Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Praha opět v hledáčku světových architektonických hvězd. Tentokrát chtějí postavit dům místo Jiřičné

Pohled na proluku v Revoluční ulici
ČTK
Petra Jansová
pej

O projekt do proluky v Revoluční ulici, kde měl původně stát dům od Evy Jiřičné, je velký zájem. Do mezinárodní architektonické soutěže se totiž přihlásilo hned 84 týmů z celého světa. Odborná porota má ale již jasno a do užšího kola výběru poslala jen ty nejlepší.

Reklama

Hojně diskutovanou proluku tedy zaplní dům podle návrhu některého z těchto týmů: Sou Fujimoto Atelier Paris, kancelář Petr Hájek Architekti, pražský ateliér Ivan Kroupa architekti, pařížské Studio Muoto a PEER z Brna, švédští Tham & Videgård Arkitekter a dále nizozemské konsorcium tří kanceláří NL Archietcts, Shift architecture urbanism a DS landschapsarchitecten.

Vítěz soutěže, kterou pro majitele pozemku společnost RSJ organizuje kancelář MOBA, bude znám v lednu.

Pohled na proluku v Revoluční ulici

Definitivní stopka projektu Jiřičné v Revoluční. Investor vypisuje novou soutěž, v porotě zasedne i Gebrian

Sledovaný a několikrát měněný projekt Evy Jiřičné do Revoluční ulice v Praze 1 se realizovat nebude. Majitel pozemku, společnost RSJ, vypsal novou architektonickou soutěž.

Přečíst článek

„O soutěž měli zájem významné světové i domácí ateliéry. Společným jmenovatelem všech přihlášených je, že jim jde o kvalitu a ne jen o velikost projektu. Je to skvělá zpráva pro českou a pražskou architekturu,“ dodává Igor Kovačević, spoluzakladatel MOBA studia.

Na pozemku po zbouraném domu v Revoluční ulici u Štefánikova mostu měl původně vyrůst nový dům podle projektu ateliéru AI Architects Evy Jiřičné. Architekti zmíněného studia na projektu pracovali od roku 2014. Ani přes několik přepracování ale projekt nezískal povolení památkářů. Investiční skupina RSJ proto vyhlásila ve spolupráci s kanceláří MOBA veřejnou architektonickou soutěž na nový dům.

Riegrovy sady leží v Praze na Vinohradech. Jde o městský park o rozloze asi 11 hektarů.

FOTOGALERIE: V Česku se staví skvělá architektura, která dobývá i prestižní mezinárodní soutěže

Revitalizace v Riegrových sadech, kterou inicioval architekt Petr Janda, a rekonstrukce holešovické Kabelovny studia B² Architecture zaujaly porotu architektonické soutěže A+Awards.

Přečíst článek

Vltavská filharmonie

Vltavská filharmonie: Stát by měla do 10 let a stane se symbolem Prahy, říká urbanista

Nejenom architektura, ale i řešení veřejného prostranství byly hlavními aspekty výběru odborné komise, jež hledala ideální návrh Vltavské filharmonie. Vítěz je nyní známý. Prestižní objekt na Vltavské navrhne dánské studio Bjarke Ingels. Do pětice těch nejlepších projektů se probojoval i návrh českého architekta Petra Hájka.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Pohled na proluku v Revoluční ulici

Definitivní stopka projektu Jiřičné v Revoluční. Investor vypisuje novou soutěž, v porotě zasedne i Gebrian

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme