruská centrální banka.
Druhé kolo voleb  🗳️ českého prezidenta už začalo pro krajany i české turisty v Asii.  Na generálním konzulátu v Sydney přišli první voliči hned po otevření místností ve 14:00 místního času. Hlasování je v plném proudu i na zastupitelském úřadu (ZÚ) v Tokiu. Lístek do volební urny už je možné vhodit také například v Pekingu nebo v Hanoji. Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme